Pražské hospody

Pražské hospody https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104908/prazske-hospody-104908.jpg 5 5 2

Podnázev: vyprávění o pražských restauracích, pivnicích, vinárnách, kavárnách, krčmách a knajpách Průvodce a vyprávění o více než 200 pražských restauracích, vinárnách, kavárnách a dalších pohostinských zařízeních. Autor přibližuje historii a současnost významných pražských pohostinství a uvádí i mnoho zajímavostí. Zaměřuje se především na historické centrum. Kniha je doplněna černobílými fotografiemi, obrázky a mapkami s označením popisovaných objektů. U některých podniků autor namátkově uvádí ceny jídel a nápojů. Publikaci lze doporučit zájemcům o pražskou historii a architekturu, ale i gurmánům.... celý text

Jirinamac
09.07.2018 5 z 5

Miluji starou Prahu a její historické hospody. Knížka je napsaná poutavě a ve mně vyvolala vzpomínky na dobu mého mládí, kdy byly hospody dostupné každému. Dneska jsou ty hospody krásně opravené, ale někdy chybí to kouzlo historie.

Daydreamer
13.01.2016 4 z 5

Značně rozsáhlá kniha, ale rozhodně stojící za přečtení. Najdete zde historii, zajímavosti i praktické poznámky, z kterých si čtenář odnese důležité informace kterým podnikům se raději vyhnout, pokud nemá silně nadprůměrný příjem.

Praha

Slavomír Pejčoch Ravik