ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Zakázaná zóna 1: Duchové Zakázaná zóna 1: Duchové Bill Myers

Celou sérii Zakázaná zóna jsem si oblíbila asi před deseti lety, kdy jsem ji četla několikrát a každý den jsem si v knihovně půjčovala další díl. Strašně se mi to líbilo a byla jsem z toho nadšená. Teď s odstupem času už na knize vidím nějaké chyby. Ta největší je její rozsah. Je to krátké, a proto velice strohé. Autor klidně mohl přidat více té "omáčky" a popisů, knížce by tím leda přidal. Nic není pořádně rozvedeno a jakmile je tam nějaká akce, skoční dřív, než vůbec pořádně začne. Škoda.

31.01.2019 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Od knihy jsem vůbec nic nečekala, a vzhledem ke spíše negativním recenzím jsem možná očekávala, že se mi kniha líbit nebude. Ale líbila! A nerozumím těm negativním názorům, protože kniha byla skvělá. Co mi vadilo, byla francouzština. Já francouzsky neumím, a i když to pak bylo přeloženo, stejně mě to iritovalo. Další věcí, která mi trochu vadila, byla absence jakékoli akce. V knize se v podstatě nic závratného nedělo, a když už se k nějaké akci schylovalo, tak to byl jen planý poplach. Na druhou stranu nemusím knihy, kde se pořád něco děje jen proto, aby autor dokázal udržet čtenářovu pozornost.
Naopak se mi líbilo, že hlavní hrdinka nebyla žádná Mary Sue, ale obyčejná holka, která byla stejně vyděšená jako bych byla na jejím místě já. Celé prostředí mi přišlo originální a příběh byl napsán velice hezky. Já byla spokojená a těším se na další díly.

29.12.2018 4 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

První díl Ságy byl moc fajn. Tak za prvé ilustrace, ty jsou krásné a zajímavé a neustále mě nutily knihou listovat a prohlížet si je. Občas mě trochu iritovaly vulgarismy, osobně mi to do takového typu knih moc nesedí. Co se týče příběhu, tak ten byl zajímavý, ale ničím zvlášť mě nenadchnul. Válka vědy proti magii zní skvěle a já se na to těšila, ale trochu mě to zklamalo. Nicméně bylo to čtivé i napínavé, jsem ráda, že jsem si přečetla i něco, co běžně nečtu, a pokračovat v této sérii pravděpodobně nebudu.

29.12.2018

Frankieho otázky před spaním Frankieho otázky před spaním Kate De Goldi

Já nevím, podle recenzí a anotace jsem od knihy očekávala něco zcela jiného. Bylo to milé čtení, ale nijak zvlášť mě to neuchvátilo tak, jako ostatní. Ale krásné vyprávění to rozhodně je, nenudila jsem se, příběh jsem si užívala. Byl tak dětsky naivní, přitom depresivní a melancholický. Frankie už v tak malém věku prožívá silné úzkosti. Téma je zajímavé a důležité a já jsem ráda, že vznikají i takovéto knihy s vážnými tématy.

28.12.2018 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Tato kniha je taková jednohubka, kterou budete mít přečtenou během chviličky. Ale je skvělá! Každá bajka je úplně jiná a každá mě opravdu bavila. Navíc za každou pohádkou je jako dodatek vyjádření Albuse Brumbála, a to taky rozhodně stálo za to. Dozvěděla jsem se zase něco málo o světě HP a ani na milisekundu jsem se u toho čtení nenudila. Rozhodně doporučuji! ❤

07.11.2018

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Jednoduchý velice oddechový příběh, který v sobě neskrývá nic hlubšího ani smysluplnějšího, který mě ale svou existenciální melancholickou atmosférou neskutečně chytil. Kniha mě bavila, slovo "lůzr" mi už pomalu lezlo krkem a s hlavním hrdinou jsem se dokázala vcelku i ztotožnit. Jen tedy podle vyjadřování a myšlenkových pochodů bych si myslela, že je mu méně než patnáct. Ale klukem jsem nikdy nebyla, tak nevím :) Markus Zusak umí vskutku poutavě vyprávět, takže jsem zvědavá na další díl. Jen je opravdu potřeba odpoutat se od té přirozené potřeby neustále srovnávat (např. s Poslem a Zlodějkou knih), ten příběh si pak vychutnáte mnohem více.

21.05.2018 4 z 5

Uvnitř kosti duha Uvnitř kosti duha Natálie Paterová

Nejsem zastánkyní této rádoby poezie, která se tváří hrozně umělecky, přitom postrádá jakoukoli hodnotu. Pro mě zbytečné a příliš vyumělkované básně.

30.04.2018 2 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

V tomto díle se mi moc líbil příběh, který ale mohl být více propracován a byl by o mnoho lepší. Nové postavy byly promyšlené a zajímavé, mnohdy sympatické, hlavně jsem si oblíbila Děti oblevy. A díky putování jsme se dozvěděli spoustu nového o tomto světě.
Naopak vadila mi Meira, typická pubertální holka, co se nedokáže vyrovnat sama se sebou a neustále řeší to samé dokola. Vadilo mi zmatené popisování hlavní zápletky, kdy jsem se v tom pbčas dost ztrácela a nechápala to. A hlavně mi vadilo Meiřino neustálé obrácení očí v sloup. Bylo to čtivé, bylo to rozhodně zajímavé, ale dost nedotažené, takže dávám 3,5/5

14.04.2018 4 z 5

Rút - žena z Moábu Rút - žena z Moábu Francine Rivers

Knihu Rút jsem dostala jako dárek a poprvé ji četla již před pár lety. Nebavila mě. Přečetla jsem pár stránek a musela jsem skončit, připadalo mi to celkem o ničem. Teď jsem si to přečetla po druhé a bavilo mě to mnohem více. Jasně, je těžké tak krátký biblický příběh roztáhnout do celé knihy o rozsahu 130 stran, takže to místy bylo opravdu protahované a možná i nudné, ale líbilo se mi to a jsem ráda, že jsem se ke knize vrátila. Stála za to, byla napsaná tak krásně lidsky.

31.01.2018 3 z 5

O šťastné rodině O šťastné rodině Jaro Křivohlavý

Já nevím. Knížka to byla velice kraťoučká, a to je škoda. Kdyby se autor u každé kapitoly více rozepsal a více své myšlenky rozvinul, udělal by dobře a z knihy by hned bylo čtení na úplně jiné úrovni. Bylo to dobré, ale připadalo mi to takové nemastné neslané. Nedotažené. Čekala jsem jakýsi "návod" na to, jak žít v rodině šťastný život, ale autor v podstatě jen konstatoval známé fakty, vysvětloval definice, a to mi nic moc nepřineslo. I tak je to ale hluboká knížka, jen šla napsat mnohem, ale mnohem lépe. Každopádně si ji v budoucnu budu muset přečíst znovu. I na svůj rozsah a čtivost vyžaduje kniha opravdu pozornost a není to úplně oddechové čtení.

25.01.2018 3 z 5

Nechci být princezna Nechci být princezna Grzegorz Kasdepke

Nedávno jsem to předčítala dětem, kterým se pohádka líbila, takže pro ně asi bude mít něco do sebe, já však nechápu proč. Pohádka o ničem. Bez pointy, bez zajímavého příběhu. Nebyl zde žádný laskavý humor. Je to o tom, jak si celá rodina hraje na divadlo, ale nikoho to nebaví, protože hrají pořád dokola to stejné. Holčička nechce být princezna, ale drak. Takže čtete pořád dokola o tom samém a vás to nebaví asi stejně, jako to nebavilo zbytek rodiny. Pak se holčička rozhodne, že svou roli změní a je konec. O ničem, zbytečná knížka. Ovšem ilustrace velmi pěkné. Za obrázky a za to, že se to se to líbilo dětem, dvě hvězdy.

16.01.2018 2 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Kniha nebyla dokonalá. Určitě by se v ní dalo najít spoustu nesrovnalostí nebo nesmyslů, ale upřímně, mně se ty nesrovnalosti a chyby ani "hledat" nechtělo, protože mě kniha hrozně bavila a hlavní hrdince jsem neskutečně fandila. Ani na chvíli mě nezačala nudit. Byla skvělá a hlavně originální. Věřím, že to šlo napsat i lépe, přesto to bylo napsáno skvěle, jednoduchým jazykem. Jediné, co mi vadilo, byl ten zatracený milostný trojúhelník. To se bez něj vážně neobejde žádná YA kniha? Docela se obávám dalšího dílu, podle ukončení knihy bych řekla, že jedna stačí.

10.12.2017 4 z 5

Řekla ano - Mučednice v džínách Řekla ano - Mučednice v džínách Misty Bernall

Rozhodně jedna z knih, která mě donutila pořádně se zamyslet. Nad sebou, nad lidmi, nad světem, nad Bohem. Silný příběh.

29.11.2017 5 z 5

Žij dřív, než zemřeš Žij dřív, než zemřeš Daniel Kolenda

Úžasně povzbudivá kniha. Často člověka donutí zamyslet se nad sebou a na konci ho nechá tak plného odhodlání a energie, že je to úžasné. Jednou přečíst rozhodně nestačí.

24.11.2017 5 z 5

Čekej na mě Čekej na mě Rebecca St. James

Rebecca pro mě byla v dospívání velkou inspirací, stejně jako její knihy. I tato mi toho hodně předala, opravdu velice důležitá kniha pro mladé věřící lidi.

08.10.2017 3 z 5

Generál ve svém labyrintu Generál ve svém labyrintu Gabriel García Márquez

Už od první věty jsem se do té knihy zamilovala! Byla skvělá, Márquez byl skvělý, jeho způsob vyprávění byl skvělý, generál byl skvělý, všechno bylo skvělé. Bohužel jsem se do knihy dokázala pořádně začíst, pravděpodobně proto, že jsem si ty situace nedokázala dost živě představit. Přece jen není to oddechovka a člověk během čtení občas musí zapojit mozkové buňky. Každopádně jsem ráda, že jsem sebrala odvahu a knihu si přečetla, stála za to.

23.07.2017 4 z 5

Sen ve snu Sen ve snu Edgar Allan Poe

Poe je moje srdcovka. Nezvalův překlad Havrana je dle mého ten nejzdařilejší, tu báseň já samozřejmě miluji! Celá sbírka je opravdu moc krásná.

11.07.2017 5 z 5

Symboly rozumu Symboly rozumu Jean Starobinski

Překvapivě čtivé, napsáno krásným způsobem a zajímavým jazykem. V celku stručná knížka, která dokáže předat zajímavé myšlenky a informace.

11.07.2017 4 z 5

Jábez a jeho modlitba Jábez a jeho modlitba Bruce Wilkinson

V Americe bestseller, u nás knížka prodávána za 7 kč, protože o ni nikdo nemá zájem. Přitom je to takový poklad!

11.07.2017 5 z 5

Galerie mistrů: Rembrandt Galerie mistrů: Rembrandt Melissa Ricketts Urbán

Zajímavá, stručná a přínosná kniha. Líbilo se mi, že se v ní autorka věnuje jednotlivým obrazům zvlášť, a že dává velký prostor pro jeho autoportréty.

05.05.2017 5 z 5