Tess1 Tess1 komentáře u knih

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Za mě skvělý, jakože ze začátku se začíst (asi první 4 kapitoly) bylo trochu těžší, ale pak se rozjelo a musela jsem knihu číst až do noci (nebo spíš do rána? :D ).
Knihy z prostředí mafie já miluju, stejně jako počáteční nesnášenlivost hlavních hrdinů. Knížka byla kratší a v tomhle ohledu by si klidně zasloužila pár stran navíc.

Obrovské plus za obálku (kde je navíc skvěle zakomponován pro hlavního hrdinu důležitý prvek jahod). Konečně někdo komu došlo, že na knížku nemusí rvát polonahýho chlapa (což má na mě vždycky odrazující efekt) jen proto, že se jedná o romantiku a cílovou skupinou jsou ženy.

29.09.2023 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Za mě super, skvělá romantická knížka, ideální na oddech. Jako je vám hned na začátku jasný jak to dopadne, ale přiznám se, že mi to u tohohle typu knížek vůbec nevadí :)

04.03.2023 5 z 5

Manželské hry Manželské hry C. D. Reiss

Upřímně nechápu to relativně nízké hodnocení.
Hlavně na začátku se zde objevovaly i kapitoly z minulosti, které ten příběh lépe dokreslovaly. Přičemž v poloviny knížky se vystřídaly pohledy. A jo i když je to primárně erotická literatura, je tu i nějaký ten příběh.
Z recenzí jsem měla obavu, že ten bude lehce depresivní a ačkoliv to, co se hlavním hrdinům stalo, bylo smutné, nějak mi to nenarušilo tu erotickou linku (pro kterou to samozřejmě všichni čteme).
Za mě 5/5 * a nemůžu se dočkat pokračování.

31.07.2023 5 z 5

Darebákova sázka Darebákova sázka Christi Caldwell

Opět nechápu hodnocení :D moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední a řadím si ji na seznam autorek historickych romanci, jejichž další vydávání knih budu bedlivě sledovat ;) což je u mě spíš výjimka než pravidlo.
Kniha se četla skvěle, jako jo, na tu dobu asi trošku modernější hlavní hrdinka, ale co si budem kvůli historickým přesnostem tenhle typ knihy nikdo nečte.
Jako za mě jedna z nejlepších historickych romancí, co teď "nedávno" byla vydána (opomenuli Lisu Kleypas a Jannu MacGregor).

P.S.: a pěkně mě štve, že jsem tuhle knížku tak dlouho kvůli nevalným hodnocením a komentářů odkládala!

02.12.2023 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Zapata kterou známe a milujeme jedná se opět (stejně jako u všech jejích knížek) o slowburn romanci, čemuž odpovídá i počet stran.

Upřímně nevím, proč to spolu s knihou o Aidenovi a Vanesse (Srdcem proti zdi) není v jedné sérii, ale ok. Každopádně tyhle dvě knihy jsou za mě ty top od autorky, ale to bude asi dost tím, že prostředí profesionálních sportů nevyhledávám a tady je dost upozadněné :)

11.11.2023 5 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

Moje guilty pleasure <3 druhý díl byl trošku slabší, ale o to lepší byl tento. Mila a Ronan byli prostě skvělí, stejně jako celé to jejich postupné přepracování se od únosce a zajatce k zamilovanosti. Přiznám, že některé situace byly trošku (i na mě) na hraně jako třeba ta ruská ruleta a následný dortík, ale o to víc autentičtěji to ve výsledku působilo, přece jen Ronan je kriminálník, ne zamilovaný štěně hned co jí spatří.

Ve výsledku je to tak trochu reklama na stockholmský syndrom, být to v reálu je to dost psycho, ale v knížce? Naprosto skvělý.

Jinak Kat byla naprosto boží, škoda že jí tam nebylo víc :D

07.11.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Za mě je ta anotace trochu zavádějící, protože se v žádném případě nejedná o fantasy a pokud jí očekáváte budete rozhodně zklamáni. Autorka spíš než cokoliv jiného, použila výše zmíněná jména, přičemž by se to klidně obešlo bez nich.
Nicméně je to fakt skvělá dark romance, kde sem tam někoho zabijou a sem tam se tam samozřejmě zjeví i nějaká ta erotika.

Jako za mě škoda toho nízkého hodnocení, na druhou stranu za to ale stopro může ta anotace, která ve čtenáři evokuje úplně něco jiného a ten je pak zklamaný, že to nedostal. Já se od toho nemohla odtrhnout a četla to až do půl druhé do rána. Takže za mě rozhodně 5/5. Jo a má to uzavřenej konec, což je velké plus. Další knihy budou o někom jiném a ja doufám, že budou brzo!

04.09.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Upřímně nechala jsem se nakonec zlákat anotací a recenzemi a to je co říct protože české autorky jinak zrovna nečtu.

Prostředí do kterého je příběh zasazen je dost originální a neotřelé, což je v tomhle případě velké plus a odlišuje to knihu od "klasické"erotické literatury.
Mesilie jsem si hned oblíbila, ale taky se přiznám, že její neustále omlouvání se Kardesovi bylo občas lehce otravné :D
Kardes byl ale úplný zlatíčko, jakože nebyl, ale mě tak prostě přišel ;)
Nepřekvapivě byl konec otevřený, ale to jakým způsobem to skončilo, mě překvapilo dost a fakt jsem to nečekala.

Pokud mám nějaké výhrady tak k vizuální stránce knihy, osobně tenhle typ obálek s polonahým chlapem na mě má spíš odrazující efekt. Navíc chápu, že je kniha nízkorozpočtového vydání, takže to bude paperback, to není problém. Ale ta lesklost obálky a pro mě poněkud zvláštní druh písma a s tím spojený vzhled stránky, to všechno na mě působilo poněkud amatérsky a ze začátku mi to zabraňovalo se pořádně začíst.

Každopádně jinak je to fakt skvělá knížka, jen bych asi zapracovala na designu, ale na druhou stranu je asi dost lidi, kterým se to tak prostě líbí.

29.07.2023 5 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Určitě ta první část nedosahuje kvalit té druhé, nicméně bez ní by to dle mě nešlo a čtenář by byl ochuzen o to, jakým způsobem se jejich vztah vyvíjel.
Za mě je to skvělá knížka, ačkoliv první mi přišla lepší, každopádně by to mohli rychleji překládat/ vydávat, nutně si potřebuju přečíst další díl :D

25.04.2023 5 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Za mě zatím nejlepší díl série, co na to říct já prostě tyhle majetnické "zhýralce" zbožňuju.
Jako ostatní i já musím pochválit historické pozadí, když se jedná opravdu o pozadi, které nijak neupozadňuje tu romantickou linku, pro kterou to minimálně já vždycky čtu.
Rozhodně 5/5* a doufám, že jsou v plánu další díly s charakterově podobnými mužskými hlavními hrdiny.

12.10.2023 5 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Přiznám se, že se začátku jsem moc neoceňovala množství postav, ale netrvalo dlouho a všechny jsem si oblíbila a těšila se na každou jejich kapitolu. Jinak souhlasím s některými recenzemi, že se nejedná o klasickou knihu autorky (nevědět kdo je autorem, tipla bych L.J.Shen), ale je to fakt skvělý, pokud vám teda nevadí lehce promiskuitní a trošku drsnější mládež ;)
Za mě byla tohle její nejlepší knížka, ačkoliv to fakt nebylo to, co jsem od knihy očekávala :D
Konec byl takovej jakej bývá u knih na pokračování, takže se nemůžu dočkat dalšího dílu a jen doufám že bude brzo.

23.05.2023 5 z 5

Omamná príťažlivosť Omamná príťažlivosť Linnea May

Skvělé zakončení pěkně žhavé série. Fakt za tím nic moc seriózního nehledejte, nic seriózního v tom totiž není, jen spousta erotických scén, každopádně skvěle napsaných.

07.10.2023 5 z 5