TessDragon TessDragon komentáře u knih

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

Fíha, tak toto je 1.knížka o které vůbec nevím, jak ji ohodnotit. Mám z ní velmi rozporuplné pocity. Rozhodně se mi líbila, charaktery různých postav, jejich hudební vkus, to, jak se dokázali za jednu noc dostat tak daleko, humor, Nickovy písničky. Ale také si nejsem jistá plným počtem, uvažovala jsem nad průměrem (3), ale připadá mi to málo, zase mě mrzí, že tu nejsou půlhvězdičky, jinak by to bylo jasných 3,5. Ale knížka na mě přece jen zapůsobila, tak se přikloním k hodnocení **** . Také mě velmi překvapila Tris, kladným způsobem. Knížku doporučuji hlavně hudebním nadšencům a příznivcům romantiky. Je to taková zlatá směs a vyjde z toho skvělá, odpočinková, ale zapamatování hodná kniha.

10.09.2013 4 z 5

Vyděrač na telefonu Vyděrač na telefonu Maja von Vogel

Úplně 1.díl a začátek 3 Holky na stopě. Až se stydím, že 1.díl čtu jako jednu z posledních vydaných knížek ČR, ale aspoň už vím, jak to všechno začalo. A musím říci, že né úplně idylicky. Kim mi byla ze všech nejsympatičtější a také nejvíce podobná, ale Franziska se svou zálibou v ježdění na koni byla hned za ní, no Marie mi popravdě moc nesedla, chovala se dost nafoukaně, ale má i své světlé stránky. Úplně 1. případ nebyl sice úplně originální, ale zato perfektně vymyšlený, a popravdě bych se s tím vůbec nechtěla setkat.

29.08.2013 4 z 5

Skandál v televizi Skandál v televizi Maja von Vogel

Tři holky na stopě - další z mých oblíbených dětských detektivek.I když tenhle je spíš dívčí románek + detektivka v jednom.Ale děvčatům se určitě bude líbit,tak jako se líbil mě. ;)

29.08.2013 4 z 5

Princezna Mia Princezna Mia Meg Cabot

Ou, poslední dva díly mě hodně zklamaly i když tento díl byl průměrný , zatímco předchozí už jsem musela hodnotit podprůměrným. Čeká nás poslední díl a musím říci, že jsem za to ráda, protože nevím jak bych ohodnotila přibývající díly. Ale rozhodně prvních 7 dílů musím hodnotit plným počtem, jen 8. a 9. zřejmě nedopadly podle mých představ. Mia se hodně změnila od 1. dílu a postava J.P. mi jde nevýslovně na nervy. Ale ta zápletka s princeznou Amélií Virginii byla rozhodně největším světlým bodem v této knize.

29.08.2013 3 z 5

Ticho před bouří Ticho před bouří Robert Kirkman

Další skvělý díl TWD! Tento byl sice poklidnější než v předchozích dílech, ale možná se jen blíží něco horšího.

27.08.2013 4 z 5

Princezna nad propastí Princezna nad propastí Meg Cabot

Úfff, teda tento díl mě velmi zklamal, no popravdě mě jako jediný ze série zklamal. Hlavně Mia se svým chováním, jasně, chápu, že ji to šokovalo, ale tak strašně se kvůli tomu vytočit + udělat i jedno zásadní rozhodnutí. Dost mě zklamala a to ani nemluvím o Džejpím, který mi byl v minulém díle jakžtakž sympatický, ale v tomhle díle se všechny sympatie vytratily. Zato Lilly, která měla úplnou pravdu, si to všechno bohužel musela schytat. Snad jediný světlý bod v téhle knize byl vždy úžasný Michael a Tina (a samozřejmě Lilly). No, vůbec nevím, jestli se začíst i do dalšího dílu, protože si nechci ještě více pokazit pokračování a postavy.

26.08.2013 2 z 5

Princezna na večírku Princezna na večírku Meg Cabot

Úfff, tak tento díl byl teda zajímavý. :D Mia se tu pěkně odvázala a odkryla se nám nová postava, která je zde už od 1.dílu, ale nebyl jí přisuzován velký význam, teda až do ted. Ale i tak musím říci, jak mě překvapila ta náhlá změna z nevýznamné postavy po člena party, ale i tak je sympatická i když samozřejmě musím dodat, že Michael bude vždy na 1.místě.

23.08.2013 5 z 5

Princezna v zácviku Princezna v zácviku Meg Cabot

Tato série s přibývající díly vůbec neubírá na kvalitě. V tomto díle mě Mia mile překvapila, hlavně s tím proslovem, myslím, že je jasné, že to prostě měla v malíku a Michael, ach Michael :D , toho mám ráda od každého dílu víc a víc ráda, a to jsem si myslela, že už to vůbec nejde. :)

20.08.2013 5 z 5

Princeznám sluší růžová Princeznám sluší růžová Meg Cabot

Úúúf,tento díl byl teda pěkně ''akční'',hlavně Lilly se tu pěkně předvedla,ale musím říci,že jsem ráda za nový páreček,přece jen se k sobě více hodí. :) Jen mě mrzí,že v dalším díle se s Michael už asi nebude ukazovat v knížce tak často jak doposud.

17.08.2013 5 z 5

Star Shine Legacy #2: Dark Core je na tahu Star Shine Legacy #2: Dark Core je na tahu Nils Gulliksson

Star Shine Legacy je 4-dílná pc hra o 4 dívkách a jejích koních, kteří jsou zároven i Duchové na koních. Musím poznamenat, že tato série byla jedna z mých nejoblíbenějších a hrála jsem ji více než jednou. A když jsem uslyšela o komixovém zpracování, musela jsem si ho přečíst! Bohužel ale vyšli jen 2 díly, které vypráví o dívce Lise. Příběh se sice o trošičku přece jen lišil a nějaké postavy bud zmizely nebo se objevily nové, základ a city zůstaly. Na tento komix jsem se hrozně těšila a jsem ráda, že konečně po tak dlouhé době jsem ho držela v rukou a hodnotit musím ****. Přece jen je to Lisa a Starshine. :)

13.08.2013 4 z 5

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

Miluji tuto sérii a miluji Miu! :D Rozhodně spolu sdílíme nedostatek sebevědomí,ale Michael je pro ni ten pravý.To pouto mezi nimi,no ,která holka by si to nepřála ? ♥

13.08.2013 5 z 5

Star Shine Legacy #1: Duchové na koních procitají Star Shine Legacy #1: Duchové na koních procitají Nils Gulliksson

11.08.2013 4 z 5

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Meg Cabot

Tohle je bezpochyby můj nejoblíbenější díl z The Princess Diaries.Přece jen to otukávání mezi Miou a Michaelem je víc než zlaté.Ale také mi i přesto bylo líto Kennyho.Těším se na další pokračování. :3

11.08.2013 5 z 5

Místo pro princeznu! Místo pro princeznu! Meg Cabot

2.díl The Princess diaries a pokračování problémů a zážitků Mii Thermopolisové alias genovské princezny.Princezniny deníky jsou jedna z teenage sérií,které bych mohla číst i za několik let.M.Cabot má skvělý smysl pro humor i romantiku a nejen to.Není to žádný typický dívčí románek,což rozhodně přidává body navíc.

09.08.2013 5 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Princezniny deníky-moje 1.teenage šílenství! :D Prvně jsem viděla film a když jsem uslyšela o knížce,šla jsem do toho.A miluju obě dvě-filmy i knížky.S Miou jsem se cítila dost spřízněná(úplně se vidím v těch 14 letech ;D ),její komentáře,a celkový průběh knížky se mi dost líbil a líbí se mi i ted po nějakých 5 letech i když možná o trošku mín,ale nehodlám měnit hodnocení.Myslím,že neexistuje snad jediná knížka od M.Cabot,kterou bych si nezamilovala.Jen mě mrzí,že v ČR nevyšel finální díl.

08.08.2013 5 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Tuto knížku by si měli všichni povinně přečíst! Je napsána naprosto brilantně. A také realisticky, ano jsou tam brutálnější scény, ale to tomu jen dodává na štávě a víc vás z toho bude mrazit. Líbilo se mi, že to nebylo psáno jen z pohledu 1.osoby, ale z více pohledů. Trošku se bojím filmu, ale vzhledem k tomu, že to bude režírovat S.Spielberg, tak snad nebudeme z filmu zklamaní a snad přivede více čtenářů na tuto fantastickou knížku, kterou můžu jen vřele doporučit a těšit se na zpracování filmu. ;)

07.08.2013 5 z 5

Velké vymírání Velké vymírání Dan Abnett

Knížka napsaná podle známého britského seriálu Pravěk útočí se svým vlastním příběhem, který se odehrává po skončení 2. série. Byla jsem hodně zvědavá, jak si s tím autor poradí, jestli to bude mít tu správnou ''Primeval'' atmosféru a realistické vykreslení postav. A rozhodně jsem byla překvapena! Sice tam bylo pár nudnějších chvilek, ale to se dá přehlédnout vzhledem k tomu, co následovala za skvělé, akční a ano i děsivé scény. Atmosféra byla docela strašidelná, trochu ve stylu Jurského parku, za což se mi knížka líbila ještě více. Taky změna prostředí byla rozhodně bodem navíc. Pro fanoušky seriálu je knížka povinností, vřele doporučuju a těším se na další vydání série. ;)

02.08.2013 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Z Carrie mám hodně rozporuplné pocity. Zhltla jsem ji sice poměrně rychle, ale přece jen je to velmi tenká knížečka. Ani nevím jaké ji dát hodnocení. Čekala jsem ale asi rozhodně víc. Možná více popsat průběh v tělocvičně, možná více hororovější atmosféru, zde to bylo spíše dramatické vypětí. Přišlo mi to trochu odfláknuté, ale na to, že je to první román S.Kinga, byl rozhodně nadprůměr. Jediná asi sympatická a spřízněná duše mi přišla Sue. Také mi trošičku vadily spoilery z útržků, ale to už je podle vkusu a někoho to možná ještě více navnadí. Nakonec dávám Carrie průměr, líbilo se mi to, ale úplně to nebylo podle mého očekávání. Ale s radostí si přečtu další Kingovky.

30.07.2013 3 z 5

Spider-Man Spider-Man Michael Teitelbaum

Přepis filmové verze, která je naprosto úžasná, a přimělo mě to, abych se znovu podívala na fantastické 3 zfilmované díly se skvělým Tobeym Maguirem namísto té nové kraviny Amazing Spider-Man, která je naprostá hovadina a k tomu se chystají další 2 díly. Starý dobrý Tobey a Kirsten Dunst !

28.07.2013 4 z 5

Navždy v modrém - čtvrté léto sesterstva Navždy v modrém - čtvrté léto sesterstva Ann Brashares

Poslední české vydání, i když v USA vyšel ještě jeden, závěrečný díl, který bych si chtěla moc přečíst, no uvidíme, jestli se dočkáme. V tomto díle už jsou holky na vysoké a také už se nevídají bohužel tak často, hlavně s Carmen. A také se pár z nich hodně změnilo, udělaly spoustu rozhodnutí, kterých hodně litovaly, i která byla správná a na místě. Z holek už jsou skoro dospělé, od prvního dílu se toho tolik změnilo, ale to mě nedonutilo změnit názor na to, že tuto sérii naprosto miluju a doufám, že se k ní jednou vrátím. Líbilo se mi moc zakončení, stejně jako na konci 3.dílu.... Kalhoty = Láska. Měj ráda svoje kámošky. Měj ráda sebe. ;)

28.07.2013 5 z 5