Řekla ano - Mučednice v džínách

Řekla ano - Mučednice v džínách https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43475/rekla-ano-mucednice-v-dzinach-43475.jpg 4 22 4

Dvacátého dubna 1999, v den výročí Hitlerova narození, zaútočili dva ozbrojení studenti na střední školu v americkém Coloradu, kde brutálně zabili mnoho lidí. Mezi obětmi byla i sedmnáctiletá Cassie Bernallová. Jeden z mladíků jí přiložil zbraň ke spánku a zeptal se: "Věříš v Boha?" "Ano," odpověděla. Vrah se zasmál a stiskl spoušť. Cassiina matka vypráví příběh své dcery, která měla za sebou zkušenosti s okultismem, drogami a oddávala se násilnickým představám, aby to vše dokázala odmítnout. Cassie možná mučednicí je, možná není. Nebyla svatá. Byla však upřímná. A to z ní pro mnohé udělalo symbol víry.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

She said yes , 1999

Achillesaželva
21.02.2024 3 z 5

Tato tragédie je spojena s další, dnes již známou obětí, a to studentky Rachel Joy Scott. Její deníky jsou svědectvím o hlubším hledání upřímného vztahu s Ježíšem, a dokonce uvědomění si ceny oběti vlastního života. Bližší informace o Rachel, stejně jako o Cassie a celém masakru jsou dohledatelné v angličtině na YT.

ThrisaManx
29.11.2017 5 z 5

Rozhodně jedna z knih, která mě donutila pořádně se zamyslet. Nad sebou, nad lidmi, nad světem, nad Bohem. Silný příběh.

Bludišťák
31.08.2011 5 z 5

Tuhla knížku jsem přečetla na posezení a nechtělo se mi od ní vůbec odcházet. Ještě dlouho jsem o ní přemýšlela a popravdě nevím, jestli bych měla odvahu zachovat se jako hrdinka knihy.

frigorn
15.03.2011 5 z 5