Čarodějné znamení

Válka s draky skončila před sedmdesáti pěti lety. Zůstalo však po nich čarovné znamení, které dává lidem magickou moc nad elementy. Císařství, které povstalo a draky porazilo, mezi lidmi prohlašuje, že čarovné znamení je poskvrněním, které musí být odstraněno. Proto každoročně děti s tímto poskvrněním odváží pryč. Mezi těmito dětmi je i Steiner, mladý kovář, kterého vojáci seberou a posadí s unesenými na loď. Jaký je čeká osud? A jaký osud čeká Steinera? Je odvážen na popravu, nebo se stane otrokem Císařství? Nebo bude jako zrno písku v soukolí plánů Císaře a jeho tajemných Strážců? Co se stane s jeho mladší sestrou Kjellrunn, kterou chce ochránit? I život této obyčejné vesnické dívky se po odjezdu bratra mění. Zaplétá se do nitek plných čarovných znamení, císařských intrik i tajemného příběhu jejího otce Marka, který se začíná odhalovat. Příběh dvou sourozenců se tak začíná proplétat s osudem celého Císařství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446031/big_carodejne-znameni-7y3-446031.jpg 3.651

Ashen Torment 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Witchsign, 2018

Kniha Čarodějné znamení

ZůzaSomolka

Tuto knihu mi trvalo hooodně dlouho dočíst. Není to špatný příběh, má i prvky napětí ... jenom mě prostě nějak nedokázal vtáhnout do děje, nezaháčkoval mě, abych se od toho nemohla odtrhnout. A nemyslím si, že to jenom bylo složitostí čtení severských jmen. Celkově mi to připadalo takové ploché. Škoda.

Kate3003
24.11.2022

Autorovi se povedlo vypracovat velmi zajímavy svět, ve kterém není vše tak jak by se mohlo jeho obyvatelům na první pohled zdát.
Kniha byla čtivá, ale neuškodilo by jí pár stran ubrat. Ačkoliv většina příběhu měla příjemný spád, některé části bylo trochu nezáživné. Děj v knize je tak trochu předvídatelný, ale ani to nebrání v tom aby jste si čtení užily. Hlavní postavy jsou poměrně sympatické, ale bohužel se v průběhu děje moc nevyvíjí a přišlo mi, že v tomto ohledu jsou na tom vedlejší postavy lépe.
Pokud další díl vyjde v češtině tak mám v plánu si ho přečíst a jsem zvědavá jestli se to změní.

TeaS2015
19.07.2022

Vjemy:
Hlavní hrdina Steiner je dobrotivé a sem tam vzteklé (ačkoli i přemýšlivé) "pako", u kterého nevíte, jestli přežije svoji další a další a další... touhu pomáhat a nevzdat svoje snažení.
Nevadí, kolikrát mu naložíte až je skoro na pokraji smrti - je jako kočka s devíti životy.
Olíže se a vstane zase, aby si šel nechat zrušit fasádu, skoro definitivně nakopat zadek a pak se, jako hrdinové amerických filmů s bojovou tématikou, polomrtvý zvedne a nakope všem padouchům záděl.
Jeho sestřička Kjell je podivínka non plus ultra, vypadá, že neumí do pěti počítat a nejraději je mimo dosah lidí.
Ona je však magií nabitý kanón, který se na svém povrchu tváří jako sotva použitelná vzduchovka bez nábojů. Ale stačí malé setkání s "velkou učitelkou" a je jasné, že je vícenásobně magií políbená a dokáže v hněvu i zabíjet.
Ne že by si to pak nevyčítala.
Celkem zajímavý svět, i postavy, ale chybí mi tam větší, silnější zášleh emocí. Jenomže jak jsem již někde poznamenala - to není chyba autora, že potřebuji větší emoční šlehu, abych zaplakala, nebo se zasmála :)

PosPol
04.04.2022

Škoda, že jsem musela přečíst 200 stran, aby mě kniha začala bavit. Potom už jsem se nemohla odtrhnout a čekala, jak příběh skončí. Sledujeme osud dvou hlavních hrdinů, kdy se z dvou dětí stávají bojovníci, plni odvahy a touhy být svobodní. Jako milovníci draků mě kniha potěšila, takže až na vleklou první půlku knihy, ji mohu doporučit.

lucakuca
26.01.2022

Rozporuplné. Bylo to to moc hezké, bylo to však pomalé. Zajímavé - ze dvou pohledů. Divné na ostrově, když byl tak nebezpečný, že ten Steiner měl takovou kliku, což? A ségra doma takovou sílu, he?
Opravdu pro mě rozporuplné - hromada výhrad, nečetli se to lehce, ale přitom to bylo fakt zajímavé, chtěla jsem znát konec, to zase jo.

kindlova42
07.10.2021

Čarodějné znamení nebyl špatný příběh. Autorovi se povedlo vytvořit zajímavý svět, ve kterém sledujeme dva sourozence (dva pohledy) Steinera a Kjellrun. Líbila se mi tématika císařského řádu, vyhubených draků i utajovaného ostrova. Moc se mi líbilo, že každá kapitola měla jako úvod jeden odstavec, který přibližoval detailněji svět ve kterém se příběh odehrává.
Oproti jiným knihám mi přišlo, že se věci dali do pohybu ihned a pluly stejným tempem od začátku až do konce knihy. Příběh se mi četl dobře a vyloženě k tomu nemám co namítnout, přesto dávám nižší hodnocení, protože mi tam chybělo něco v postavách, něco co by mě donutilo to s nimi více prožívat a fandit jim. Zajímalo mě, co se s nimi bude dít, ale i tak jsem neměla problém knihu kdykoliv odložit a vrátit se k ní klidně až za pár dní.
Postava Steinera dostala větší prostor a byla mi i sympatičtější než Kjellrun. Ale i tak mi nepřirostl nikdo k srdci.
Pokud vyjde druhý díl v češtině tak si ho klidně přečtu, ale nebudu nešťastná když ne, jako by tomu bylo u jiných knih.

AenSL
10.01.2021

(+ SPOILER) V knihkupectví mě zaujala anotace. Při čtení potom plynulost díky stylu, jakým je text napsaný – nejsou zde např. vyčerpávající popisné pasáže, kapitoly jsou vyprávěny z pohledu jedné ze dvou hlavních postav a každá je uvedena krátkým informačním odstavcem, který čtenáři napoví, na co v kapitole objeví a vysvětlují, proč tomu tak je.

Hvězdy jsem ubrala především za to že na mne příběh působil jakoby nedopečeně. Byl z většiny předvídatelný, přestože některé části byly povedené, a objevovalo se tam poměrně dost nelogičností (většina z nich už byla zmíněna v komentářích níže). Snažila jsem se tyto chybky nějak přejít, přesto mě jako čtenáře rušily od dokonalého zážitku. Největším zklamáním bylo to, že přestože komentář na zadní straně obálky knihy sliboval, že si na své přijdou i milovníci akce, kromě konce knihy se příběh odvíjel více méně v jedné rovině bez jakýchkoliv velkých výkyvů, a když už tam nějaké byly, působily uměle nastrčené se snahou je dodatečně vysvětlit tak, aby pasovaly.

Co se týká postav, čekala bych, že si vypěstuji vztah především k těm hlavním, ale světe div se, všechny vedlejší postavy, a to včetně těch záporných (až na jednu výjimku), mi byly o tolik bližší a přišly mi mnohem propracovanější. I tak se ale většina z nich tak nějak mentálně zasekla na jednom bodě - zkrátka se během příběhu nevyvíjely.

Dialogy mi občas přišly trochu nelogické, především ve chvílích, kdy postavy řešily něco naprosto nedůležitého ve chvíli, kdy to vůbec nebylo na místě a dokázaly o tom debatovat poměrně hodnou chvíli. Občas jsem si nebyla úplně jistá, proč postava řekla to, co řekla, než jsem si uvědomila, že reaguje na něco, co si myslí, ale co ani v nejmenším nebylo naznačeno. Působilo to lehce zmateně, ale když si na to člověk zvykl, dávalo mu to větší svobodu v domýšlení si souvislostí (což díky předvídatelnosti většinou nebyl problém). Nejvíce do očí bijící byl rozhovor ve chvíli, kdy se Steiner rozhodl dostat se z ostrova pomocí draka – konkrétně poznámka o pohlaví draka, kdy se po Kimiině poznámce o jméně draka Tief ptá: "Dala jsi jí jméno?", na to se Steiner ptá: "Ona se jmenuje Själsstyrka?" a Tief mu na to odpovídá: "Kdo říká, že je to ona?". Ehm... řekl jsi to jen o pár řádek nad touhle větou.

Celkově se mi kniha četla dobře a i přes její slabiny si ráda přečtu druhý díl. Už jen pro to, abych se dozvěděla, co se stane s mými oblíbenými vedlejšími hrdiny. A kdo ví, možná si více oblíbím i ty hlavní :)

JackDaniels
02.01.2021

Super kniha s velmi dobrým světem. Příběh sice trošku pokulhává a občas je i předvídatelný. Ale za draky musím dát 4* Snad se v dalším díle předvedou více.