Thebookman Thebookman komentáře u knih

Zelený skarabeus Zelený skarabeus Philipp Vandenberg

Tak toto je moje čtenářská prvotina od výborného spisovatele Philippa Vandenberga. Pamatuju si, že jsem si ji brával na učňák a o přestávkách si ji četl. :-) Prostě moje srdcovka. Děj je velice zajímavý a způsob psaní velice čtivý. :-) Kdo má rád historii, ať neváhá a sáhne po této knize. Litovat rozhodně nebude. :-)

15.06.2015

Bitva o Atlantidu Bitva o Atlantidu Greg Donegan (p)

U této knihy bych také uvítal trochu více časových os, ale přesto.viz komentář u prvního dílu. :-)

15.06.2015 5 z 5

Útok na Atlantidu Útok na Atlantidu Greg Donegan (p)

15.06.2015 5 z 5

Brána Atlantidy Brána Atlantidy Greg Donegan (p)

15.06.2015 5 z 5

Ďáblovo moře Ďáblovo moře Greg Donegan (p)

15.06.2015 5 z 5

Bermudský trojúhelník Bermudský trojúhelník Greg Donegan (p)

15.06.2015 5 z 5

Atlantida Atlantida Greg Donegan (p)

Tak na tuto knížku a její další díly nikdy nezapomenu. Moc dobře se to četlo a stránky před očima jen utíkaly. Je pravda, že mě zaujal jako první obal, ale když jsem se pustil do čtení, nelitoval jsem. Dějově velice zajímavé. Prolínání časových úseků dobře rozvrhnuto, prostě lahůdka. :-)

Biblické příběhy Biblické příběhy Slavomír Pejčoch Ravik

Opět žádný komentář?
Tuto knížku není snadné číst, ale kdo jí přečte, nelituje. Jsou v ní sice pasáže náročné na vstřebání a člověk se musí vyloženě "prokousávat", ale celkově to nemá chybu. Dlouho na ni nezapomenete.
Před panem Ravikem smekám, napsat takové dílo, muselo dát hodně práce.

14.06.2015 5 z 5

Tak toto je super knížka. Není stránka, kde by se člověk nesmál. :-) Prostě Š+G, to byli mistři humoru. Moc rád se k této knížce vracím. :-)

Ježíš Ježíš Deepak Chopra

Knížka má spád a čte se jedním dechem. :-) Je to poutavě napsáno a děj zaujme. :-) Mohu jedině doporučit. :-)

14.06.2015 5 z 5

Kletba otroků Kletba otroků Daniel Easterman (p)

Divím se, že tato knížka nemá žádný ještě komentář. O to více jsem rád, že jsem první, kdo sem píše. Nato, že to přečetlo mimo mne 9 lidí, tak bych tu čekal nějakou reakci.
Už to je pár let, co jsem tuto knížku četl, přesto na ni nikdy nezapomenu. Velice zajímavý příběh. Všem, kdo mají rádi napětí, tuto knížku doporučuji. :-)

14.06.2015 4 z 5

Konec hry Konec hry Dafydd ab Hugh

Zajímavá série podle kultovní PC hry. Dlouho na ni nezapomenu. :-) Prostě SUPER! :-)

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Velice pěkná knížka. Čte se jedním dechem, stránky před očima jen utíkají. :-)

Ať zemře král Ať zemře král Antonín Polách

Velice čtivě napsaná kniha. Četl jsem ji cca před rokem, přesto si na hlavní postavy a děj pamatuji. Byl by podle této knihy i zajímavý film. :-)

14.06.2015 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Už je to pár let, co jsem toto četl. Přesto mi to zůstalo v paměti. Byl to zajímavý příběh. :-)

14.06.2015 5 z 5

2012: Tajemství křišťálové lebky 2012: Tajemství křišťálové lebky Ceri Louise Thomas

Tak už to jsou tři roky, co jsem četl tuto knihu. Velice dobře napsané. Od stránek jsem se nemohl odtrhnout a hltal jsem jednu stránku za druhou. V době, kdy jsem to četl, jsem si říkal, že by podle toho mohl vzniknout dobrý film.
Když tak pročítám různé kritické komentáře, tím nemám na mysli jen u této knihy, ale u kterékoliv, tak si říkám, že kritizovat je snadné, ale napsat celistvý příběh dá pěknou fušku. Sám jsem zkoušel něco napsat a není to lehké, proto mám před každým spisovatelem respekt a nekritizuji ho. Tím se nechci nikoho dotknout, jen píši to, jak to cítím já. :-)

13.06.2015 5 z 5

Vrcholné okamžiky starého Egypta Vrcholné okamžiky starého Egypta Christian Jacq

Velice pěkně napsaná knížka. Kdo se zajímá o Egypt, mohu mu ji jedině doporučit. Je to tak poutavě napsáno, že se při čtení přenesete tisíce let zpátky do období faraónů. Krásné počtení. :-) P. S.: Při čtení Doslovu mně napadla jedna otázka: "Jak by se to vyvíjelo, kdyby se J. F. Champollion nenarodil a tím pádem nerozluštil hieroglyfické písmo...?"

21.03.2015 5 z 5

Thovt - Brány Atlantidy Thovt - Brány Atlantidy Kerstin Simoné

Jsem první, kdo sem něco píše. To se pomalu divím... Tato knížka je velice zajímavá. :-) Velice slušné pokračování Projektu lidstvo. :-)

27.02.2015 5 z 5

Thovt - projekt lidstvo Thovt - projekt lidstvo Kerstin Simoné

Tato knížka není pro každého... To má blaklucie pravdu. Ale sto let na tuto knížku potřeba není, jak píše Jelitovna. Z mého pohledu je to velmi zajímavé čtení. :-) A to "omílání"...to má v této knížce jistý význam. Cožpak se neříká, že opakování je matkou moudrosti? :-)

27.02.2015 5 z 5

Ztraceni - Falešná identita Ztraceni - Falešná identita Cathy Hapka

Koukám, jsem první, kdo sem píše komentář. Nu, tato knížka se četla jedním dechem. Stejně jako v seriálu, dvě časové linie, které se protnou v jednom bodě - ztroskotání letadla na neznámém ostrově. Sice knížka nepopisuje veškeré osudy Dextera, od minulosti až po ucelený průběh děje seriálu, přesto je to zajímavé čtení. :-) Všem fanouškům seriálu Ztraceni mohu jen doporučit. :-)

21.01.2015 5 z 5