Komisař Vrťapka sebrané spisy 1

Komisař Vrťapka sebrané spisy 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51413/bmid_komisar-vrtapka-sebrane-spisy-1-kZS-51413.jpg 5 43 9

Komisař Vrťapka série

Jednička mezi psími detektivy – komisař Vrťapka, je postrachem všech padouchů a lapků. Vyřešil již řadu těch nejzapeklitějších detektivních případů a jeho sláva jej přivedla až na stránky dětského časopisu Mateřídouška. Dnes již legendární první díl ze série Vrťapkových sebraných spisů nesmí chybět v žádné dětské knihovně. V bohatě ilustrované knize čtenáři naleznou několik desítek jeho případů, ale odhalit pachatele musejí sami na základě důmyslných indicií. Mladí detektivové se tak prostřednictvím humorných komiksů a ilustrací procvičí v úsudku i kombinačních dovednostech. Tak vzhůru za případy, ať nám nevychladne stopa!... celý text

ZelenýAnton
30.09.2023 5 z 5

Geniální kniha

Hoblinka
25.09.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsme s dětmi milovali

ArkAngel
24.03.2023 4 z 5

V dětství jsem s Vrťapkou strávil hodně času a nebylo od věci si jej připomenout. Úkoly, které dopomáhají k vyřešení případu jsou vlastně velmi jednoduché a mnohdy nepotřebujete ani všechny, ale dětem to k rozvoji logického myšlení prospěje. Jednotlivé případy jsou navíc krásně parodické a odkazují na (pop)kulturu nebo užívají slovních hříček. Kresba je navíc příjemná. Pro děti rozhodně dobrá publikace, která pobaví a rozvine jejich vlastnosti.

Y2T
26.12.2019 2 z 5

Kniha je pěkná, ale mám 2 zásadní výtky:
1/některé věci jsou dost přes čáru. Zkuste si představit, že někde ve světě budou vycházet dětské knížky s vycpaným Čechem (v knize je jako učební pomůcka ve škole vycpaný Eskymák), nebo s Židy nakreslenými jak z propagandy třetí říše (v knize je Japonka nakreslená tak posměšně a karikaturně, jak z antijaponské propagandy spojených států z doby WWII). V knize je spousta dalších stereotypů.

2/komiksů je tam asi jen 12, skoro celá kniha je o luštění úkolů. Není to špatné, ale čekal jsem něco jiného.

Jadla
14.07.2017 5 z 5

Požehnaný nápad autorů vytvořit tyto detektivní úkoly pro děti. Moje dcera ještě neumí číst, přesto musíme každý den společně rozlousknout nějaký ten Vrťapkův detektivní oříšek. Baví to jí i mě a všechny díly se nám moc líbí.

Dakarianna
15.07.2016 5 z 5

Jako malá jsem tyto případy milovala. Pro děti je tato (i další) knížky super, zamyslí se nad hlavolamy, které přitom nejsou nějak extra těžké, takže se nemusí bát, že by na to nepřišly...

Kudo
03.05.2015 2 z 5

Během pobytu mé sestřenice u nás, která byla do tohoto hodně zapálená jsem pochopitelně i já nakouknul. Je to především dětské čtivo, kde malý pes řeší fádní (čti dětské) případy. Být mi o pár let míň, je to nejlepší dílo mého života.
~(2,2★)~

Sasenkasuska
19.09.2013 5 z 5

Mám ráda detektivky, je to hezké přemýšlení.

terkas2001
13.02.2013

O letních prázdninách jsem si každý den vyluštila jeden případ a vždy jsem se tĕšila na následující den, abych si mohla vyluštit další detektivní případ. Všem milovníkům luštĕní (tĕm, jako jsem já) velmi doporučuji - nebudete se nudit!!!

komiksy hádanky komiksy pro děti kvízy luštění detektivky pro děti

Autoři knihy

Pavla Etrychová