Temný snílek Temný snílek komentáře u knih

Pan S. – Erotická zpověď Pan S. – Erotická zpověď Emma Becker

Vypravěčkou příběhu je Ellie, která si ve dvaceti letech hraje na lolitku. Vzrušují jí totiž starší muži, s kterými ráda spí. Ano, pan S. není její jediný postarší doktor, ale nejvíc na ní zapůsobil. Jejich vztah je ovšem dlouhodobě neudržitelný.
Ten nápad dvacetileté dívenky a o více než dvacet let staršího muže mě hodně zaujal, jistě by šel podat velmi zajímavě a hlavně vzrušujícím způsobem, ale jak to pojala Emma Beckerová, jejíž je to prvotina, mi přišlo trochu otřepané a hlavně nechutné.

Od knihy jsem měla velká očekávání, která se však nenaplnila a já se více, jak polovinu knihy nudila, dokonce i během sexuálních scén, což mi u erotického románu přijde jako velké mínus.
Nakonec se mi na knize nejvíce líbila ta povedená obálka, která mě původně ke čtení přivedla.

22.11.2013 2 z 5

Kočka na prameni Kočka na prameni Lydia Adamson

Zápletka je zajímavě zamotaná, ale nepřijde mi příliš reálná a vlastně i trochu přitažená za vlasy. Ve skutečném světě by takový případ nejspíš neobstál. Policie tady vůbec po ničem nepátrá a dokonce i pachatele musí nejen odhalit, ale i zadržet právě Alice.

Jedná se o klasický detektivní román, kde Alice pátrá po vrahovi na vlastní pěst, protože policie případ uzavřela, jenže jí něco říká, že v tom je mnohem více. Prostě má skvělý instinkt, ale policie jí nebere váženě a občas si z ní dělá i legraci. Alice mi svým vlezlým způsobem vyšetřování trochu připomíná slečnu Marplovou od Agathy Christie, i když nedosahuje jejích kvalit.

22.11.2013 2 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Děsivý thriller s hororovými prvky, který není pro slabší povahy, ale zase tak hrozné to není. Nakonec je to příjemná oddychovka, u které vám zamrazí.

30.09.2013 4 z 5

Evangelium prokletých Evangelium prokletých Adam Blake (p)

Evangelium prokletých nese prvky mysteriózního thrilleru, jako je napětí, tajemství nutné odhalit, akce, pátrači po pravdě a také ti, kteří chtějí zastavit každého, kdo se k nim jen přiblíží. Na akci se nemusí dlouho čekat, ale vážně to stačí k dobré knize?
Nemohu říci, že mě kniha úplně zklamala, protože i po pomalejším začátku byla nakonec svižná a na milovníky akcí čekají napínavé honičky, přestřelky a výbuchy. Nejde tedy o nudnou knihu, jen příběh občas trochu pokulhává.
Evangelium prokletých ve mně zanechalo hodně rozporuplné pocity, bylo sice čtivě a napínavě napsáno, ale obsah nebyl nikterak originální. Podobných knih už byly celé mraky a některé mnohem zdařileji zpracované. Přesto knihu nelze úplně zatratit, protože má své kouzlo a tak říkám zkuste ji. Nejspíše z ní nebudete úplně nadšení, ale jako dost dobrá oddychová četba určitě ujde.

29.09.2013

Důkazy jejího života Důkazy jejího života Markéta Hejkalová

Zajímavý příběh ženy, která několikrát ztratila lásku a s ní i směr svého života. Někdo by to mohl vzdát, ale Jolana taková není, ona jde životem dál, a tak zažívá další zklamání. Lepí se jí smůla na paty, nebo je snad prokletá? Lovestory se nekonají, vysněný princ nepřichází, ale život pokračuje a léta nemilosrdně utíkají. Co po Jolaně zůstane? Jaký je důkaz jejího života? Syn, kterého se vzdala? Dcera nebo manželství v rozkladu?
Autorka výborně zpracovala tok času, protože kniha se odehrává v rozmezí několika desetiletí. Zvolila skoky v čase, kdy děj ubíhá hodně rychle a klidně poposkočí o rok, či pět let kupředu. Jolana je na počátku mladá a v závěru už žena v letech, co ztrácí iluze a štěstí. Není také divu, po tom všem co si zkusila... Něco na tom příběhu bylo fascinující a nemohla jsem se od něho odpoutat.

24.09.2013 5 z 5

Dcery bohyně Isis Dcery bohyně Isis Joyce Tyldesley

Úžasná kniha o tom, jak se ve starém Egyptě žilo ženám.

04.07.2011 4 z 5

Vlk v ovčím stádu Vlk v ovčím stádu Simon R. Green

Napínavý díl, jen mi trošku připomínal první díl, kde byli také uvěznění v domě, nikdo nemohl ven a někdo jim usiloval o život. Ale jinak jsme to přečetla jedním dechem.

22.06.2011 5 z 5

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Lincoln Child

Bravurné zakončení incidentu mezi bratry Pentagrastovi - vysoce inteligentní Aloysius a geniálně šílený Diogenes. Napátí je úžasně popsané a několik postav dostalo mnoho větší prostor, třeba Constance, která se ukáže jako inteligentní dáma, kterou není radno ranit, tedy pokud nechcete poznat její pomstu.

29.05.2011 5 z 5

Ďáblova bible Ďáblova bible Richard Dübell

O toto téma se zajímám, a tak když jsem na tuto knihu narazila v knihovně, hned jsem si přečetla.
Kniha má trochu obtížnější děj - více dějových linií, které navzájem prolínají. Přesto se mi kniha líbila a ten závěr byl velmi zajímavý.

29.05.2011 2 z 5

Město vidím... Město vidím... Daniela Hodrová

Kniha „Město vidím...“ je velmi zvláštní, ale zároveň nezapomenutelná. Je to básnická próza plná poetiky a síly slov. Autorka si pohrává s jazykem a přináší čtenáři výjimečný zážitek. Jde o glosy, nebo možná i maličko o autorčin deník, protože je tam spousta jejích vzpomínek, zážitků, představ i odkazy na její knihy. Co se stalo, když psala román Théta? Chápu, že tohle nemusí oslovit každého, protože každé slovo v této knize má sílu a magii, nutí čtenáře k přemýšlení nad textem.
Někomu se může všechno v této knize zdát jako shluk nesouvisejících věcí, ale když se soustředíte a zvyknete si na autorčin styl psaní (který je velmi čtivý), tak zjistíte, že všechno nějak souvisí se vším.

Praha... Co je to? Město plné turistů... místa událostí historie... velké osobnosti dějin zdravící slavné umělce a spisovatele... legendy a báje... pamětihodnosti... město, které ožívá ve vzpomínkách lidí... místa, kde se otiskly osudy lidí... Co je tedy Praha?
A na tohle autorka odpovídá v krátkých textech, protože Praha je její domov, kde vyrůstala a žije. Město se ty dlouhé roky měnilo a vyvíjelo. Ještě stále se při pohledu na žižkovskou televizní věž podivuje, kde se tam ta věc vzala. Minulost se zde protkává s přítomností. Historické osobnosti kráčejí v ulicích města a hledí do budoucnosti, kolem se proplétají ožívající legendy a podivují se nad osudy lidí. Praha toho od počátku vzniku zažila již mnoho, králové se střídali na Hradě a každý člověk po sobě zanechává nějakou stopu.

A přesně taková je kniha „Město vidím...“, zachycuje mnohé vrstvy světa. Autorka píše slova, ve kterých se mísí vzpomínky, zážitky, různé sny a představy, minulost, báje i legendy, historie, české osobnosti promlouvají... Vidíme známá i neznámá místa Prahy, které jsou její součástí, stejně jako historické události v nimi spjaté. A to vše (a ještě mnohem víc) je napsané čtivě a nádherným jazykem.

Kniha mi přinesla opravdu nezapomenutelný literární zážitek a ráda v budoucnu sáhnu i po dalších autorčiných dílech. Určitě si chci přečíst románovou trilogii „Trýznivé město“, na které se v této knize hodně odkazovalo a ještě „Točivé věty“, které dostaly cenu Magnesie Litera v roce 2016 jako Kniha roku. Ale na druhou stranu říkám, že tohle rozhodně není pro každého čtenáře.

12.05.2021 5 z 5

Nezkrotná lady Nezkrotná lady Denise Lynn

Je to „Harlekýnka“, takže nikdo nemůže očekávat propracovaný děj, ale určité napětí tam je. Někdo vážně usiluje Avelyn o život, ale ta to nechce vidět, protože má o sobě nízké mínění. Jako nemanželské dítě vyrůstala s matkou v malé vesnici ve velmi chudých poměrech, protože lord Brandr vyhodil těhotnou služku a dál se o ni nestaral. Ale po matčině smrti se najednou objevil a odvezl Avelyn na svůj hrad, kde se stala nedobrovolným hostem. Je to jen žena, takže patří svému otci, který s ní může nakládat podle své libosti. Ale co sleduje dohodnutým manželstvím se starým lordem Bolkem. Jenže Avelyn se nehodlá jen tak vzdát a uprchla. Chce si svůj osud určit sama... Což se jí vlastně splní, protože po setkání s lordem Elrikem je k němu přitahována. Elrik je rytíř zocelený v mnoha bitvách, navíc patří k Vlkům, legendární skupině vojáků krále Davida, takže se ho obvykle všichni bojí. Tak proč z něj Avelyn nemá strach? Vlastně se s ním cítí v bezpečí, ale jaký bude manžel? V pozadí děje se totiž ukrývá nebezpečí, Avelyn se někdo už dvakrát pokusil zabít. Ale kdo by po téhle dívce mohl jít? Dokáže ji Elrik ochránit, i když si to ona nepřeje? A najdou k sobě cestu, nebo jejich manželství skončí nezdarem?

Jedná se o lehkou romantiku, ale je tam pár zajímavých detailů, které mi udělaly radost. Sbližování dvou hlavních postav je někdy úsměvné, ale příjemně pobaví. Je to oddychovka, která se příjemně čte a krásně se u ní čtenářky odpočinou. Prostě pohodová kniha, která sice nemusí každému vyhovovat, ale já mám ráda tyhle jednoduché romance.

12.05.2021 4 z 5

Nejhorší z rytířů Nejhorší z rytířů Joanne Rock

Je to „harlekýnka“, takže jde o lehkou romantiku, která se příjemně čte a nikdo od ní nesmí očekávat nic velkého. Jiskření mezi Arabellou a Tristanem je zábavné a kniha na mě celkově působila velmi svěže.
Z historie Českého království se toho moc nedozvíme, ale nějaké ty dvorní drby hezky zamíchají kartami. Ženy to v té době neměly moc jednoduché, ale rytíři také ne, hlavně když si nějaká vypočítavá mrcha usmyslela, že si rytíře vezme a dokázala ho zdiskreditovat, aby to vypadalo, že je s ním těhotná. Naštěstí je v tomhle příběhu jedna léčitelka, která umí poznat pokročilé těhotenství. A tak o napínavé scény není nouze. :-)
Ale určité napěti tu vážně je, protože je otázkou, kdo může jít po nemanželské dceři bezvýznamného šlechtice. Proč by někdo chtěl Arabellu unést? To se na konci knihy dozvíme a je to trochu překvapení. Ale je to romantika, takže se ozve zvonec a Arabella s Tristanem si padnou do náruče (i do postele).

12.05.2021 4 z 5

Vlčí romance Vlčí romance Jennifer Greene

Příjemná romantická oddychovka.

29.09.2020 5 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Příjemná oddychovka s romantikou i napětím.

29.09.2020 4 z 5

Růže v zimě Růže v zimě Kathleen E. Woodiwiss

Četla jsem již několikrát a ráda se k ní vracím. Je to nenáročná romantika, která potěší.

29.09.2020 5 z 5

Rozlet Gemmy Hardyové Rozlet Gemmy Hardyové Margot Livesey

Rozlet Gemmy Hardyové je napsaná na motiv Jany Eyrové a příběh také plyne podle jejího dějového schématu, i když se tu najde několik odlišností, takže je čtení maličko překvapivé, tedy alespoň v pár momentech. Například závěr je až trochu pohádkový.
Kdo četl Jane Eyre, tak zase příliš překvapen nebude, jelikož je kniha vážně hodně jako přes kopírák. Změnila se doba, ale předsudky jsou stále stejné, až se nechce zdát, že se příběh odehrává v 60. letech 20. století.

Kniha se čte velmi snadno a příliš se nevleče, přesto mi přišla jednodušší než Jane Eyrová, která je překrásně napsaná a dobře propracovaná. Tohle je spíše oddychové čtení s romantikou a těžkým životem hlavní postavy. Dá se předvídat, že nakonec se všechno v lepší obrátí.

Příjemné romantické počtení, které jistě potěší příznivce Jane Eyrové, ale srovnávat se to nedá. Netvrdím, že je kniha špatná, to vůbec ne. Je čtivá a užijete si hlubší příběh i romantiku, ale na předlohu jí něco chybí.

04.12.2015 4 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Zadní strana přebalu hlásá, že je to „francouzská odpověď na Padesát odstínů šedi“, s čím nemohu souhlasit. Padesát odstínů šedi má totiž oproti této knize logický děj, který je alespoň vtipný, takže se žena u čtení alespoň pobaví. Jenže Pokoj č. 1 postrádá erotické napětí i humor, takže mě osobně vůbec nebavil. Chtěla jsem to dočíst pouze proto, abych se dozvěděla, kterého z těch dvou magorů si Elle vybere, i když na jejím místě bych od obou utíkala, co by mi nohy stačily, peníze ne peníze.

Hotel v Paříži – Pokoj č. 1 je erotická romance, která postrádá humor i duchaplnou zápletku. Tohle už není lehké počtení, nad kterým nemusíte myslet a odpočinout se. Někomu se kniha sice může líbit, ale podle mě se to nedá číst. A na další díly už prostě nemám odvahu.

04.12.2015 1 z 5

Zrcadlení Zrcadlení Marta Davouze

V tomto výboru fejetonů, článků a sloupků najdeme různorodou tématiku, od politiky, přes mezilidské vztahy a kulturu, až po svět módy a společnosti. Záběh knihy je obrovský, ale nejvíce jde ocenit autorčin nadhled na porevoluční období, kdy se politici učili řídit stát (někdy to vypadá, že se to učí dodnes), každý chtěl projevit svou svobodu a vykřičet do světa svůj názor. A tak to například na Staroměstském náměstí, jak popisuje hned v úvodu, často vypadalo jako by „někdo vypustil do ulic nebezpečné chovance psychiatrické kliniky“...

29.08.2015 4 z 5

Teror Teror Håkan Östlundh

Čtenář se přesvědčí, že policejní práce sice na jednu stranu je zdlouhavá a existují různé metody, jak se dobrat tíživého výsledku, tedy dopadení vraha, ale na druhou stranu to vše lze napsat čtivě a nenatahovat tím děj. Autor totiž stejně jako v minulých dílech žene příběh kupředu hlavně dialogy a myšlenkovými pochody postav, takže tu nečekejte žádné předlouhé vyprávění a popisování všeho možného. V knize je hlavní to, aby byl vrah dopaden a policie měla stále co dělat. Proč by postavy měly lenivět, když jim může do cesty postavit nějaké další problémy a komplikace.

Teror je zajímavý krimi thriller, který dokáže donutit čtenáře přemýšlet nad tím, co čte a plně ho vtáhne do děje. Kniha vás prostě nenechá ani na okamžik vydechnout.

29.08.2015 4 z 5

Podzime Podzime Leona Šťastná

Podzime je vydařená básnická sbírka, která působí příjemně, a věřím, že potěší každého, kdo do ní jen nahlédne. Básně jsou krásné a jistě si vás získají, protože přináší zajímavý literární požitek.

29.08.2015 5 z 5