Thepaul Thepaul komentáře u knih

Severka Severka Nina Špitálníková

Po předchozích knihách nasazuje Severa laťku zase o kus výš. Tuto knihu jsem doslova vdechnul.

13.02.2024 5 z 5

Jana bude brzy sbírat lipový květ Jana bude brzy sbírat lipový květ Miloš Doležal

Velmi osobní básně. Myslím, že není možné je nijak posuzovat. Sbírka se mi moc líbí, budu se k ní vracet. Doporučuji.

03.01.2024 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Skvělá kniha. Moc se mi líbí, jak se Ladislav literárně posouvá.

03.12.2023 5 z 5

Dávné světy: Výpravy do zaniklých ekosystémů Země Dávné světy: Výpravy do zaniklých ekosystémů Země Thomas Halliday

Naprosto neuvěřitelná kniha. Vůbec si nedovedu představit, kolik úsilí muselo autora stát všechny informace posbírat a spojit v jeden celek. Jsem rád, že je v mé knihovně.

13.01.2024 5 z 5

Nevím Nevím Josef Formánek

Velmi dobrá kniha. Vyhovuje mi její nekomponovaná forma. Z textů je cítit uvolněnost a klid.

03.12.2023 5 z 5

7 kytic pro buvola 7 kytic pro buvola Jiří Robert Pick

Toto byla první básnická sbírka, kterou jsem v životě četl. To mi bylo asi 8 let. A některé verše jsem dokázal recitovat prakticky hned. Tato kniha je pro mě naprosto zásadní a kultovní. Když teď nad ní s odstupem času přemýšlím, tak mi na ní ze všeho nejvíc imponuje ten nadhled, smysl pro humor a naprostá svébytnost. Doporučuji.

13.01.2024 5 z 5

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rudolf Krautschneider

Toto je moje největší srdcovka. Nemyslím po literární stránce, ale po té lidské. Jsem rád, že jsem se s Rudolfem mohl setkat osobně a že mi knihu opatřil věnováním a podpisem.

24.12.2023 5 z 5

Chrám plný květů Chrám plný květů * antologie

Toto je opravdu krásná kniha. Grafika i texty vytváří dokonalý celek.

13.02.2024 5 z 5