Návrat čistých radostí

Pokračování velmi oblíbeného humoristického románu Čisté radosti. Opět se setkáváme s hrdinou jménem Nat Jessel - ten se ožení a jeho šťastný tulácký život obchodního cestujícího je nenávratnou minulostí. Vydá se sice ještě jednou na obchodní cestu po městech i samotách Utahu, Arizony a Nevady a prožije i nová dobrodružství, ale čisté radosti ho začínají náhle opouštět, i když je úspěšný podnikatel a má vlastní rodinu. Nevyhne se ani dramatickým životním krizím a nakonec se usadí v dalekém kanadském Yellowknife. O tom všem vypráví s humorným nadhledem, kdy už dávno žije ve srubu u Clearwater Creeku v kanadské divočině a jeho kamarádem se místo lvice Eileen stal vlk, nešťastnou náhodou chycený do pasti. Nat vzpomíná, co všechno v Kanadě prožil. Byl zlatokopem, řídil realitní kancelář, prodával automobily, dělal průvodce turistů v divočině… a především v Kanadě vychoval svoji dceru Evelynku, s níž se mu začaly navracet čisté radosti - trochu jiné a skromnější než ty, které poznal v mládí, ale zase trvalejší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75386/navrat-cistych-radosti-75386.jpg 4.5121

Čisté radosti (2.)

Dobrodružné, Humor, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Návrat čistých radostí

JancaMia

krásný příběh o drsných vánocích mimo civilizaci :)

Lessana

Hoci malo pokračovanie trošku ťažkopádnejší rozbeh, potom sa autorovi podarilo naladiť na tóninu jednotky, čo som veľmi rada. Po prvej tretine strán už bolo knihu temer nemožné odložiť, tak ma príbeh Nata a Evelynky pohltil. Veľmi oceňujem, že si autor včas zložil ružové okuliare v súvislosti s Virginiou a nebál sa ukázať, ako to v živote, žiaľ, často chodí. O to emotívnejšie pôsobil vzťah otca s dcérou.
Mám rada autorovo pokojné tempo rozprávania, jeho zmysel pre situačný humor, ako aj nenásilný spôsob prihovárania sa hlavnej postavy čitateľom. Človek má koľkokrát pocit, že číta svoj vlastný denník... nasiaknutý lesom, borovicami, kanadskými jazerami a riekami, vôňou Eileen i vlka.
Rada som si prečítala o ďalších autorových čistých radostiach, ktoré mi v mnohom pripomínajú tie moje, a určite siahnem aj po tretej časti.

krejcovka76
28.12.2017

Drsnější pokračování prvního dílu. Přesně tak jak bych očekávala a popsání vánoc strávených mimo civilizaci mě opravdu dostalo. Krásný příběh.

bruntal
11.09.2017

Po přečtení prvního dílu jsem se nemohl dočkat až začnu číst díl druhý. Ten je o poznání syrovější, je více ze skutečného, drsného a někdy krutého, ale přesto krásného života. Jsem moc rád, že jsem na tohoto autora narazil (i když zcela náhodou).

Peťulka3
20.06.2017

Moc se mi líbily dvě časové linie,které se nakonec spojily. Pěkné čtení :-)

Nielada
01.08.2016

Musím říct, že mě druhý díl trilogie dost překvapil. Zpočátku nemile. Z optimisticky laděného příběhu, který mi atmosférou trochu přimomínal knihy Jamese Harriota, se hlavní hrdina i se čtenářem propadají do spletitých životních událostí, které ne vždy končí tak, jak by si oba přáli. Nicméně, jak už to tak i v životě chodí, jsou tyhle trable i k nějakému užitku - nakonec připouštím, že mě kniha bavila chvílemi ještě o trochu více než první - pro svou rozmanitost, neočekávatelnost, humor, smutek, životní vyzrálost a neopakovatelně vylíčenou přírodu. A navíc - hlavní hrdina má někoho (nebudu prozrazovat koho), koho mám i já - věkem, barvou očí, povahou a dokonce i jménem. A to prostě jednoho chytne za srdce.

qwill
01.04.2016

Není sice tak humorná, jako první díl, ale mně se líbila moc.

qydko
16.02.2016

Vlídná, krásná kniha o tom, co je v životě opravdu důležité. Líbila se mi navzdory tomu, že je trošku jiná než první díl.

humor

Jan Šmíd