O světcích a patronech

O světcích a patronech https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5490/o-svetcich-a-patrone.jpg 4 10 3

Encyklopedické zpracování světců, patronů národů, států, řemesel a měst, ochránců před chorobami. V seznamu se nacházejí mniši, rytířské řády, řádové sestry, doboví intelektuálové, tedy inektuálové své doby, také vladaři a papežové.

boxas
03.02.2022 4 z 5

Mnoho zajímavostí. Souhlasím s názorem, že je zbytečné snažit se číst knihu od začátku do konce. Brzy to unaví. Ale když budete chtít informace o nějakém konkrétním svatém, zde je najdete i se všemi souvislostmi.

Atanone
20.05.2017 5 z 5

Jako encyklopedie dobré,dozvěděla jsem se spoustu nových věcí- a to jsem si myslela,že jsem docela informovaná.

eraserhead
26.01.2011 2 z 5

Abecedně seřazený "jmenný slovník" všech svatých, patronů a patronek. Asi bych nedoporučoval číst to jako knihu od začátku do konce (já tu chybu udělal) - místy je to nezáživné, pořád se opakující, nudné a psané jen heslovitě (vinu za to zcela jistě nese i ne moc povedený, respektive kostrbatý, překlad), ale možná spíš tu a tam se kouknout na nějaké jméno a přečíst si o něm něco. Některé příběhy zmiňovaných osobností jsou zajímavé, u některých až zaráží jak málo stačí k tomu, stát se svatým/svatou.

Slavomír Pejčoch Ravik
česká, 1932 - 2020
2007  76%Poklady pod námi
2006  79%Biblické příběhy
2010  93%Velká kniha o starožitnostech
2006  96%Pražské hospody
2006  78%O světcích a patronech

Kniha O světcích a patronech je v