tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Éire si jako země vytrpěla své a její lid také. Pod nadvládou Angličanů se nedařilo nikdy nikomu. Takže chápu proč je Irové, Skotové (doplň jakýkoliv národ kolonií), tak nesnáší. Prožívala jsem bezmoc, soucit, bolest a vztek společně s hlavními hrdiny knihy.

13.05.2018 5 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Další důkaz toho, jak krutě se dokáže chovat člověk k jinému člověku. A spravedlnost nikde. Zneužité a mučené cizím národem a pošpiněné svým vlastním. Ani jsem knihu nechtěla dočítat, ale udělala jsem to, protože tenhle skutečný příběh by neměl zapadnout. Je mi z toho špatně. Víc mě zaujal obsah než forma, protože prolínání linií na mě působilo násilně a vyhazovalo mě z děje.

10.05.2018 4 z 5

Pověsti ze Skotské vysočiny Pověsti ze Skotské vysočiny George W. Macpherson

Velcí hrdinové a hrdinky ostrova, tulení ženy, skřítci, války a příběhy z kterých přímo čiší kouzlo Skotska. Skotové jsou drsná cháska a život na ostrově Sky musel a musí být těžký a plný dřiny. Kniha se rychle a hezky čte.

09.05.2018 4 z 5

Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Giles Milton

První díl těchto zajímavých historických faktů byl lepší. Ten druhý je na můj vkus až moc o ohlodávání těl, podivných vraždách a obětovaných ovcích.

09.05.2018

Zánik samoty Berhof Zánik samoty Berhof Vladimír Körner

Viděla jsem film a na knihu jsem se dlouho chystala. S osobních důvodů jsem to roky odkládala. Nakonec mě k tomu dokopala čtenářská výzva. Bylo to temné a bolestivé čtení o krutých poválečných časech. Vzpomněla jsem si na svého dědu, který byl tři měsíce v lesích, kde hledali podobné zbytky armád. Na vyprávění pratety, která nachytala německého vojáka, jak jim krade koně (naštěstí vzal rychle koně a roha). Chudáci všichni ti lidé na samotách bez pomoci. Skvělá kniha. Ale jedno přečtení stačilo.

09.05.2018

Dominion Dominion Peter McLean

Tak to si to Don zase pekelně zavařil. Může si za to sám, ale má i dost smůly. Říkám si, že dřívější nájemný vrah se i jako hrdina gnómů řítí do pekla závratnou rychlostí. Bloncka mu moc nepomáhá, Spálený muž mu ukusuje duši jako perníček a já se těším na další díl. A každopádně by to příště chtělo víc Adama.

09.05.2018 4 z 5

Pád králů Pád králů David Gemmell

Tak jsem v noci přečetla poslední knihu pana Gemmella a se slzami v očích se rozloučila s jeho světem. Není co dodat. Slunce naposled vyšlo nad Trójou, čas hrdinů skončil a nastal nový čas. Když jsem dočetla myslela jsem na všechny ty příběhy a postavy, které nechal ožít a v duchu jsem mu poděkovala, protože například Legenda je jednou z mých nejoblíbenějších knih. Trója byla skvělý cyklus. Škoda že už další knihy nebudou.
Ale abych parafrázovala slova v knize "David Gemmell je vypravěč a vypravěči nezemřou, dokud se nepřestanou vyprávět jejich příběhy."

02.05.2018 5 z 5

Anna je v knize vykreslena jako živoucí dýchající osobnost. Nejistá, mstivá, manipulující i zmanipulovaná, pyšná, krutá a zoufalá. Její rozhodnutí chápeme, i když se s nimi často nedá souhlasit. Zacházení s princeznou Marií bylo otřesné, trvání na popravách také. V knize je krásně popsaný její výstup na vrchol i krvavý pád. K její smůle upřela ambice na despotického a mocného muže, který příliš rychle zapomínal na lásku i přátelství a křivdy domnělé i skutečné trestal smrtí.

28.04.2018 5 z 5

Spojenci na celý život Spojenci na celý život Hanno Charisius

Zajímavá kniha pro laiky. Já jsem zde moc nových informací nenašla. Prostě jezte probiotika, kysané zelí a vlákninu. Necpěte se antibiotiky, cukry a sajrajtem. Bakterie je náš kámoš :-)

22.04.2018 4 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Takový starší typ romance. Žádné vášnivé trhání živůtků v zahradách. Jinak hezky a čtivě napsané klišé na klišé. Postupné sbližování dvou hrdinů, psychicky zraněná a sympatická hrdinka, muž gentleman (krásný, bohatý, jezdec, šermíř, pisatel dopisů, tanečník a frajer) několik nedorozumění, zlovolný padouch, tajně vyslechnutý hovor, frivolní sestra, přísná leč spravedlivá babička a pohádková rodinka anglických aristokratů. Někdy jsem se tomu musela až smát a to pro mě knihu strhlo do průměru.

15.04.2018 3 z 5

Temné uličky Temné uličky * antologie

Četla jsem hlavně kvůli Greenovi. A byl nejlepší. Ostatní nic moc nebo průměr.

13.04.2018

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Měla jsem plno teorií a skoro žádná mi nevyšla. Kniha mě velmi překvapila. Vyklubalo se z ní úplně něco jiného než jsem čekala.

28.03.2018 5 z 5

Město malérů Město malérů Ellery Queen

Docela nuda. Chování některých postav je dost podivné, někdy totálně nepochopitelné.

25.03.2018 2 z 5

Pán se stříbrným lukem Pán se stříbrným lukem David Gemmell

Dlouho jsem čekala než jsem se do téhle série mistra Gemmella pustila. Bolelo mě, že to bude poslední výlet do světů, které stvořil. Příběh který nestačil dovyprávět. Dostala jsem skvělou knihu plnou intrik, vášně, lásky a zrady na pozadí bájných i historických postav. Vím, že pokračování bude také skvělé.

24.03.2018 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Letní příběh vonící medem, přírodou a sexem. Perfektně odpočinkové. Sice musím uznat, že občas jsem měla větší chuť na třípatrový jižanský karamelový dort než na farmáře Lea, ale to knize nijak neubírá. Je jasně předvídatelná jako všechny tyto knihy, ale tam stejně vždycky záleží nejvíc na těch cestičkách, kterými se hrdinové doberou ke šťastnému konci. Moc se mi líbily vedlejší postavy. Hlavně Chad. A moc mě zaujal Oskar ;-)

13.03.2018

Bezpochyby mrtví Bezpochyby mrtví Charlaine Harris

Tak jsem se během dovolené rychle pročetla od prvního k šestému dílu o Sookie. Jsem tedy v půlce jejích problémů. Musím přiznat, že v duchu jsem hlavní hrdince dala přezdívku Šůkí a už na ni nedokážu myslet jinak. Tímto se té nebohé servírce omlouvám.
Jako mnoho dalších jsem ovlivněna seriálem a tak si některé postavy, prostě představuji jinak než v knize.
Celkově se mi série zatím moc líbí. Šůkí stejně jako její kolegyně z jiné knižní série Anita Blake má plno problémů. Obě jsou pořád v obležení různých mužů a v ohrožení života. Obě se s tím perou, jak umí. Takže spokojenost. Knihy jsou odpočinkové, čtivé a na nic si nehrají. Zatím mě to pořád baví.

11.03.2018

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

První setkání s autorem a musím uznat, že bylo velmi příjemné. Nejsem velký znalec detektivek a tak mě autor často dostal. Dobře vykreslená atmosféra příběhů i postavy. Jako u každé povídkové knihy - něco Vám sedí víc a něco méně, ale celkově hodnotím knihu nadprůměrně, protože jsem párkrát skutečně valila oči.

11.03.2018 4 z 5

Nevěsta byla v černé kůži Nevěsta byla v černé kůži Simon R. Green

John Taylor v bílém trenčkotu stojí proti světlu, aby zachránil temnotu a Noční stranu pro ty, co ji potřebují. Pronásledován přáteli i nepřáteli. Jeho zlá pověst mu tentokrát spíš uškodila a on si užívá poslední noc svobody trochu krvavě a netradičně. Hezké zakončení příběhu. Mnoho postav se ještě naposledy ukáže, aby Johnovi popřála nebo ho zkusila bodnout do zad. Sbohem, Johne....

Líbila by se mi kniha o bratrech Zapomnění. To je opravdu dynamické duo - někdy trio. A je jedno, že je jeden z nich mrtvý.

Potěšily mě odkazy na další série - hlavně Droodi, které mám ráda a jejich série u nás nikdy nevyšla celá. Snad k nám celá jejich série propadne nejbližším časovým skluzem.

02.02.2018 4 z 5

Rytíř perného dne Rytíř perného dne Simon R. Green

A tak John Taylor a jeho milá drahá polovička Suzie Brokovnice musí zase nakopat pár legend. John má naštěstí v jedné ruce Excalibrus, v druhé pytlík pepře a může vyrazit na tažení po Noční straně a dalších dimenzích.

28.01.2018 4 z 5

Hodný, zlý a nevyzpytatelný Hodný, zlý a nevyzpytatelný Simon R. Green

John se opět řítí Noční stranou. V kapse pár špinavých triků a hromadu dochucovadel. Tentokrát jsem se začetla poměrně pomalu a některé pasáže nudily. Pak to ale nabralo obrátky. Mnoho věcí se vysvětlilo, některé příběhy se uzavřely a na konci zůstal otazník, jak to bude dál.

24.01.2018