tereza.c tereza.c komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

S hodnocením nemůžu jinak. Tento autor je pro mě zdá se nepřekonatelným. Speciálně tato kniha, třetí z řady pojednávající o oddělení Q mi přišla napsaná s takovým napětím a vykreslením jednotlivých postav, že si takovéto hodnocení určitě zaslouží. Můj šálek kávy.

07.04.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Neni to styl psani, ktery by me zrovna zaujal a predevsim strhl. Od prvni tretiny knihy jsem tusila,jak se asi tak veci maji a jakym smerem se bude dej ubirat. Za me dej byl prilis strohy, malo postav, ne prilis rozpracovanych. Navic uplny konec knihy mi prisel zbytecny..

16.06.2020 1 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tenhle autor mě prostě baví a sedí. Pro mě poměrně rychlý závěr, ale není na škodu. Hlavní dámská postava za mě výborně napsaná, dobře propracovaná. Hvězdičku stahuju z důvodu, že jsem před touto knihou četla Ženu v kleci a ta mi přišla o něco málo lepší. Ale jedno vím jistě: Carl a Asad mě budou bavit ještě hodně dlouho.

04.07.2019 4 z 5

Krize Krize Felix Francis

Za mě jedna z těch lepších detektivek od Felixe Francise. Porovnání s otcem je nasnadě, ale nečiním tak, jelikož poutavou detektivkou se vyznačují oba dva. Příběh za mě zajímavý, jen jsem od půlky knihy tušila hlavní zápletku a to nemám u detektivek ráda. Milostný příběh mi nevadil, pro zpestření ok. Jelikož detektivky miluju a ty od Dicka a Felixe obzvláště, strhavam pro lehkou předvídatelnost deje 1*. Sympatičnost hlavní postavy a vykresleného prostředí super. Pokud čtu detektivky od jiných autorů,nikdy se necím takhle ‘dobře’ a součástí děje (nevim,jak to vysvetlit a jake slovo pouzit,aby ‘to’ vystihlo). Dick a Felix mají svůj styl,který můžu.

26.07.2022 4 z 5

Puls Puls Felix Francis

Poprvé v hlavní roli žena a mně osobně to prostě nesedlo. Z nějakého důvodu jsem měla velký problém ‘propojit se’ s hlavní hrdinkou a nasávat správně děj,prostředí a vše,co k tomu patří. Jelikož mám přečteny všechny knihy Dicka a Felixe,tato u Felixe patří k těm slabším. Toť za mě.

26.03.2021 2 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Za mě výborně vystavěná detektivka, thriller. Styl, kterým Olsen píše mě dostal na první dobrou. "Severské" detektivky mi k srdci nikdy nepřirostly, ale tenhle autor...prostě umí. Styl psaní a příběhu, který Vás nutí číst dál a dál a víc a víc. Tato kniha mě uměla vtáhnout do děje jako žádná jiná.

03.07.2019 5 z 5

Trojkoruna Trojkoruna Felix Francis

Já prostě Francisovky miluju a tahle je povedená moc. Řekla bych, že kdo zná tvorbu Dicka a Felixe Francise, bude spokojen. Postava Jeffa Hinkleyho mě bavila hodně.

03.07.2019 5 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Od této autorky jsem již jednu knihu četla a v porovnání s ní byla tato mnohem slabší. Zde jsem se ztrácela v příběhu Bianky a Kamily (osobně mi nešlo oddělit tyto dva děje) a rušilo mi to celkový dojem z knížky.

05.02.2019 2 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Mě osobně kniha nechytla od začátku a to je malér. Pokud se něčím musím prokousávat z důvodu,že mě kniha nezaujme od začátku,potom to pro mě není strhující dílo. Ale urcitě to může být individuální a subjektivní pocit. Dějově ok,ale nedokázala jsem být vtažena do děje ani v průběhu knihy. Znám lepší,ale tedy i mnohem horší knihy v tomto žánru.

26.10.2021 2 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

První knížka od této autorky a příjemné překvapení. Knížka příjemná,dobře čtivá,místy vtipná..kategorie rychle,lehké,ze života..

03.07.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

První knížka od p. Hartla a nevím nevím...plynoucí příběh bez větších zvratů..nebo možná lépe: bez dobře popsaných a prožitých zvratů..na mě až moc životních událostí jen tak plynoucich bez většího popisu emocí,pocitu..mně ta knizka prostě nesedla..

17.06.2019 3 z 5