Tiama Tiama komentáře u knih

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Příběh se mi líbil, změna prostředí byla taky fajn. Příjemné oddychové čtení, chvíli napínavé, chvíli sranda. Chronologicky patří do období, kdy je Olřich ženatý s Ludmilou, ale ještě nemají děti. To přeskakování v čase mni trochu vadí, ale ne zas tak moc, abych kvůli tomu nějak snižovala hodnocení.

16.09.2014 5 z 5

Kočka, která zbožňovala sýr Kočka, která zbožňovala sýr Lilian Jackson Braun

Příjemné počtení. Detektivní pátrání se v ději objevuje jaksi mimochodem, jednotlivé dílky skládačky se k sobě skládají, jak je postupně život (a kočičí vousky), třeba i s menším popostrčením, přinesou do cesty, Žádná zběsilá honička a přece všechno na konci pěkně sedí.

13.09.2014 4 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Obálka pěkná, anotace zajímavá, ale je fakt, že jsem podle ní měla docela jinou představu, o čem to vlastně bude.
Hlavně mi ale přišla zbytečně moc zaplácaná dlouhatánskými odstavci prakticky o ničem. Myslím si, že kdyby těchto hluchých míst bylo míň, prospělo by to námětu knížky, protože ta základní kostra nebo myšlenka špatná nebyla. Na konci jsem se musela hodně nutit, abych nepřeskakovala v textu a ne vždycky se mi to podařilo.

31.08.2014 3 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Opravdu jsem ráda, že jsem se do čtení pustila, knížka za to stojí. Příběh je pěkně postavený, obě dějové nebo časové linie se dobře doplňují. Ani u jedné linie mi konec nepřišel nijak překvapivý, děj postupně směřoval tam, kam nakonec došel. Něco skončí dobře, ale ne všechno má šťastný konec jako z pohádky, tak jako ve skutečném životě. A přitom i ty nepohádkové varianty se prostě musí nějak odžít a nějak s nimi člověk musí naložit.

13.08.2014 5 z 5

Navždy princeznou Navždy princeznou Rebecca Hagan Lee

Knížku jsem dočetla jenom proto, že nerada nechávám knížky rozečtené a že jsem chtěla vědět, jak (a kdy, nebo jestli vůbec) do děje vstoupí nějaká souvislost s markýzem z Teplestonu. No na konci jsem se tedy dočkala, ale celkově mě tento příběh neuspokojil, přišlo mi to jako slátanina.

02.08.2014 2 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Knížka se mi moc líbila, zápletka zajímavá, hlavní postavy sympatické - rozhodně doporučuji k přečtení

28.07.2014 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Je to takové mile osvěžující čtení.

24.05.2014 4 z 5

Pokání bratra Cadfaela Pokání bratra Cadfaela Ellis Peters (p)

Zajímavý příběh, který stojí za přečtení. Člověk se může podívat na věčné téma otec-syn z několika stran a úhlů pohledu.
Je mi líto, že jsem se pročetla k poslední knížce série a už na mne žádný nový bratr Cadfael s jeho veskrze lidským přístupem k životu a jeho problémům nečeká...

02.04.2014 5 z 5

Svatý zloděj Svatý zloděj Ellis Peters (p)

Jak je vidět, ne každý ušlechtilý počin vychází z dobrých úmyslů a naopak... Moc pěkný příběh se zajímavým koncem, který stojí za přečtení.

31.03.2014 5 z 5

Příchod Dánů Příchod Dánů Ellis Peters (p)

Přišlo mi to mnohem víc jako historický román, než detektivka. Ale to na kvalitě nic neubralo, příběh byl moc pěkný.

29.03.2014 5 z 5

Tajné deníky Charlotty Brontëové Tajné deníky Charlotty Brontëové Syrie James

Knížka na mne působila převážně depresivně, přesto jsem neměla nutkání ji odložit, ale spíš co nejrychleji ji dočíst. I když vím, že každá doba má něco, v téhle bych žít nechtěla - určitě ne na místě Charlotty.

26.03.2014 4 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Pěkné, napínavé, zajímavý konec.. já jsem byla spokojená.

20.03.2014 5 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

První příběh mi přišel výrazně lepší, než druhý. To už bylo prostě pro mne překombinované.

18.03.2014 4 z 5

Kacířův učeň Kacířův učeň Ellis Peters (p)

Moc pěkný příběh. Stojí za to se zamyslet, jaká drobná událost nebo náhoda může nakonec vést až k smrti.

07.03.2014 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Některé knížky se člověka jen tak letmo dotknou, jiné nechají trvalý otisk. U této mám pocit, že vy mně vyorala hlubokou brázdu, aby se ty dojmy měly kam vejít...

22.02.2014 5 z 5

Příběhy o úkladech a intrikách Příběhy o úkladech a intrikách Jan Alenský (p)

Krátké, jednoduché, detektivní povídky. Mají něco do sebe..

18.02.2014 4 z 5

Vraždění lazebnic Vraždění lazebnic Vladimír Přibský (p)

Detektivka bych tomu asi neříkala. Hlavní hrdina se sice přichomýtl k nějakým zločinům, ale nedá se říct, že by něco vyšetřoval. Spíš se to dělo okolo něho. Pokud bych to brala jako román z rudolfínské doby, přišlo by mi to přesnější a líp by to naplnilo očekávání, které jsem od knížky mohla mít.

18.02.2014 3 z 5

Údolí nejčistších radostí Údolí nejčistších radostí Jan Šmíd

První půlka měla výrazně rychlejší spád, než druhá, kde se Natův život zase zvolní. Konec byl pro mne překvapivý. Taky jsem si uvědomila, že čtení o jeho neuspěchaném způsobu života a líčení okolní krajiny a přírody byl pro mne relax, ale sama bych nebyla schopná takhle osaměle žít.

11.02.2014 5 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Bylo to rozhodně něco jiného, než Dalgliesh, ale kdyby ne, bylo by to dost divné. Pár věcí mi tak úplně nesouhlasilo s tím, co ve mně nechala knížka (a seriál) Pýcha a předsudek. Taky mi to nepřišlo jako detektivka, protože tam vlastně pátrání zas tak moc neprobíhá, hlavní postavy jsou jenom vtažené do situace, kterou musí nějakým způsobem řešit. Ale na konci se můžeme nechat překvapit a všechno se dozvíme. Takže já osobně jsem spokojená.

09.02.2014 4 z 5

Návrat čistých radostí Návrat čistých radostí Jan Šmíd

Je znát, že se v této knížce na cestě životem Nat posunul od mládí ke zralejšímu věku i se všemi starostmi, které to s sebou přináší. Naladilo mě to spíš směrem k melancholii. Vztah s dcerou je kouzelný, člověka to opravdu obohatí, když to správně funguje. A líčení přírody, ve které se pohybovali, to úžasně člověka zklidní - jako by tam s nimi tak trochu byl a taky si ji užil..

02.02.2014 5 z 5