Biblické příběhy

Biblické příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5489/bmid_biblicke-pribehy-NJw-5489.jpg 4 21 3

Bible je pokladnicí nejrůznějších příběhů - milostných, dobrodužných, válečných, náboženských, mnohdy i téměř detektivních či kriminálních, jejichž znalost bezepsoru patří k základům všeobecného vzdělání. Biblické texty ovlivňovaly a formovaly naše myšlení a dodnes, často mimoděk, užíváme jejich pojmovou výbavu, i když ta v našich moderních obratech ztratila původní smysl. Aniž bychom vzpomněli na biblického Daniela, hovoříme o ,,jámě lvové". I ti, kdo jakživ nepřečetli jedinou stránku starozákonních knih, vědí, že ,,kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá" a že ,,kdo seje vítr, sklízí bouři". Rádi kryjeme svou pomstychtivost biblickým výrazem ,,oko za oko, zub za zub" atd. Autor, vynikající historik, kunsthistorik, ekonom a znalec Blízkého a Středního východu, zde nabízí čtenářům reprezentatitvní výběr z příběhu Starého zákona i Nového zákona, doplněný zasvěceným komentářem a ilustrovaný stovkami obrazů vynikajících umělců minulých století...... celý text

willy9203
07.11.2020 4 z 5

Pokud je pro vás bible příliš složité a zdlouhavé čtení (osobně jsem se do ní pustil asi pětkrát, ale nikdy jsem se nedostal na konec), pak tato kniha je skvělým řešením. Získáte nejen popis biblických příběhů a jejich aktérů, ale i vysvětlení jednotlivých podobenství, to vše s přiblížením reálií a historických souvislostí. Kniha je doplněna skvělými ilustracemi.
Jediné, co mi trochu vadilo, je poněkud větší počet překlepů.

Karketa.von.st
07.08.2017 4 z 5

Velmi se mi líbily pasáže s filosofickým výkladem starozákonních příběhů. Ilustrační dřevoryty též úžasné! Skvělá kniha, jen pro mě bohužel jakožto neznalce Bible a jejích příběhů trochu složitější. Asi si budu muset přečíst nějakou verzi pro děti a k Ravikovi se vrátit posléze - ale ráda!

Thebookman
14.06.2015 5 z 5

Opět žádný komentář?
Tuto knížku není snadné číst, ale kdo jí přečte, nelituje. Jsou v ní sice pasáže náročné na vstřebání a člověk se musí vyloženě "prokousávat", ale celkově to nemá chybu. Dlouho na ni nezapomenete.
Před panem Ravikem smekám, napsat takové dílo, muselo dát hodně práce.

příběhy Bible

Slavomír Pejčoch Ravik