TeaS2015 TeaS2015 komentáře u knih

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Předchozí dva díly jsem téměř vdechla, ale toto?
Získala jsem alergii na výrazy "energetické dráhy" a "energetické kanály" a také "zášlehy ohně".
Měla jsem cukání udělat si za každý jeden výraz čárku, ale dospěla jsem k závěru, že nebudu plýtvat papírem, nebo zdobit runami stěny, protože ty byly rovněž neustále v textu na očích.
Bohužel taky erotika, nebyla erotikou, ale trápením. Nad tím by se však oko u YA dalo zamhouřit, což činím.
Pokud by byl vynechán balast, smrskla by se zřejmě kniha na polovinu, ale rozhodně by byla čtivější. Ke konci už jsem se vlekla silou vůle, ale nakonec jsem nad sebou zvítězila :)

18.03.2023 3 z 5

Teslův odkaz Teslův odkaz K.K. Perez (p)

Vzhledem k tomu, že se jedná o YA, je celkem podružné, jestli je děj tak předvídatelný, jak uvádějí komentující níže. To také je, ale mě to nevadí.
Je to čtivé.
Děj, včetně postav, je ideálně nastavený na to, aby si YA čtenář užil trochu detektivní romance s notnou dávkou hlášek z oblíbených sci-fi a fantasy filmů a seriálů.
Hlavní hrdinka je správně rozervaná. Přesně tak, jak se na sotva dozrálé mládě sluší a patří.
Pokud bude pokračování, tak proč ne? :)

01.08.2022 4 z 5

Ďáblův spratek Ďáblův spratek Martina Hohenberger

Kratičká kniha, která mě dostala barvitostí vyprávění, bohatstvím jazyka i promyšleným světem.
Spratek je slabé slovo pro stvoření, které za účelem získání toho, co chce, neváhá obětovat cokoli a kohokoli. Ale to by nesmělo narazit na mladou čarodějku, která se i přes všechny svízele postaví spratkovi, aby mu ukázala, že přes sílu lásky zkrátka neprojde, ať je jakkoli mocný.
Chystám se pustit do dalších autorčiných knih, protože jsem si její styl oblíbila na první dobrou. Mimochodem - obálka je jedním slovem PECKA!

08.08.2023 5 z 5

Síla obsidiánu Síla obsidiánu Petra Martišková

Četla jsem předchozí dva díly a na to, že nejsem cílová skupina, byla jsem touto českou fantasy mile překvapená a nadšeně jsem čekala na vydání dílu třetího.
Damien a Ans mají skvělou romantickou linku, ale nechybí ani pořádná pátračka a bitva, ve které jde o život (nejen) zaklínačky Anny.
S dočtením jsem si dávala na čas, poněvadž se sešlo více okolností, které mě nutily nezabývat se pouze čtením, což absolutně není chyba autorky, protože příběh sám běží hladce a není v něm nouze o velká překvapení.
Závěrečný dojem - díky síle lásky a přátelství se mohou stát ty největší zázraky, ačkoli v ně už ani nedoufáte...

17.07.2023 4 z 5

V temnu V temnu Vanda Tomasová

Vika je drsné pako, které je z lásky k rodině schopné obětovat všechno. Dostane na hubu tolikrát, že normální člověk už by to vzdal, ale ona ne. Jde do toho znovu a znovu. Přijde i o to nejcennější, co jí osud nadělil, rukou příbuzných z manželovy strany. Jenomže je svéhlavá a slovo vzdát se, nemá v rejstříku.
Máte rádi nádech severských drsných krimi? Vyhledáváte netradiční pohled na mezilidské vztahy? A co erotika, která není fádní?
Pak jste našli knihu, která vás ani na chvilku nenechá vydechnout. Je drsná? Ano. Je to dobře? Znovu - ano. Vnímám, že text je mnohem vyzrálejší, než prvotina, kterou mě autorka zaujala. Plný počet pecek (hvězd) je pro mě z výše uvedených důvodů jasný.

30.01.2023 5 z 5

Zasněžené hory Zasněžené hory Marie Jakoubková

Přečteno za jedno odpoledne v rámci vlastní "akce" - číst něco mimo svůj oblíbený žánr.
Jednohubka ke krbu a skleničce vína. Jednoduchý příběh o dvou časových rovinách, které se na konci spletou a tím i objasní.
Sofie a Josh - ti "minulí" by podle mého názoru mohli dostat větší časoprostor, aby mohli vyniknout démoni minulosti psychiatricky "léčených" pacientů. Současníci by se ovšem pravděpodobně museli s těmito fakty obtížně srovnávat. Ale to by obojí už spíš patřilo žánrem víc do thrilleru, než do romantiky.
Kdo vyhledává romantické knihy, bude každopádně spokojený, protože v knize nalezne romanci a jak jinak - zápolení s čerstvými city a pocity mladých lidí. Láska se v čase nezměnila. Je pouze převlečená do modernějších hadříků a kulis.

26.12.2022 4 z 5

Pod maskou smyslnosti Pod maskou smyslnosti Mon Coucou

POKUD HLEDÁTE ČISTOU A NENÁROČNOU ROMANTIKU S VÍCE ČI MÉNĚ PODAŘENÝMI POKUSY O VELKÉ DRAMATIČNO S NÁDECHEM DETEKTIVNÍCH ZÁPLETEK, JDĚTE DO TOHO!
Hlavní hrdinka se zdá být obrazem vzešlým snad ze všech dívek v nesnázích v hollywoodských romantických komediích. Doslovně. Není tam snad nic, s čím byste se již nesetkali v komediálních seriálech, filmech a sitcomech.
Nepřekvapí ani "náhlé" zjevení hrdiny a klaďase, který se nebohé těžce zkoušené děvy ujme až nakonec láska zvítězí nad všemi nástrahami.
Za mně je tam příliš mnoho filmových i knižních klišé, ale to je způsobeno tím, že to není můj oblíbený žánr - za což samozřejmě autorka nenese odpovědnost.
Jestliže však hledáte hlavně oddechovku, kde vše dopadne tak, jak se dá očekávat, kupte si ji a užijte :)

22.12.2022 4 z 5

Čarodějné znamení Čarodějné znamení Den Patrick

Vjemy:
Hlavní hrdina Steiner je dobrotivé a sem tam vzteklé (ačkoli i přemýšlivé) "pako", u kterého nevíte, jestli přežije svoji další a další a další... touhu pomáhat a nevzdat svoje snažení.
Nevadí, kolikrát mu naložíte až je skoro na pokraji smrti - je jako kočka s devíti životy.
Olíže se a vstane zase, aby si šel nechat zrušit fasádu, skoro definitivně nakopat zadek a pak se, jako hrdinové amerických filmů s bojovou tématikou, polomrtvý zvedne a nakope všem padouchům záděl.
Jeho sestřička Kjell je podivínka non plus ultra, vypadá, že neumí do pěti počítat a nejraději je mimo dosah lidí.
Ona je však magií nabitý kanón, který se na svém povrchu tváří jako sotva použitelná vzduchovka bez nábojů. Ale stačí malé setkání s "velkou učitelkou" a je jasné, že je vícenásobně magií políbená a dokáže v hněvu i zabíjet.
Ne že by si to pak nevyčítala.
Celkem zajímavý svět, i postavy, ale chybí mi tam větší, silnější zášleh emocí. Jenomže jak jsem již někde poznamenala - to není chyba autora, že potřebuji větší emoční šlehu, abych zaplakala, nebo se zasmála :)

19.07.2022 3 z 5

Prokletý Prokletý Benedict Jacka

Oba díly jsem zhltla a nedočkavě vyhlížím další a to jsem obvykle poněkud kritický čtenář.

28.10.2020

Ztracený Ztracený Vanda Tomasová

Alex... vás bude štvát.
Můžete ho pro jeho vrtkavost a nestálost začít nesnášet.
Bude posouvat vaše hranice pohledu na křehkost mužské duše, která hraničí až s posedlostí slabším pohlavím.
Budete mu paradoxně i fandit a budete si přát, aby se po karambolech, které si způsobuje z většiny sám, konečně zamiloval a usadil, protože i přes všechny chyby je na něm něco, co vás nenechá chladnými...
Když už se zdá, že se fatálně zamiloval, opět se něco zvrtne.
Jeho milostný život pádí, jako stádo splašených koní. Zvládne se ze všech životních pastí dostat?
Kniha je celkem obsáhlá, přesto ji budete mít přečtenou za krátkou dobu, protože je napsána lehkým stylem a opravdu hodně mě bavila.

21.08.2023 5 z 5

V tajnosti V tajnosti Vanda Tomasová

Stela, ach Stela...
Když pátráte na vlastní pěst a čmucháte v soukromí nebezpečných lidí, nemůžete si být jisti ničím. Ani vlastním životem. To bývalá novinářka ví, ale ve snaze vrátit se zpět na novinářský post s dostává do osidel intrik, které omotávají nejenom ji. Bohužel, nebo bohu dík je to právě její ženská stránka, paličatost a neodbytnost, které ji dostanou do nebezpečí, ze kterého ji vytáhne někdo, od koho by lásku a soucit čekala nejméně.
Ve chvíli, si zvyknete na tempo, které Stela nasadí co do četnosti milostných eskapád s různými muži a necháte se ukolébat zdánlivou idylkou, protože už té holce po všech nakládačkách osudu přejete, aby se měla vážně hodně dobře, přijde konec, ze kterého jsem já osobně byla na hadry.
Autorka vás svým psaním nenechá na chvíli vydechnout, protože zvraty jsou napsané tak dobře, že vás co chvíli něčím zaskočí.
Kdo má rád erotiku, která není nudná a všední, rozhodně si přijde na své. Zrovna tak milovníci napětí v ději mají o zábavu postaráno. Mám ráda chytře napsané texty, které dokážou člověka pohltit. Kniha V tajnosti přesně takovým dílem je.

30.06.2023 5 z 5

Krutá milost Krutá milost Natalie Mae

Intriky, dvorská přetvářka, změny v mysli a na duši člověka, které se stanou, když se dostane Zahru do soukolí, kterému nelze úplně zabránit v otáčení. To je podstatná linie, která se táhne celou touto knihou.
Umění udržet člověka v napětí, když nevíte, co bude za moment, považuji také za velké plus. Celkově hodnotím proti prvnímu, téměř oddechovému dílu lépe. Ačkoli i jednička je velmi podařená :)

18.12.2022 5 z 5

Laskavý jed Laskavý jed Natalie Mae

Příjemná fantasy oddechovka. Přesně to jsem v současné době potřebovala...

16.12.2022 5 z 5

Černí jestřábi Černí jestřábi David Wragg

Stále zbitý, stále na útěku, slabý, ochromený, ale pořád jako svinstvo - drží se na hladině.
Jak to jenom kulantně... na to, že je dle životopisu na webu Knihy Dobrovský autor ročník 1946 mi připadala kniha jako dílko puberťáka, který špikuje svou "pečeni" tolika sprostými výrazy, kolik se jich na stránku dá namačkat.
Nečetlo se to dobře zhruba do půlky. To jsem měla chuť odložit a dál nepokračovat. Od půlky už to bylo lepší.
Ačkoli je konec otevřený, nechám si další díl ujít.

06.08.2022 2 z 5

Stříbrná čarodějnice Stříbrná čarodějnice Paula Brackston

Velšská krajina, její historie, také současnost, boj o lásku, život i duši ve všech úrovních... Takové příběhy mám ráda a tento jsem "vdechla" za necelé dva dny.
Doznívat ve mě ale bude ještě dlouho.

16.07.2022 5 z 5