Teryhc Teryhc komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

To že jde o výjimečnou autorku jsem věděla, získala si mne již knihou Slepá mapa, kterou jsem si zamilovala. Tiché roky jsou také poutavé, Hotýlek až konečně byla v knihovně volná Hana. Začátek je pro ni klasický, ale časem se dostanete za hranu z které již není návratu, jde zkrátka o knihu co se neodkládá a dojem z ní je silný.

27.01.2024 5 z 5

Řek Zorbas Řek Zorbas Nikos Kazantzakis

Zpočátku jsem byla otrávená, na filozofické úvahy jsem neměla zrovna náladu a chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem se příjemně začetla. Asi není potřeba všechny postavy pochopit, jako celek se mi to zalíbilo.

12.11.2020 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nečekala jsem moc, knihu mi půjčila kamarádka, když jsem jí okukovala v knihovně. Do tolika stránek se mi upřímně moc nechtělo, ale nakonec jsem jí přečetla za den. Je to skutečně velmi čtivá oddechovka se zajímavou zápletkou. Moje první kniha od této autorky a rozhodně předčila mé očekávání.

17.03.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásné čtení, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.

21.02.2020 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Parádní oddechová, zábavná, pomalu ubíhající kniha protkaná zážitky v krásné finské krajině.

12.01.2020 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy, docela jsem se jí zpočátku bála, ale po přečtení recenzí, že je S. King mistrem vyprávění a vzrůstajícího napětí, převládla zvědavost. Je tomu přesně tak, byla jsem nadšená a příběh hltala. Nevím která novela je lepší, po přečtení první, jsem si říkala, že druhá už jí předčit nemůže, nicméně po vlažnějším začátku opět vygraduje k neuvěření.

10.01.2020 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Příběh mě pohltil, i když jsem se v něm párkrát ztratila. Určitě to nebude má poslední kniha od Formánka, už se těším na pokračování, tyhle temné hrdiny mám nejraději.

08.01.2020 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Knihu jsem dostala k loňským Vánocům a dlouho odkládala. Přečtena na jeden zátah, určitě má svého čtenáře, ale mě moc nenadchla. Pokud se na ní budu dívat jako na deník tak je pěkná.

08.01.2020 3 z 5