Teraesa Teraesa komentáře u knih

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Môj prvý stret so svetom Warcraft hodnotím pozitívne. V knihe sa nachádzali aj pre mňa menej príťažlivé časti, avšak, konieckoncov som si to dosť užila (najmä čítanie poslednej tretiny :) ). V budúcnosti určite dám šancu aj ďalším knihám z tohto herného sveta.
Celkovo - 4,5*

30.01.2023 4 z 5

Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha druhá Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha druhá Kevin J. Anderson

Táto druhá zbierka sa mi páčila viac ako prvá. Zatiaľ čo v prvom dieli sa hlavné postavy ešte len predstavovali čitateľom, v druhej sa dalo nádherne pozorovať prepojenie ich dejových línií a vzájomné ovplyvňovanie. Tieto postavy udávali históriu Star Wars... Bolo vzrušujúce byť súčasťou legendárnych vojen a zároveň byť tak blízko životov jednotlivcov... Pozorovať, ako sa formujú hrdinovia v priamom prenose...
Tiež musím dodať, že záverečná časť mam veľmi dojala. Netušila som, že mi Jediovia až tak prirastú k srdcu...

21.01.2023 5 z 5

Svetlo medzi oceánmi Svetlo medzi oceánmi M. L. Stedman

Keď som knižku začínala čítať, netušila som, ako silno sa ma dotkne. Napohľad jednoduchý príbeh je pretkaný hlbokou bolesťou, ľuďmi, ktorí chcú robiť správne rozhodnutia, a nevyhnutnými následkami. Napriek tomu si myslím, že keby dostali druhú šancu, nedokázali by sa rozhodnúť inak... lebo niektoré veci sú jednoducho silnejšie ako my sami.

09.01.2023 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

*4,5
Film som nikdy predtým nevidela, preto som veľmi nevedela, do čoho idem. Najskôr sa to síce rozbiehalo pomaly, a bolo by to možno nudné, keby som stále nebola v napätí, aká zrada na mňa z príbehu vyskočí. V druhej polovici to už naberalo poriadne prekvapivý zráz. Hnevala som sa na Guya, a na všetkých ostatných, na ich bezcitnosť a klamstvá... ale uvedomujem si, že na jej mieste by mi asi tiež nenapadlo konať inak. Vyhovuje mi aj napoly otvorený koniec, kedy mi neboli úplne známe skutočné zámery matky. Za mňa skvelá psychologická kniha, aj keď nie som fanúšik takýchto okultistických záverov.

06.01.2023 4 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

(SPOILER) Najďalej do minulosti historicky situovaná kniha sveta Star Wars vo mne rozbúrala prietrž myšlienok a pocitov. Užívala som si včlenenie sa do starobylého sveta, kedy postavy ešte ani len nesnívali o svetelných mečoch a medzigalaktických letoch. Teda, o tom poslednom niektorí áno... Bolo zvláštne a zároveň napínavé čítať o starej rase je'daii, ktorá ani len nemohla tušiť, že v budúcnosti jej meno ponesú bojovníci v Sile rôznych rás, alebo že v jej mene sa budú viesť politické vojny o nadvláde temnej a svetlej strany Sily...

Veľmi sa mi páčila myšlienka rovnováhy, kedy (takmer) všetkým bolo jasné a známe, že naklonenie sa k hociktorej zo strán môže poviesť k veľkým nepokojom a úpadku. Tento problém sa následne vyskytuje v celom ďalšom pokračovaní tohto obrovského, spletitého, vesmírneho dobrodružstva, či už v rámci nespočetných kníh alebo filmov. Pričom prvá kniha ponúka "riešenie" na tento problém...

V knihe nečítame o obrovských politických komplotoch ani o vedení vojen. Príbeh sa zameriava na jednotlivcov, ktorí majú silu (aj Silu) písať dejiny. Preto je ľahké stratiť sa v ich osudoch a nechať sa pohltiť napätím, ktoré ponúka každá kapitola.

Knihe dávam 5 hviezdičiek, pretože je jedinečná v Star Wars svete, a tiež ponúka mnoho zákutí, kde sa človek môže v dobrom stratiť a... snívať.

02.01.2023 5 z 5

V podstate som celkom v poriadku V podstate som celkom v poriadku Gail Honeyman

Túto bravúrnu knihu som si chcela už dlhšie prečítať a som veľmi rada, že sa mi to konečne podarilo. Eleanor mi prirástla k srdcu takmer okamžite. Jej "divnosť" a úprimnosť osviežovali postavu svojou autenticitou. Aj ostatné postavy boli dostatočne, uveriteľne opísané. Dejovú linku a napredovanie príbehu autorka tiež skvelo zvládla. Čítalo sa to jednoducho, hoci témy boli častokrát veľmi ťaživé.
Vo výsledku ma táto kniha príjemne prekvapila, hoci už od začiatku som o nej mala vysokú mienku, vďaka hodnoteniam. Vynikajúca kniha.

29.12.2022 5 z 5

V tieni Einsteina V tieni Einsteina Marie Benedict (p)

Od prvého okamihu mi hlavná postava padla do oka. Veľmi intenzívne som prežívala všetko, čím si prechádzala ona, každú radosť i každú ťažkosť. Štýl písania mi tiež veľmi sadol. Kniha mi prirástla k srdcu a páčila sa mi ešte viac než Jediná žena v miestnosti.

28.12.2022 5 z 5

Aj smrť má srdce Aj smrť má srdce Veronika Danajová

Na to, že je to autorkin debut, si myslím, že to nebolo najhoršie. Vyskytlo sa tam síce niekoľko nedomyslených vecí, niektoré z nich boli aj dosť kľúčové, ale čítalo sa to ľahko. Niekedy sa autorka trošku zamotala v niektorých udalostiach, avšak premisa bola zaujímavá a ten koniec bol tiež celkom úderný.

23.12.2022 3 z 5

Terézia z Avily: Učiteľka modlitby Terézia z Avily: Učiteľka modlitby Štefan Senčík

"Náš život sa naplní nie tým, že veľa vieme, ale že veľa milujeme."

Sv. Terézia z Avily

13.11.2022 5 z 5

Klobučníkov hrad Klobučníkov hrad Archibald Joseph Cronin

Veľmi komplexná, veľmi hlboká kniha, hoci rozpráva o každodenných trápeniach a o nekaždodenných ťažkých udalostiach. Námet sa až desivo vydaril - napriek tomu, že kniha pomaly bude oslavovať storočie od svojho vzniku (a príbeh je dosadený do ešte vzdialenejšej minulosti), tak je koncept knihy nadčasový. Veľmi čtivé a zároveň sa mnoho pasáží čítalo len veľmi ťažko... Dlho budem nad touto knihou rozmýšľať a analyzovať ju vo svojom vnútri.

09.11.2022 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Ďalší excelentný príbeh od Kinga. Pohltil ma od úplného začiatku, veľmi oceňujem kombináciu detektívnej práce so štipkou nadprirodzena. Postavy boli dobre rozvinuté, ich reakcie vierohodné. Vyskytlo sa aj niekoľko veľmi napínavých častí. Hodnotím piatimi hviezdičkami.

05.11.2022 5 z 5

Velká infiltrace vykřičené čtvrti Velká infiltrace vykřičené čtvrti Kojoharu Gotóge

Táto časť mi veľmi sadla, páčil sa mi záporák aj akcia. Opäť spokojnosť za mňa.

04.11.2022 5 z 5

Stratené kvety Alice Hartovej Stratené kvety Alice Hartovej Holly Ringland

Rozbiehala som sa trochu ťažšie, ale neľutujem žiadnu prečítanú stranu. Príbeh ma veľmi očaril. Trochu mi pripomínal sériu Sedem sestier, hoci mal svoje osobitné čaro.

01.11.2022 5 z 5

Biela plť na Váhu Biela plť na Váhu Miroslav Anton Huska

Príjemné čítanie o legendách vzniku Váhu.

18.10.2022 3 z 5

Trhliny Trhliny Robbie Morrison

Tento diel sa mi páčil viac ako predchádzajúci. Dosť som si ho užila!

17.10.2022 5 z 5

Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne Paolo Cognetti

Akosi ma neoslovila. Neviem prečo, ale zatiaľ jediná Cognettova kniha, ktorá mi odhalila kvality autora bola Sofia vždy chodí v čiernom...

17.10.2022 2 z 5

Hrmiaci vrch Hrmiaci vrch Enid Blyton

Knižka môjho detstva. :) Nikdy ma neomrzí čítať o týchto dobrodružstvách.

08.09.2022 5 z 5

Vyšší Měsíc proti Pilíři Vyšší Měsíc proti Pilíři Kojoharu Gotóge

Za mňa - je to stále lepšie a lepšie, teším sa na október kedy vyjde ďalší diel!

07.09.2022 5 z 5

Útok ve stísněném prostoru Útok ve stísněném prostoru Kojoharu Gotóge

Toto bolo tak skvelé, super jazda! Z tých kresieb ide neskutočná emócia. Vynikajúca časť!

07.09.2022 5 z 5

Nezlomitelné ostří Nezlomitelné ostří Kojoharu Gotóge

Tak, mne sa to páči stále viac! Udržuje ma to v napätí, hoci viem, čo sa má stať (z anime). Kresba je tiež vynikajúca.
Za mňa skvelé!

01.09.2022 5 z 5