Teraesa Teraesa komentáře u knih

Stagnácia alebo napredovanie: Duchovné odpovede na psychologické otázky Stagnácia alebo napredovanie: Duchovné odpovede na psychologické otázky Benedict J. Groeschel

Táto knižka je fakt duchovný banger, zvýrazňujem každú druhú vetu. Tak prakticky písané a trefné veci som ešte od žiadneho duchovného nečítala. Triafa do čierneho a vysvetľuje veci na duchovnej aj psychologickej báze. Nerobí z kresťanov hrdinov, sme ako každý iný človek so svojimi ťažkosťami. Necítim z tejto knihy duchovný nátlak, pocity viny, ako na nejakých kázňach. Ten kňaz si zažil to, čo my všetci a z jeho slov srší porozumenie. Odporúčam každému, kto je v srdci zmätený a nevie, ako reagovať na tento svet a na seba samého.

06.05.2023 5 z 5

Kamenný dům Kamenný dům A. K. Benedict

Super koniec, táto časť bola asi najlepšia. Rozuzlenie malo kvalitu sveta z Doctora Who, už mi chýbal ten vibe.

05.05.2023 5 z 5

Neuvěříte, co se stalo potom Neuvěříte, co se stalo potom James Goss

Tak toto bolo lepšie ako jednotka, a ten plot twist ma celkom dostal.

04.05.2023 4 z 5

Matkin hrob Matkin hrob Lisa Regan

Naozaj je to s každou častou lepšie a lepšie. Navyše, táto časť sa čitateľa dokáže viac dotknúť, lebo sa odhalí prekvapivý plot twist zo života hlavnej postavy. To proste vždy funguje.

29.04.2023 5 z 5

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Srdcervúce

28.04.2023 5 z 5

Zmiznutie sestier Hollowových Zmiznutie sestier Hollowových Krystal Sutherland

Wow, toto bolo skvelé! Neskutočne mi sadla kniha, od prvej strany po poslednú. Ani na sekundu som sa nenudila, bolo to úderné, nič nebolo navyše. A čo sa týka celkovej tématiky a premisy, neviem, či som niekedy čítala niečo podobné. Aj viac hviezdičiek by som tomu dala, kebyže sa dá. :D

23.04.2023 5 z 5

Dievča bez mena Dievča bez mena Lisa Regan

Toto bolo o dosť lepšie ako jednička. S čistým svedomím dávam 5 hviezdičiek. :)

22.04.2023 5 z 5

Kniha o čítaní – čítanie o knihách Kniha o čítaní – čítanie o knihách Roman Holec

Tak toto bolo skvelé. Odporúčam každému, kto si rád rozšíri obzory o literatúre a o tom, čo pre nás znamenala v 19. storočí Veľmi oceňujem, že autor je historik, pretože nádherne vie prepojiť dejiny s literatúrou, a to, že jedno je odrazom toho druhého
Dokonalý skvost.

21.04.2023 5 z 5

Chaotická vřava Chaotická vřava Kojoharu Gotóge

Opäť som to celé zhltla na jednu šupu. Top manga!! :)

21.04.2023 5 z 5

Miznúce dievčatá Miznúce dievčatá Lisa Regan

Po prečítaní mam v sebe rozporuplné pocity. Na jednej strane sa to čítalo dobre, zápletka zaujímavá, na druhej strane mi však celkom nesadla hlavná postava často mi to tak prišlo, že koná nelogicky, a síce, možno to bol zámer, ale mne to prišlo neprirodzené. Celkovo tak dávam 3,5 hviezdičky, aj to to zachraňuje posledných 100 strán.
Som zvedavá, či nasledujúce časti série ju posunú k vyšším hodnoteniam.

19.04.2023 3 z 5

Dcéra šťasteny Dcéra šťasteny Isabel Allende

Za mňa asi najlepšia od Allende. Bola som nadšená od prvej strany!

09.04.2023 5 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Začiatok ma celkom vtiahol, avšak asi od polovice som sa nemohla dočkať, kedy to už dočítam

16.03.2023 3 z 5

O démonech a lidech O démonech a lidech Kojoharu Gotóge

*4,5
Nemôžem dať plný počet, oproti predošlým častiam, ale aj tak brutálne! :)

09.03.2023 4 z 5

Joyland Joyland Stephen King

Skvelá kniha, trochu iná než tie, ktoré mám od Kinga prečítané, ale ani trochu nesklamala.

24.02.2023 5 z 5

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

To bolo milé, aj keď na konci trošku smutné.

18.02.2023 4 z 5

Dievča vo vojne Dievča vo vojne Sara Nović

Príbeh chytí za srdce.

18.02.2023 5 z 5

Pošepkala vločka nehu do oblôčka Pošepkala vločka nehu do oblôčka Teodor Križka

Nádherná detská kniha, chytí za srdce. Aspoň mňa chytila.

Veľká knižka malej Mišky Veľká knižka malej Mišky Sarah Kay

Ako dieťa som veľmi zbožňovala ilustrácie v tejto knižke.

Kvítkovníčci Kvítkovníčci Milan Igor Chovan

Jedna z mojich najobľúbenejších detských kníh.

Rozprávky o Mladuškovi Rozprávky o Mladuškovi Jaroslav Rezník

Jedna zo srdcoviek môjho detstva, keď som sa ledva naučila čítať. :) :) ️