tereza8491 tereza8491 komentáře u knih

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Víc než samotná Ema mě bavily všechny ty okolní příběhy - gay kamarád, rodiče a jejich tajemství, babička s dědou... Příjemná pohodová knížka, která mě vcucla a za dva dny bylo hotovo :) moc příjemné čtení, Markéta posunula své psaní zase o laťku výš.

09.11.2021 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Prvni cast jsem si moc uzila, protoze jsem vyrustala ve stejne dobe. Druha cast mela slibny rozjezd do srazu. Zaver knihy me zklamal, konec bez konce, myslenky, napadu. Jak kdyby bylo treba behem nekolika hodin knihu uzavrit a poslat do tisku.

26.06.2021 2 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Tohle bylo v rámci první části skvělý! Strašně se mi líbilo, jak autorka dokázala zachytit a detailně popsat Ladiny myšlenky během anorexie... Ty popisy, když jedla nebo co se dělo potom, super! Akorát zbytek knížky zní neuvěřitelně. Nejsem si jistá, zda je reálné se v téhle fázi nemoci "přepnout" během měsíce doma pod dohledem rodičů a pak snídat, svačit, obědvat, svačit, snídat, svačit... Druhá část knihy mi přišel skoro jako příběh o někom/něčem úplně jiném.

30.03.2021 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Moje oblíbená odpočinková série :-) A ani tentokrát nejsem ani trochu zklamaná. Miluju, jak autorka popisuje přírodu, mám chuť koupit letenky na Island a vydat se na hon na Polární záři :-)

17.01.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Přiznám se, že po posledních dvou knihách jsem se bála, ale jsem ráda, že jsem Tajemství dala šanci! Na začátku jsem si teda ke knížce musela vzít blok, tužku a trošku si postavy rozkreslit, ale to se v prvních několika desítkách stran usadilo. Líbila se mi ta hra s časem! To je skvělý nápad... Drtila jsem postupně stránku po stránce a odkrývala postupná tajemství hlavních hrdinů, super bylo, že jich spoustu (ještě?) zůstalo nevyřčeno. Na závěr mám tedy plno dalších otázek a už dva dny o knize přemýšlím! Super počin :)

09.12.2021 5 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Na začátku jsem se prvních několik stran nedokázala začíst. Pak to šlo ráz na ráz a strašně se mi líbilo "pozorovat" Alex jak ji práce semlela, jak na jednu stranu milovala to, co dělá a potřebuje to, ale na druhou stranu viděla, jak to ničí jí a její vztahy s rodinou, partnerem a okolím. Posledních 50 stran trošku zklamání, přijde mi, že se to tak rychle rychle ukončilo, aby byl nějaký závěr knihy. Celkově ale spokojenost, líbila se mi hlavní postava, prostředí NYC a právnické prostřední. Jako thriller bych to ale neoznačovala.

19.11.2021 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Knížka se mi moc líbila, 15 let jednoho může, jedné rodiny. Ke konci jsem měla několikrát slzy v očích, líbilo se mi, jak autor popsal emoce hlavního hrdiny. Na něco se tolik let těší a pak je mu vlastně smutno... Nemám vlastní rodinu, ale dovedu se vžít do svých rodičů, že je to dost ze života. Moc hezký námět, pěkné zpracování, vůbec mi nevadilo, že byla 450+ stránek, užila jsem si každou. Jediné co mě trošku chvílema zaráželo, jak hrozně holky byly rozmazlovány :D

09.11.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Bohužel jsem se koukla na hodnocení zde, než jsem začala číst. 84% je poměrně zavazující. Hlavní hrdinka mě celou knížku vyloženě štvala, v tomhle věku už je snad nereálné aby se takhle někdo choval a smýšlel. Pro mě zklamání, nedokážu ani říct, že by to bylo příjemná oddechovka... Nejvíc sympatická mi byla kamarádka Aneta.

14.01.2021 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pro mě knížka roku! *****

19.01.2017

Coura Coura Jana Bernášková

Jsem překvapená, jak moc mě styl psaní Jany Bernáškové oslovil. Přiznám se, že Coura se mi líbila víc než "jednička". Na dovolenou ideální knížka :)

09.11.2021 4 z 5