TerryF TerryF komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha, která se četla sama. A to doslova. Autorka perfektně vykreslila nemocniční prostředí a postavy, kterých bylo tak akorát a všechny mne jistým způsobem bavily. Kniha napsaná tak živě, že jsem se občas přistihla, jak nad celým příběhem přemýšlím a prožívám ho. Některé části mě dohnaly i k slzám. Opravdu velmi silná knížka. Moc doporučuji!

19.07.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná nadčasová kniha, jedna z nejlepších z maturitní četby. Doporučuju!

04.12.2021 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ze začátku se mi do této knihy vůbec nechtělo, ale nezklamala. Po pár stránkách jsem si hezky zvykla na nářečí a četla se sama. Jako maturitní četbu doporučuji!

27.03.2022 4 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Moc milá a pěkná oddechovka. Četla se sama, měla jsem ji "přelousknutou" za pár dní. Při koupi knihy jsem upřímně vůbec nevěděla, že ji napsala česká autorka a rozhodně mne nezklamala. Určitě si přečtu i další její knihy.
Moc se mi líbilo zpracování knížky, i občasné texty písní s QR kódy k poslechnutí skladby. Rozhodně doporučuji k přečtení!

13.08.2022 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Vtipná a naučná kniha o první pomoci. Je napsána rozhodně lepší a zábavnější formou než např. školní učebnice. Té obecné a neformální češtiny už sice někdy bylo moc, ale i tak se přečetla jedním dechem. Určitě povinnost pro každého si tuto knihu přečíst!

29.12.2022 5 z 5

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

Kniha přečtená za pár dní, čtivá a chytlavá. Autorka to se psaním prostě umí, nemohu se dočkat dalších knih od ní!

17.07.2021 5 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Tato kniha mě velmi bavila. Pro mne, jako pro budoucí zdravotní sestru, must have. Líbila se mi různorodost všech oborů, vylíčené zážitky z oddělení a pěkné myšlenky. Odnesla jsem si spoustu zajímavých informací, a rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposledy.

03.01.2021 5 z 5

Americká princezna Americká princezna Katharine McGee

Kniha doslova přečtená jedním dechem. Hezky čtivá, psána er formou, se zajímavým a chytlavým příběhem a skvělými postavami, které mne prostě bavily. Líbilo se mi, že je děj vyprávěn právě z různých úhlů pohledů jednotlivých postav. Pro fanoušky Selekce kniha jako dělaná. Těším se na druhý díl!

03.01.2021 5 z 5

Kardiologie pro sestry Kardiologie pro sestry kolektiv autorů

Čtivá, krásně zpracovaná kniha s obrázky a plno barvičkami, kde je všechno logicky vysvětleno. Pro studenta ideál. Pěkná změna číst a učit se z něčeho takového. Doporučuji.

22.01.2024 5 z 5

Island - život mezi živly Island - život mezi živly Nína Björk Jónsdóttir

Opravdu překrásná kniha - beletrie a průvodce v jednom. Při čtení jsem se vrátila zpět do mého letního putování po ostrově a úchvatné fotky mi jen tyto vzpomínky navrátily. Doporučuji přečíst všem milovníkům Islandu a nejen těm!

23.12.2023 5 z 5

Varšava Varšava kolektiv autorů

Tohoto průvodce vřele doporučuji. Provede vás každičkým koutkem a uličkou ve Varšavě a dozvíte se plno zajímavostí. Rozhodně se s tímto průvodcem v hlavním městě Polska neztratíte!

11.07.2022 5 z 5

Americká kráľovná Americká kráľovná Katharine McGee

Neví někdo, zda přeloží toto pokračování Americké princezny i do češtiny?

30.05.2022

Maturitní otázky - biologie Maturitní otázky - biologie Jitka Mudrychová

Pěkně zpracovaná maturitní témata z biologie, i když více zjednodušeně. Vadilo mi občasných pár překlepů a obecná čeština... Na zopakování učiva k maturitě či přijímačkám k VŠ však postačí.

13.02.2022 3 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Opět nemám slov! Výborná kniha plná akce, zvratů a překvapení, snad ještě lepší než první díl. Až na pár překlepů v textu nemám jedinou výtku. Doporučuji všemi deseti a doufám, že se dočkáme dalších knih od této autorky!

31.12.2021 5 z 5