ThomasRuhe ThomasRuhe komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Další výborná kniha od Chrise Cartera. Používá svůj již klasický postup. Až bizarně brutální vraždy, detektivové se snaží ostošest, aby jim přišli na kloub. Tohle celé pak přinutí čtenáře kroutit hlavou a dumat nad tím, co za těmi vraždami vězí, proč zrovna takhle a proč právě ty lidi si pachatel zvolil.
Celý průběh děje se mi líbil a závěr taky nezklamal, takže hodnotím maximem možného.

21.12.2023 5 z 5

Mexický pat Mexický pat David Rollins

Byl to celkem dobrý díl. Příběh se odehrává v zajímavém prostředí drogových kartelů. Cooper má občas při některých akcích ohromné štěstí, ale jak se říká ,, odvážnému štěstí přeje''. Ano, leckdy je to na hraně uvěřitelnosti, a často i za ní, ale to mi při čtení zase tolik nevadilo. V rámci celé série tohle považuji za průměr.

13.12.2023 3 z 5

Liška Liška Frederick Forsyth

Děj plyne rychle a jedna světová událost střídá druhou. Princip je jednoduchý. Mladý hacker někam pronikne, způsobí škodu a po vypátrání jeho existence dojde k pokusu o odvetu.
Na textu je znát, že Forsyth tohle téma zpracovat umí, ale tady je to docela zrychlené a přímočaré, takže konec byl dřív, nežli jsem se stačil rozkoukat a pořádně se začíst.
Jedinou postavou, se kterou si dal trochu práci, byl Sir Adrian.
Přesto román hodnotím jako dobrý a takový to způsob zpracování mi zase tolik nevadil.

02.12.2023 3 z 5

Sherlock Holmes a Rudá věž Sherlock Holmes a Rudá věž Mark A Latham

Mark Latham se snaží držet odkazu AC Doyla, takže případ sledujeme prostřednictvím doktora Watsona. Jenže, když jsem zjistil, že se příběh točí okolo spiritistů ( tohle téma nemusím) tak jsem si říkal a jéje, to mě bavit nebude.
Když se po vraždě konečně na scéně objeví Holmes, tak se děj určitě zlepšil. Samozřejmě brilantně dedukuje a postupně případ vyřeší. Bohužel, nějak to stále nebylo ono, byla zde celá škála detailů, které mě při čtení vadily a kniha mě ve výsledku nebavila.

30.11.2023 2 z 5

Zmizelý Zmizelý Joseph Finder

Kniha se mi vcelku líbila. Nick Heller hledá svého bratra, kterého někdo unesl. V příběhu nechybí nějaké to překvapení, protože není všechno takové jak se z počátku zdá. Finderův styl se čte dobře, takže u mne převládá spokojenost.

21.11.2023 3 z 5

Až navěky Až navěky David Rollins

Dobrý příběh, jehož hlavní zápletkou je sestřelený vrtulník s ruským prezidentem. Rollins tenhle žánr zvládá velmi dobře, přičemž děj můžeme sledovat ze všech zůčastněných stran, ať už malé americké jednotky, džihádistů ISIS, ruských Specnaz či politických představitelů. Z výsledkem jsem spokojený a dávám 70%.

15.11.2023 3 z 5

Mrazivá pomsta Mrazivá pomsta David Baldacci

Příběh byl dobrý. Dvě dějové linie a obě zajímavé. Několik zručně popsaných postav, jak kladných tak záporných. Pár momentů je na přimhouření oka, ale to nijak nevadí. I tenhle díl se četl dobře a z výsledkem jsem spokojený.

08.11.2023 3 z 5

Vetřelci komplet - svazek 5 Vetřelci komplet - svazek 5 Diane Carey

Prvotní hřích
Příběh se odehrává ve vnitřních prostorách vesmírné botanické stanice. Vyskytuje se zde i Ripleyová, která dodává ději šťávu. Celkem dobrá novela.

Válka DNA
Tady naopak je děj zasazen na planetu. Jsou zde výzkumníci, vetřelci a posádka mariňáků, kteří mají za úkol planetu od vetřelců vyčistit. Je tu pár zajímavých momentů a výsledek je taky zhruba průměrný.

29.10.2023 3 z 5

Temno před úsvitem Temno před úsvitem Alistair Moffat

Mám docela rád romány, kde je výsledek 2. sv. války jiný, než ve skutečnosti, ale tady kromě pasáže s vyloděním v Normandii, která byla popsána z pozice jednotlivce, je zbytek poněkud nudný a nakonec mě celkově kniha zklamala.

21.10.2023 2 z 5

Moskva 1941: Hitlerova první porážka Moskva 1941: Hitlerova první porážka Robert Forczyk

Solidní kniha, která dokumentačně popisuje tuto vojenskou operaci.

21.10.2023 3 z 5

Absolutní moc Absolutní moc David Baldacci

Kdysi jsem viděl filmovou verzi a protože se mi líbila, chtěl jsem si přečíst knižní předlohu. Ta rozhodně nezklamala, Baldacci vytvořil velmi dobrý thriller, který se dotýká té nejvyšší politiky. Musím ocenit i dobře popsané postavy, ty vytvářejí výbornou mozaiku k celému příběhu. Souhrnem je to nadprůměrný thriller a já ho hodnotím na 80%.

14.10.2023 4 z 5

Smrtící Apollo Smrtící Apollo Chris Hadfield

Chris Hadfield je bývalý astronaut a pracoval pro NASA, a tyto znalosti jsou v knize znát. Předstartovní příprava a samotný start, to je takový skoro manuál.
Příběhu prospívají i skuteční lidé, kteří se ve vesmírných programech obou velmocí pohybovaly.
Dění ve vesmíru a na Měsíci je pak taky velmi zajímavé a řekl bych, že i realisticky akční jak to jen podmínky dovolují.
Na knihu jsem se těšil a výsledek nezklamal. Hodnotím 85%.

04.10.2023 4 z 5

Invaze zlodějů těl Invaze zlodějů těl Jack Finney (p)

Dnes můžeme tuto knihu považovat již za klasiku sci-fi žánru. Bohužel, stáří je znát, určitá jednoduchost příběhu je už za svým zenitem v čtivosti a zajímavosti. Přesto přečtení knihy nelituju, byl to takový výlet do minulosti sci-fi románů.

23.09.2023 2 z 5

Hlídka duchů Hlídka duchů David Rollins

Počáteční zápletka je docela dobrá. Pádem vrtulníku počínaje, popisem džungle a prvními boji konče. Bohužel, asi od 300 sté stránky se děj trochu natahuje a nepřináší v podstatě nic nového. Tahle část mohla být klidně kratší, příběhu by to jen prospělo.
Celkově je ale román solidní a hodnotím ho na 60%.

20.09.2023 3 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

V knize vlastně Bosch se Sotovou řeší případy dva. Oba z minulosti. Connelly opět velmi zručně popisuje vyšetřování, získávání nových důkazů a postup vpřed, až do konečného vyřešení.
Znovu se mi líbil Boschův styl ,, starýho psa '' který nebude skákat jak šéfové pískaj. I jeho parťačka Sotová je dobře ztvárněná postava není tam jen do počtu.
Výsledný dojem z příběhu je tak za 70%.

13.09.2023 3 z 5

Vraždy na střední škole Vraždy na střední škole James Patterson

Tady jsem šáhnul vedle.Bylo to docela slabý. Soud byl vlastně o ničem a vraždy dívek ze středních škol, to byla taková bokovka jen tak mimochodem. Nato, že se při psaní angažoval Patterson tak výsledek za moc nestál.

29.08.2023 2 z 5

Liják Liják David Rollins

Liják má dobrý začátek, který zajistil můj okamžitý zájem o příběh. Agent Cooper dodává textu svěžest svým vtipem a špičkováním se svou kolegyní agentkou Mastersovou.
Děj byl zajímavý a místy napínavý a postupně odhalí dalekosáhlé spiknutí.
Autorův styl mi vyhovuje a celkově knihu hodnotím jako zdařilou.

15.08.2023 3 z 5

Mistr X Mistr X John Lutz

Lutzův styl mi sedí a dobře se mi čte. Také Quinn a spol. jsou zajímavou trojicí a jejich způsob vyšetřování zločinů se trochu podobá způsobu, který používá Jeffery Deaver ve svých knihách s Lincolnem Rhymem.
I tohle vyšetřování bylo velmi dobré. Přiznávám, že totožnost pachatele pro mne byla překvapením a samotný závěr, ve kterém je vlastně případ vyřešen nevyřešen byl nečekaný a taky neobvyklý.
Původně jsem chtěl dát hvězdy tři, ale díky povedenému konci zvyšuji na čtyři.

06.08.2023 4 z 5

Nadranc Nadranc Dean Koontz

Autorův záměr byl jasný, začít zvolna a postupně utahovat šrouby a šponovat napětí. Text to všechno obsahuje, ale já to při čtení necítil, nějak to zůstalo ,, mezi řádky ''. Přesto úplně špatné to není, Koontz knihu napsal v mládí, takže počítám, že později by to zvládl lépe. Výsledkem je takový průměrný román.

31.07.2023 3 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

V Černém ledu autor znovu dokázal udržet velmi dobrou úroveň a stvořil další zdařilý detektivní román s Harry Boschem. Ten v případu postupuje tak trochu na vlastní pěst a to i proti příkazům svých nadřízených. Kniha se mi četla dobře a ocením ji 70%.

29.07.2023 3 z 5