ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Výber zo spisov V - Kvapôčka putovala, Šťastlivé Vianoce, Peterko, Tuláci, Splnená túžba Výber zo spisov V - Kvapôčka putovala, Šťastlivé Vianoce, Peterko, Tuláci, Splnená túžba Kristína Royová

Doteď si pamatuji vůni knížky, ke které jsem jako malá tak ráda čichala! A ty krásné ilustrace. Příběh už si bohužel moc nepamatuji, ale obrázky a aroma knihy mi v paměti zůstanou už navždy.

08.10.2017 3 z 5

Láska a boj Láska a boj John Eldredge

Naprosto perfektní kniha, kterou jsem rozhodně nečetla naposledy. Její myšlenky a tolik upřímné svědectví manželů Eldredgeových si musím ještě mnohokrát připomenout. Ach, jak se mi ulevilo, když jsem si během čtení tolikrát mohla oddechnout: "Tak nejsme v tom sami, takto to nechodí jen u nás!" Z celého srdce doporučuji.

27.09.2017 5 z 5

Hipster s andělskou hlavou Hipster s andělskou hlavou Jack Kerouac

Kniha byla skvělá, čtivá a po grafické stránce víc než povedená.

27.09.2017 4 z 5

Znuděn krásou hnusu Znuděn krásou hnusu Henry Spencer

Žádná jména, ale spousta postav. Žádné názvy, ale spousta míst. Zvláštní, zmatená kniha o ničem. A díky tomu je tak autentická, tak uvěřitelná. Velmi čtivá a vážně dobrá.

01.08.2017 4 z 5

Generál ve svém labyrintu Generál ve svém labyrintu Gabriel García Márquez

Už od první věty jsem se do té knihy zamilovala! Byla skvělá, Márquez byl skvělý, jeho způsob vyprávění byl skvělý, generál byl skvělý, všechno bylo skvělé. Bohužel jsem se do knihy dokázala pořádně začíst, pravděpodobně proto, že jsem si ty situace nedokázala dost živě představit. Přece jen není to oddechovka a člověk během čtení občas musí zapojit mozkové buňky. Každopádně jsem ráda, že jsem sebrala odvahu a knihu si přečetla, stála za to.

23.07.2017 4 z 5

Sen ve snu Sen ve snu Edgar Allan Poe

Poe je moje srdcovka. Nezvalův překlad Havrana je dle mého ten nejzdařilejší, tu báseň já samozřejmě miluji! Celá sbírka je opravdu moc krásná.

11.07.2017 5 z 5

Symboly rozumu Symboly rozumu Jean Starobinski

Překvapivě čtivé, napsáno krásným způsobem a zajímavým jazykem. V celku stručná knížka, která dokáže předat zajímavé myšlenky a informace.

11.07.2017 4 z 5

Jábez a jeho modlitba Jábez a jeho modlitba Bruce Wilkinson

V Americe bestseller, u nás knížka prodávána za 7 kč, protože o ni nikdo nemá zájem. Přitom je to takový poklad!

11.07.2017 5 z 5

Pár much a já Pár much a já Macuo Bašó

Mé srdce je znavené
a hory i moře tak krásné

Do této útlé knížky jsem se zamilovala. Jednou si ji musím pořídit domů. Nemám k tomu více slov.

20.06.2017 5 z 5

Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka Tomáš Valeš

Během čtení jsem měla pocit, jako by kniha vznikla z nutnosti. Byla zcela jistě vyčerpávající a zajímavá, četla se ovšem hodně špatně a spousta informací v ní mi přišla nadbytečná. Pokud bych se tímto tématem chtěla zabývat blíže, zcela určitě by mi kniha mohla býti přínosem, jelikož se o to ale podrobněji nezajímám, jen stěží jsem ji dočítala. Naprosto nečtivá a na můj vkus skutečně málo přehledná.

14.06.2017 2 z 5

Kultura renesance v Itálii Kultura renesance v Itálii Jacob Burckhardt

Velmi obsáhlá a vyčerpávající kniha. Velmi mě překvapilo, jak byla čtivá. Burckardtovy knihy by měly být povinností pro všechny historiky, historiky umění a všechny, které zajímá minulost.

05.05.2017 5 z 5

Galerie mistrů: Rembrandt Galerie mistrů: Rembrandt Melissa Ricketts Urbán

Zajímavá, stručná a přínosná kniha. Líbilo se mi, že se v ní autorka věnuje jednotlivým obrazům zvlášť, a že dává velký prostor pro jeho autoportréty.

05.05.2017 5 z 5

Žena z horního patra Žena z horního patra Claire Messud

Vím, že jeden můj komentář zde leží o pár řádků níže, já se ale nemohu ubránit potřebě napsat další, ještě jeden.
Po druhém přečtení vím, že to navždy zůstane jedna z mých nejmilejších knih. Všechno je to tak strašně živé, tak moc uvěřitelné a skutečné. V knize byly myšlenky, které jsem si musela zapsat, protože byly v podstatě jakousi "parafrází" mých vlastních myšlenek. Věřím autorce každé slovo a za každé slovo jsem ji vděčná.
Možná si kniha až takovou chválu a rozplývání nezaslouží, nevím. Mé srdce si nezískala svou literární kvalitou nebo vybroušeným příběhem, ale svou upřímností a čistotou těch pocitů. Opět ve mně zanechala obrovské množství emocí a myšlenek.

03.05.2017 5 z 5

Kafka Kafka David Zane Mairowitz

Kafka je jeden z mých velkých oblíbenců a tato kniha byla první, která mě uvedla do jeho světa, světa plného strachů, psaní a myšlenek. Úžasná.

27.04.2017 5 z 5

Dělat těžké věci Dělat těžké věci Alex Harris

Já tuto rodinu Harrisnových moc nemusím. Všichni ve svých knihách hodně přehání a často píší bláboly. Kniha "Dělat těžké věci" je úžasná a v mnoha ohledech skutečně pravdivá, ale jak už to tak bývá, neskutečně přehnaná. Za přečtení to rozhodně stojí, dokáže inspirovat a motivovat a obsahuje spoustu moudrých myšlenek, které ale bohužel kluci často zveličují a kladou velkou důležitost na věci, které až tak důležité nejsou.

27.04.2017 3 z 5

Nepromarni svůj život Nepromarni svůj život John Piper

Vážně moc skvělá kniha, kterou bych doporučila každému. Inspirativní, motivační, pravdivá, ovšem někdy maličko znepokojující a americky přehnaná.

26.04.2017 4 z 5

Iluze optimismu Iluze optimismu Tali Sharot

Perfektní kniha. Ke konci se to už hodně opakovalo a v podstatě už to bylo jen o tom samém, ale větší polovina byla vážně zajímavá a čtivě napsaná. Pět hvězd.

26.04.2017 5 z 5

Pan učitel Pan učitel Božena Němcová

Jako malá jsem chtěla být učitelkou a tato povídka pro mě byla něco jako malá osobní "bible". Zamilovala jsem si toho hodného moudrého učitele a zapřísáhla jsem se, že jednou budu taky taková. I když se mezi tím mé cíle a zaměření změnily, tuto milou povídku mám stále stejně ráda.

Vrána Vrána James O’Barr

Velmi silný příběh. Autor do něj vložil všechny své emoce a pocity, které prožíval, a jde to vážně cítit. Ačkoli jsem během čtení nevysvětlitelně pociťovala někdy až úzkostné pocity, kniha se mi líbila. James se během psaní také učil kreslit, takže bylo nesmírně zajímavé sledovat, jak se v kresbě během příběhu zlepšuje a jak se jeho styl mění.

Dary nedokonalosti Dary nedokonalosti Brené Brown

Skvělá kniha pro lidi, kteří mají problémy se svou vlastní nedokonalostí a nedokáží ji přijmout. Čtivá a milá knížka, kterou všem jen doporučuji.