Tamal Tamal komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Naprosto skvělý thriller, strhující děj, pro mě překvapující závěr. (Asi neumím odhadnout padouchy) :-). I důvod a úvaha o tom proč dotyčný vraždil stojí za zamyšlení. A šéf inspektor Erika..? Tak bez servítek a sebejistě jde za svým přesvědčením, neřeší eventuelní následky svého jednání. Je mi velmi sympatická s tou svou urputností. Musím se hned pustit do další knihy této série :-)

29.04.2024 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Nemohla jsem se odtrhnout, jak jsem se chtěla dozvědět ta skrytá tajemství. Čtivé.

11.01.2022 5 z 5

Jsem nadšená z tohoto mladého autora. Píše velmi poutavě,přečetla jsem vše co zatím vydal .Člověku to připomene tu pohnutou dobu, na kterou by se nemělo zapomínat a hlavně lidi , co i v dnešní době razí heslo: " zlatý komunisti" asi si vůbec neuvědomují co říkají. Dojde vám, že to co se dělo po roce 1948 byl ještě větší s prominutím hnus než celá válka.
A jelikož jsem ze západních Čech, tak mě nadchlo i autorovo nadšení pro turisty ještě tolik neobjevené Krušné Hory a samozřejmě celá ta složitost života lidí v oblasti Sudet. Budu se těšit na další jeho knihy.

29.11.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Knihu jsem dala na jeden zátah, spíše než psychologický to byl takový béčkový akčňák :-) . Jako film bych to zavrhla, ale nenudila jsem se.

21.04.2024 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Jak trefné, thriller co mi nedá spát. Budou 3 h. a já zrovna knihu dočetla. Případ co mě pohltil snad i více než Dívka v ledu. Sice se některé věci v ději opakují, ale na napětí to nemá vliv. A opět ta nepoučitelná urputná Erika :-) Láká mě pustit se hned do dalšího dílu série, ale asi si dám oddych.

08.05.2024 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Toto byla má první kniha p. Vondrušky a od té doby jsem mu naprosto propadla. Je skvělým historikem a dokáže tyto své znalosti přeměnit do čtivé a vstřebatelné podoby.( na rozdíl od jiných autorů). Ráda čtu i jeho historické detektivky - Hříšní lidé království českého a Letopisy královské komory

26.04.2024 5 z 5

Císařovna Císařovna Elizabeth Chadwick

Byla to má první kniha této autorky a musím říct, že mě nejvíce bavilo asi cca posledních 100 stránek, tam to začalo mít nějaký spád. Matylda měla všechny vlastnosti královny, ale bohužel se jako mnohé jiné ženy, co ve své době chtěly žít jinak, narodila ve špatné době. Když si to člověk uvědomí, tak teprve 20.stoleti přineslo nějaké změny. Ale to je jiná kapitola :-)
Historické romány mám ráda , něco jsem se jistě dozvěděla, ale četla jsem svižnější z anglické historie.

20.04.2024 3 z 5

Můj příběh jménem POLICIE Můj příběh jménem POLICIE Jan Duda

Knihu jsem přečetla na jeden zátah.Obdivuji Honzu, že šel tímto způsobem s kůží na trh. Celou dobu jsem si říkala, jestli si knihu přečte také někdo z těch vyšších míst. Souhlasím, že se stejně asi moc nezmění ,ale alespoň tímto způsobem mohou lidé nahlédnout do práce policie. Pro mě je to tedy pohled dost smutný a vždy když je uvidím se mi vybaví tato kniha.
Já osobně za ni autorovi děkuji

10.04.2021 5 z 5