Komisař Vrťapka sebrané spisy 1

Jednička mezi psími detektivy – komisař Vrťapka, je postrachem všech padouchů a lapků. Vyřešil již řadu těch nejzapeklitějších detektivních případů a jeho sláva jej přivedla až na stránky dětského časopisu Mateřídouška. Dnes již legendární první díl ze série Vrťapkových sebraných spisů nesmí chybět v žádné dětské knihovně. V bohatě ilustrované knize čtenáři naleznou několik desítek jeho případů, ale odhalit pachatele musejí sami na základě důmyslných indicií. Mladí detektivové se tak prostřednictvím humorných komiksů a ilustrací procvičí v úsudku i kombinačních dovednostech. Tak vzhůru za případy, ať nám nevychladne stopa!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51413/big_komisar-vrtapka-sebrane-spisy-1-kZS-51413.jpg 4.636

Kniha Komisař Vrťapka sebrané spisy 1

Y2T
26.12.2019

Kniha je pěkná, ale mám 2 zásadní výtky:
1/některé věci jsou dost přes čáru. Zkuste si představit, že někde ve světě budou vycházet dětské knížky s vycpaným Čechem (v knize je jako učební pomůcka ve škole vycpaný Eskymák), nebo s Židy nakreslenými jak z propagandy třetí říše (v knize je Japonka nakreslená tak posměšně a karikaturně, jak z antijaponské propagandy spojených států z doby WWII). V knize je spousta dalších stereotypů.

2/komiksů je tam asi jen 12, skoro celá kniha je o luštění úkolů. Není to špatné, ale čekal jsem něco jiného.

Jadla
14.07.2017

Požehnaný nápad autorů vytvořit tyto detektivní úkoly pro děti. Moje dcera ještě neumí číst, přesto musíme každý den společně rozlousknout nějaký ten Vrťapkův detektivní oříšek. Baví to jí i mě a všechny díly se nám moc líbí.

Dakarianna
15.07.2016

Jako malá jsem tyto případy milovala. Pro děti je tato (i další) knížky super, zamyslí se nad hlavolamy, které přitom nejsou nějak extra těžké, takže se nemusí bát, že by na to nepřišly...

Kudo
03.05.2015

Během pobytu mé sestřenice u nás, která byla do tohoto hodně zapálená jsem pochopitelně i já nakouknul. Je to především dětské čtivo, kde malý pes řeší fádní (čti dětské) případy. Být mi o pár let míň, je to nejlepší dílo mého života.
~(2,2★)~

Sasenkasuska
19.09.2013

Mám ráda detektivky, je to hezké přemýšlení.

terkas2001
13.02.2013

O letních prázdninách jsem si každý den vyluštila jeden případ a vždy jsem se tĕšila na následující den, abych si mohla vyluštit další detektivní případ. Všem milovníkům luštĕní (tĕm, jako jsem já) velmi doporučuji - nebudete se nudit!!!