Stagnácia alebo napredovanie: Duchovné odpovede na psychologické otázky

Stagnácia alebo napredovanie: Duchovné odpovede na psychologické otázky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504749/bmid_stagnacia-alebo-napredovanie-duchov-j5D-504749.jpg 4 2 2

Kniha s podtitulom Duchovné odpovede na psychologické otázky na základe postojov a hodnôt evanjelia a literatúry kresťanskej spirituality hľadá riešenia na psychologické problémy. Venuje sa témam ako napríklad hriech, strach a dôvera, pokušenie, pochybnosti, nenávisť a odpustenie. Pri skúmaní očividných psychologických problémov sa autor snažil čerpať odpovede z učenia viery a kresťanskej tradície - zvlášť z evanjelia. Jeho cieľom nebolo naznačiť, že prvý postup - čiže hľadanie psychologických riešení - je chybný. Jeho úmyslom bolo skôr skúmať vplyv Zjavenia a osobnej viery na životné konflikty a ťažkosti.... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Serafín

Stumbling blocks or stepping stones: spiritual answers to psychological questions , 1988

Teraesa
06.05.2023 5 z 5

Táto knižka je fakt duchovný banger, zvýrazňujem každú druhú vetu. Tak prakticky písané a trefné veci som ešte od žiadneho duchovného nečítala. Triafa do čierneho a vysvetľuje veci na duchovnej aj psychologickej báze. Nerobí z kresťanov hrdinov, sme ako každý iný človek so svojimi ťažkosťami. Necítim z tejto knihy duchovný nátlak, pocity viny, ako na nejakých kázňach. Ten kňaz si zažil to, čo my všetci a z jeho slov srší porozumenie. Odporúčam každému, kto je v srdci zmätený a nevie, ako reagovať na tento svet a na seba samého.

Benedict J. Groeschel
americká, 1933 - 2014
2001  0%Povstaň z temnot: Co dělat, když život ztratil smysl
2002  80%Etapy duchovného rastu
2005  80%Stagnácia alebo napredovanie: Duchovné odpovede na psychologické otázky
2005  %Augustín - filozof, teológ, mystik
2006  %Kňaz naveky