Terdaa Terdaa komentáře u knih

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Na knížku jsem se hroooozně těšila a opravdu nezklamala. Celkově Říše divů ( i Allysa) mi ze začátku přišla hrozně ujetá, ale po pár dalších kapitolách jsem už čekala ledacos :D Morfeus byl okamžitě můj, teda až na ty jeho občasný vytáčky, to samé se ale dá říct i o Zachovi. Děj byl perfektní, na poslední stránky jsem se dostala za necelé dva dny a už se těším na Divotání :D Fakt super kniha, doporučuju :)

24.08.2015 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Tak tenhle konec byl fakt epickej, opravdu bych nečekala, že to skončí takhle a už se hrozně těším na další díl :)) Je to sice dlouhý ale stojí to za to :D

19.08.2015

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Takhle knížka se mi hrozně líbila, přesně tenhle typ mám moc ráda. Někdy byl děj trošinku zamotaný ale jinak nemám námitky. :D Knížka mě zaujala hlavně názvem, stejně jako další díly. Vážně se těším až se mi do ruky dostanou i další díly :) Doporučuju :)))))

15.05.2015 5 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Knížka se mi moc líbila, na začátku jsem měla trošku problém abych pochopila o co se jedná a později se zapamatováním všech postav. Měla jsem v tom trošičku zmatek ale jinak byla knížka výborná. Největší radost jsem ale stejně měla když se k Eoně vrátila Zrcadlová dračiče. Hrozně se těším na pokračování. Doporučuji :D

22.02.2015 5 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Na tuhle knížku jsem narazila v knihovně, hledala jsem sice něco uplně jiného ale na první pohled mě zaujala. Chvíli mi trvalo než jsem se ve všem zorientovala a to hlavně v mapě a smrti. Nakonec se ale ukázalo že je to opravdu pěkná knížka, doslova jsem byla vtažena do příběhu. Sabriel byla vlastně obyčejná dívka s neobyčejným posláním, která taky občas zaváhala. Moc se mi to líbilo a doufám že si co nejdřív budu moct přečíst pokračování :)

25.01.2015 5 z 5

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

No nevím, tuhle knížku jsem našla náhodou v knihovně a řekla si že to zkusím. Začátek byl celkem zajímaví ale potom....Aeriel mě připadala hrozně naivní a potom to putování pouští, no nuda. A víc se mi teda líbil sebevědomí, krásný a i přez aroganci pořád obdivuhodný Temný anděl než na konci hloupoučký princ. No ale něco zajímavého na tom taky bylo a celkem se mi takhle knížka líbila.

26.12.2014 3 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Wow, tak to je něco, aspoň pro mě. Čekala jsem že to bude jeden z těch klasických příběhů kde se nic moc neděje. Ikdyž jsem něco trošinku trefila, rozhodně jsem něčekala že to bude až tak moc akční, sice jsem četla že autorka má v oblibě horory, ale tohle bylo vážně něco. V některých chvílích se mi dokonce dělalo trošku špatně společně s Penryn. A věřte mi že když jsem se v jednu ráno dostala k té tak trochu více akční části a byla jsem doma sama, teď tma jak v pytli, no můžu vám říct že jsem byla pěkně ...............snad ani nebudu psát co. Za to jsem byla hrozně zvědavá jak to dopadne, v této knížce byste vůbec nepředvídali že to skončí zrovna takhle. Podle mě si autorka dala opravdu záležet a chvílemi jsem měla pocit že tam v tom lese stojím s nimi, no neskutečný. Ano, připouštím člověk nad tím nesmí tak moc přemýšlet jako např.: jak by mohlo tohle, ona vůbec nepřemýšlí nebo tohle je totálně nereálné. Původně jsem si opravdu myslela že to bude nudné jako např. knížka Pád, ale to jsem se hodně sekla. Nejvíc mě ale zajímalo jak to dopadne mezi Penryn a Raffem, stejně jako u všech knížek co jsem četla, no podle mě si dali pěkně na čas ale jsem ráda že to tak dopadlo. Někdy jsem se smála jejím hláškám, také se mi líbilo že Penryn není ten tip kterej zdrhne hnedka jak uvidí nebezpečí a nechá ostatní ať si to vyřídí sami, to jsem na téhle kníže ocenila asi nejvíc. Prostě doporučuji je to skvělá knížka, teda pokud nejste zrovna ten tip člověka co se klepe u Scary movie. :D

26.12.2014 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Božíííí, jinak se to prostě nedá říct. Bylo tam všechno co jsem čekala a i o hodně víc. Akce, drama, smutné i veselé chvilky. Prostě nádhera. Nejvíce mě ale zajímalo jak to vlastně dopadne mezi Jacem a Clary a když jsem se dopracovala k té veselé části jakoby mi spadl kámen ze srdce i za Clary :D Prostě neuvěřitelné. Měla jsem pocit že ten příběh doslova prožívám, chvilkama jsem dokonce brečela a to se u mě moc nestává. Kam se hrabe Hvězdy nám nepřály apod. Pro mě byla tahle knížka jako část světa v mé fantazii kam si občas odběhnu když už nemůžu vystát nudnou realitu. Kdo by si pomyslel že se do jedné knihy vejde tolik akce, vášně, dramatu a hlavně tolik nadpřirozených bytostí. Když to vezmeme od podsvěťanů jako víly, vlkodlaci a upíři....přez démony všeho druhu...taky lovce stínů jako Izzy, Alek, Jace, Clary nebo její matka Jocelyne....až po samotného Valentýna, kterého jsem od začátku neměla vůbec ráda :D Bylo to prostě neuvěřitelné. Všem kdo mají rádi takovéto napínavé příběhy vřele doporučuji :D

28.10.2014 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Město z popela jsem četla docela dlouho protože některé kapitoly mě opravdu nebrali a přečetla jsem je až po nějaké době. V tomto díle mi docela vadilo že je Clary tak arogantní ikdyž to ostatní taky. Chvilkama se mi zdálo že je i trošku bezohledná ale to jenom na začátku a na konci už to byla zase ta Clary kterou jsem si oblíbila v prvním díle (který byl bezvadný :D). Když se do toho člověk opravdu ponoří, zjistí že je to ve skutečnosti velmi pěkná kniha :D Doporučuji :D

28.10.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Od knížky jako takové jsem tolik nečekala a i přesto že nejsem velkým fanouškem fantasy, tahle mě doslova pohltila. Četla jsem jí v každé volné chvilce a opravdu mě zaujala. Byl to takový můj únik z reality, měla jsem pocit že ten příběh doslova prožívám. Autorka v této knize opravdu pustila otěže své fantazie a pořádně se do toho opřela. Jakmile byla knížka přečtená, věděla jsem že chci pokračování. Hned druhý den jsem šla do knihovny pro další díl. Nejdříve jsem viděla film ale podle knížky jsem si každého představila úplně jinak (pro mě lépe :) ). Nedá se to říct jinak než že jsem se do knížky zamilovala a doufám že si jí někdy přečtu znova. Doporučuji každému kdo si jednou za čas rád odskočí do svého vlastní světa aby na chvilku vypadl z ( někdy otravné) reality. :D :D Dávám tomu nejvyšší počet hvězdiček co jde :D

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tato kniha se mi hrozně líbila. První jsem viděla film a zaujal mě....ale když jsem se dostala do půlky knihy bylo to jako bych ten příběh prožívala taky, bylo to o mnoho lepší než film. Bylo tam více detailů a situací které mě uplně dostali :D Strávila jsem čtením celý víkend, četla jsem pomalu abych stačila vstřebat všechny ty zážitky které mě dostávali :) Je mi 14 takže mě tato kniha velmi zaujala svým strašidelným ale i romantickým obsahem. Moc se mi líbila a chtěla bych si přečíst i další díly. Podle toho jak to většina lidí popisuje každý další díl je lepší a lepší, sama mohu říct že další díly filmu mě docela zklamali.....už to prostě nebylo ono :/ Myslím že každý koho baví např.: Upíří deníky, by si mohl tuhle knihu přečíst protože je to takřka podobné. Opravdu se mi moc líbila mohu ji doporučit jako pěkné počtení v dlouhé chvíli :D

09.06.2014 5 z 5