Taralcielle Taralcielle komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Skvělé téma k zamyšlení a když si člověk navíc přidá navíc to, před čím a před kým Čapek varoval, může ho jen obdivovat, že se do toho tématu pustil. Kniha sice končí špatně, ale přesto pro mě v jistém smyslu "pozitivně". Zajímalo by mě, jak to celé dopadlo. Dokázal to Galén? Sice zemřel, ale mělo to nějaký vliv na Maršálovo rozhodnutí doopravdy? Začal pracovat na míru?
Jednoduché na čtení, přehledné, napsáno čtivě.

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Nechá se přečíst za chvíli. Styl psaní mi nevadí, ale zase mě výrazně neoslovuje.. Za mě 3*.

Princezna v zácviku Princezna v zácviku Meg Cabot

Celá série princezniných deníků patří k oddechové literatuře pro náctileté. I při čtení v pozdějším věku (30) jsem se ale pobavila. Místy mi tedy Mia hodně lezla na nervy, v mnoha ohledech jsem jí nechápala. Ve spoustě věcí jsem jí však zase až moc dobře rozuměla. Pobavila mě obzvlášť postava babičky, genovijské královny, která je decentní dámou, ale umí to i pěkně rozjet, dělá spoustu naschválů a je velmi tvrdohlavá. Líbí se mi i tlusťoch Louie.

Jak fotit nejen na instagram Jak fotit nejen na instagram Leela Cyd

Prolistovala a pročetla jsem se zájmem. Spoustu fotek mě zaujalo, objevila jsem i tipy na zajímavé profily na Instagramu.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Milá knížka, nejen pro pejskaře. Podle mě potěší všechny děti. Bavily mě pohádky pro Dášeňku, aby usnula :)

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Klasika. Já prostě pohádky pana Čapka můžu. A to i v dospělém věku.

30.08.2019 5 z 5

Z levných knih dobrá koupě. Prostě průvodce seriálem, listuji v něm, když nemám co dělat.

Navždy princeznou Navždy princeznou Meg Cabot

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Meg Cabot

Místo pro princeznu! Místo pro princeznu! Meg Cabot

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

30.08.2019 4 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Příběh tří, vlastně čtyř mušketýrů patří ke klasice literatury. Příběh se mi líbil, místy to bylo hodně roztáhlé, ale celkově dobré.
Hezký příběh a zkrátka : Jeden za všechny a všichni za jednoho!

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Slabý průměr. S prvním deníkem se nedá srovnat. Možná kdyby to nebyla Bridget, ale příběh zase někoho jiného, dala bych vyšší hodnocení.

30.08.2019 3 z 5

Milé čtení. Druhý díl je také docela dobrý. Praštěná Bridget pobaví i po letech.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Jednička je prostě nejlepší. Čtení v deníkové formě mi nedělalo potíže. Kniha je zábavná, je to oddechové a vtipné čtení. Četla se rychle. Film je dobře zpracovaný.