terkas2001 terkas2001 komentáře u knih

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Zatim snad nejlíp investovaných 19 korun v mým životě.

05.11.2017 5 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Vážně krásná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
"Lidi nemají spřízněné duše. Lidi si spřízněné duše vytvářejí."

02.02.2018 5 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Opravdu krásná knížka. Snažím se také hrát "hru na štěstí", ale občas mi to nějak nejde... Je dobře, že se po nehodě tolik zotaví, bylo by mi hodně líto, kdyby ne... Všem doporučuji!

Zuzajda a Jurajda Zuzajda a Jurajda Marie Podešvová

Knížka Zuzajda a Jurajda je plná dětské radosti a dobrodružství. Zuzka přijíždí o prázdninách na Moravu ke své babičce a dědečkovi, se kterými bydlí i Zuzky teta, strejda a jejich syn Jura. Zuzka s Jurou si vymyslí přezdívky Zuzajda a Jurajda. Budou hrát v rozlehlých lesích a loukách. Budou sbírat maliny a borůvky, sedět u teplého ohýnku a chodit za svými kamarády. Dědeček jim vyrobí houpačku a vozíček, nebo půjdou na pouť. Na konci knihy se šťastně rozloučí a Zuzka odjede domů do Prahy.
Opravdu nádherná veselá kniha. Doporučuji i malým čtenářům!

17.02.2013 5 z 5

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

Opravdu krásná kniha o "nezvladatelné" Zdence, kterou pošlou do pensionátu. Nejprve se jí tam nelíbí a na učitelky je ošklivá. Potom si tam však najde spoustu kamarádek a prožívá tam spoustu dobrodružství. Když přijede domů, nikdo ji nepoznává - je velmi způsobná a už se dokáže ovládat. Čeká tam na ni i překvapení - malý bráška!
Velmi doporučuji!

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Když jsem si přečetla, že je to kniha popisující období mezi dětstvím a dospělostí, čekala jsem nějaký psychologický román. Tohle jsem rozhodně nečekala. Zezačátku jsem byla zklamaná, ale pak mě to úplně pohltilo a přečetla jsem to skoro na jeden dech. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, a rozhodně si pět hvězdiček zaslouží.

11.08.2017 5 z 5

Jakub a Jáchym Jakub a Jáchym Jørgen Clevin

Pamatuji si tuto knihu, že jsem si ji prohlížela jako opravdu hodně malinká. A taky to chudák odnesla... :-( Naprosto ji miluju!!!

11.03.2013 5 z 5

Anička v meste Anička v meste Ivana Peroutková

Druhý díl Aničky, který je - jako minulý - okouzlující a nádherný. Anička se znovu přestěhuje, ale do města. Znovu má obavy z nových kamarádů a i z bydlení. Znovu je všechno v pořádku, ale.... rodiče přihlásí Aničku do baletu, kam nechce a na angličtinu. Poznává Evu - učitelku angličtiny a slepého Adama, který bydlí ve stejném domě jako Anička. Také Tarka, s kterým bude hrát divadlo. Krása, krása, krása!!!!!! Všem doporučuji!!!

Madynka zachránkyně Madynka zachránkyně Astrid Lindgren

Pokračování knihy Madynka a zase - tato kniha nemá chybu. Astrid Lindgrenová (tedy z mé zkušenosti) neumí psát knihy, které by někdo ohodnotil šedou hvězdičkou - odpad. Prostě nádherná knížka o Madynce, její sestřičce Líze, rodičích a na konci knihy i malým bratříčkem. Vystupuje tam i Mia, kamarádka Madynky. Všem doporučuji!!!!!

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Opravdu krásná kniha plná fantazie a dětské radosti. Jsou v ní velmi vtipné a okouzlující příhody Madynky a její sestřičky Lízy. Několik příběhů z této knihy je i ve Vánočních příbězích. Všem naprosto doporučuji!

Heidi Heidi Johanna Spyri

Nádherná knížka. Příběh Heidi je opravdu krásný!

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Astrid Lindgren

Bez této knihy se neobejdou ani jedny naše Vánoce. Jsou to vybrané příběhy odehrávající se o Vánocích z knih Astrid Lindgrenové - Lotta z Rošťácké uličky, Děti z Bullerbynu, Kajsa Nebojsa, Madynka, .... No prostě a jednoduše - nádhera!!!

17.02.2013 5 z 5

Komisař Vrťapka sebrané spisy 1 Komisař Vrťapka sebrané spisy 1 Pavla Etrychová

O letních prázdninách jsem si každý den vyluštila jeden případ a vždy jsem se tĕšila na následující den, abych si mohla vyluštit další detektivní případ. Všem milovníkům luštĕní (tĕm, jako jsem já) velmi doporučuji - nebudete se nudit!!!

13.02.2013

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Skvělý příběh, ale snad ještě krásnější mi přišel styl mluvy a psaní. Takhle nádherně napsaná knížka se nenajde každý den!

19.10.2016 5 z 5

Bezchybná Bezchybná Lara Chapman

Sice jsem už od začátku věděla, jak to skončí, ale asi mi to ani nevadilo. Byla to už od začátku hodně oddychová knížka na léto k vodě, přestože se odehrávala ve škole. I tak bych ji mohla doporučit těm, co hledají nenáročnou dívčí četbu.

26.08.2016 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Měla v sobě obrovké množství dokonalých myšlenek, které rozhodně nikdy nezapomenu. Není nic, co bych jí vytkla.

09.03.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Dost mě Margo naštvala. Ale i přesto se čte kniha jedním dechem.

14.07.2015 4 z 5

Anička u moře Anička u moře Ivana Peroutková

Třetí díl Aničky - a tentokrát se odehrává u moře v Egyptě. Najde si tam dvě nové kamarádky, pojede na velbloudu (já chci taky!!!) a dostane pytlíček s pískem... Uletí jí slamáček a potkává jakousi starou hraběnku... Co víc dodat - nádhera!!! Všem doporučuji!!!!!!!!!

20.02.2013 3 z 5

Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Lauren Myracle

Je to super kniha. Velmi vtipný byl duben, kdy byli u zubařky :-). Bylo mi jí líto, když si "musela" do páru vzít Alexe! Vydržela mi sice krátkou dobu (četla jsem jí čtyři dny), ale jinak fakt super.

17.02.2013 2 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Tato knížka se mi moc líbí, je sice smutná, ale stejně... Alice je velmi statečná a snaží se se vším dobře vypořádat, i když to úplně nejde. Její tety je mi líto, muselo to být strašné. Nemám ráda o tom, když se mluví o mrtvých (ani na hřbitov se mi nikdy nechce) a tak jsem se trochu zasekla u smrti té tety. Do té doby, než to začalo být v tomto směru pro mě přijatelné, četla mi to maminka. Knížku má teď půjčenou moje kamarádka a také se v této pasáži zasekla...