Znuděn krásou hnusu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

22 let. Šeď maloměsta. Pseudonym. Ve své prvotině se autor, píšící pod pseudonymem Henry Spencer, snaží zachytit šeď jednoho středně velkého maloměsta. Hlavní postava si tuto nudu krátí drogami a ulehčuje si tak pomalu plynoucí dny plné undergroundové hudby nejrůznějších žánrů, klasických filmů i anonymních sexuálních styků. Kniha beze jmen, bez míst, konkrétních příčin a vysvětlení, vyšších uměleckých ambicí, k nimž si alibisticky autor pomáhá citáty z Poea, Kafky či z textů skupiny Telex, zato plná drog, vulgarit a pošramoceně neohroženého ega hlavního hrdiny. Aneb cool svět, kde cool je sprosté slovo. 1. vydání. zdroj: www.bux.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125365/big_znuden-krasou-hnusu-125365.jpg 3.656
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Znuděn krásou hnusu

Cabiria
13.04.2021

Přečteno za dvě odpoledne, mezi různými činnostmi. Taková jednohubka, kterou člověk zhltne na posezení, protože chce pořád vědět co bylo dál, ač je to jasný jako facka. Že dál nebylo nic...
Trochu mi to připomnělo mou vlastní tvorbu z dob někdy na gymplu. Včetně toho jazyka, který někdy vůbec není špatný, a někdy je zase tak krkolomný ve snaze říct úplně všechno úplně všemi slovy, která se nabízí, že se věta podivně zamotá a člověk jí musí přečíst znova, aby jí plně pobral. Ale, tak vlastně i to k tomu asi patří.
Je to o ničem, samozřejmě. O čem by to taky mohlo být, když hlavní hrdina je týpek, který život vnímá jako nekonečně se vlekoucí soubor časových úseků, které je potřeba nějak přežít- a proto si je krátí vymetáním akcí, které ho nebaví, konverzací s lidmi, které nesnáší, nepřetržitým kouřením a samozřejmě drogami, které ho vedou do stále větší nicoty.
Časoprostor, v kterém se to celé děje, není nijak definován, nikdo se nijak nejmenuje, neznáme jména míst a kapel, kamarádů ani holek, se kterými spal, a je to jedno, protože o to vůbec nejde. Nebo vlastně právě o to jde, protože hlavního hrdinu nic z toho nezajímá ...Ta nedefinovanost jen odráží prázdnotu jeho světa, kde je všechno rozmazané, mlhavé, nepodstatné, nudné, pruda a úplná nicota.
Za mě jako prvotina nakonec dobrý, i když jsem tomu na začátku moc šancí nedávala.

VeronikaSedl
18.05.2018

Úžasná kniha. O ničem, ale přitom o všem.


Gustik5
10.11.2017

Čtivá prvotina neznámého autora, jejíž postavy jsou zrovna tak anonymní. Hrdina, který má všechno na háku, a přitom není vůbec hlupák... Je to svým způsobem zajímavé a čtivé (byť žánr skýtá mnohem kvalitnější díla), název vypovídá o obsahu víc, než by se na první pohled mohlo zdát…

fish33
18.10.2017

Velmi plytká kniha - víc asi netřeba dodávat...

vlkove
30.08.2017

Kniha o ničivé existenci. Kniha, jak už napsal uživatel ThrisaManx, o ničem. Zbytečný člověk v moderním světě, nic nemá, ničeho nedosáhl a svůj život vidí jako sled událostí které nenavazují. Drogy, alkohol, sex, hudba, zábava a jeden nenaplněný život. Hrdina je neschopný žít normální naplněný život, neumí se odpoutat od ničivých elementů, které ho jistě vedou do záhuby.

ThrisaManx
01.08.2017

Žádná jména, ale spousta postav. Žádné názvy, ale spousta míst. Zvláštní, zmatená kniha o ničem. A díky tomu je tak autentická, tak uvěřitelná. Velmi čtivá a vážně dobrá.

barbora8564
04.03.2017

Ke knize jsem se dostala náhodou = zaujala mě v Levných knihách s cenou 29,- a navíc je to autorova prvotina, takže se mi hodila do čtenářské výzvy 2017. Nejprve jsem myslela, že ji po cca 20 stránkách odložím, pak jsem se ale začetla a zbytek dočetla jedním dechem.

Hokkejka
12.05.2014

Přečteno za jedno dopoledne. Cool.