Tichaholka Tichaholka komentáře u knih

Meditace: snadno a rychle Meditace: snadno a rychle Lynne Lauren

Výborne napísaná kniha s rôznymi postupmi a možnosťami meditácie, popis rôznych náboženstiev, ktoré používajú formu meditácie. Odporúčam.

22.02.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Prečítané za jeden deň. Celkom pohodové čtení.

01.01.2021 5 z 5

Jóga - Fit na těle i na duši. Úvod do základů jógy Jóga - Fit na těle i na duši. Úvod do základů jógy kolektiv autorů

Výborná knižka pre začiatočníka v jóge. Skvele popisuje jednoduchšie cvičenia i obrázky sú milé. Pre začiatočníka v cvičení je vhodná do knižnice.

31.10.2020 5 z 5

Mindfulness - Fit na těle i na duši Mindfulness - Fit na těle i na duši kolektiv autorů

Kúpila som si ju, pretože ma celkom zaujala knižka z rovnakej rady o Jóge. Ale táto sa mi zdala dosť ochudobnená, čo sa týka textu. Dobrá na prečítanie ale inak nič závratného a podstatného som sa nedozvedela. Určite existujú aj lepšie publikácie.

31.10.2020 2 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Neprišla mi ako nejaká úžasná kniha. Je v nej pár príbehov z dejín a na nich je kniha postavená. Niekomu možno štýl, akým bola napísaná pomôže, mne ale nie.

05.08.2020 odpad!

Další příběhy soudce Paoa Další příběhy soudce Paoa Jü-kchun Š´

Zaujímavá krátka knižka z čínskej literatúry so zaujímavým príbehom. Klasicky dobro vždy zvíťazí nad zlom. Či to tak fungovalo aj v starej Číne, nevieme. Za jeden večer prečítané a príjemne si pri nej človek oddýchol.

13.07.2020 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Čítala som to dlho, pretože príliš dlho sa tam vykecával mladík zamilovaný do dievčiny istých mravov. Do úplného konca som netušila, či ho naozaj dievčina miluje alebo nie. Trochu mi jej bolo ľúto, že lásku našla v zvláštnom čase svojho života. Pekná obeta a pekný príbeh o láske.

17.04.2020 5 z 5

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Judith Orloff

Kniha ma neoslovila, na každej stránke sa opakovalo to isté, akoby autorka nevedela čo už má písať, tak sa neustále opakovala, len menila slovosled. I keď pár viet a citátov z knihy boli naozaj motivačné.

17.09.2019 odpad!

Prežila som svet Prežila som svet Miroslava Varáčková

Príbeh mi silno pripomínal príbeh z knihy Hostiteľ. Svet sa zmení, mladá hrdinka bojuje a prežíva ako sa len dá, zaľúbi sa do člena na opačnej strane-do nepriateľa, ten sa zaľúbi do nej, pomáha jej, pomôže jej zachrániť jej brata, nakoniec dolapia aj jeho a potom sa všetko na dobré obráti a vyzerá to, že vojnu vyhrávajú utlačovaný.

03.09.2019 5 z 5