syskas syskas komentáře u knih

Příliš smutná vdova Příliš smutná vdova Phillip Margolin

Fajn kriminálka, ale ku koncu som mala pocit, že tých zvratov už bolo akosi priveľa.

30.08.2017 3 z 5

Poklad Skotské dračice Poklad Skotské dračice Diane Gilbert Madsen

Fajn príbeh, aj sa to dobre čítalo. Len hlavná hrdinka mi ku koncu pripadala ako James Bond krížený so Supermanom - skrátka ju nikto a nič nedokáže zabiť :-))

30.08.2017 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Kniha, ktorá núti rozmýľať. A presne také mám rada. Len som očakávala nejaký iný koniec. Ale to nevadí. A okrem iného aj skvelý preklad.

30.08.2017 4 z 5

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Ďalšia výborná kniha tejto autorky. Navyše v tejto nie sú žiadne politické názory :-)

24.08.2017 5 z 5

Kto chytá v žite Kto chytá v žite J. D. Salinger (p)

Ledva som dočítala a tuším som chytila alergiu na slovné spojenie "a tak" a slovo "ubíja". Lebo táto kniha ma naozaj ubíjala. Pre mňa veľké sklamanie...

21.08.2017 odpad!

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Úžasná oddychovka. Ideálne čítanie pred spaním. Keďže majú kapitoly okolo 10 strán, tak sa dá čítať aj keď má človek len pár minút času.
Staršia dáma hodnotí policajta: Ten není schopen chytit ani rýmu uprostřed zimy.
A tá istá dáma označila slečnu - vraj je to "klobúková teroristka".

19.08.2017 5 z 5

Svetlo, ktoré nevidíme Svetlo, ktoré nevidíme Anthony Doerr

Pohľad na vojnu detskými očami. Nemecký chlapec a francúzske dievča. Nepriatelia? Ani nie...
Zaujímavá kniha, ale prekážali mi dve veci. Rušivo na mňa pôsobili presuny v čase. Nevidím pre ne žiadny dôvod. Podľa mňa príbeh mohol byť pokojne vyrozprávaný chronologicky. A potom ku koncu vojny to boli nekonečné opisy všetkého (ne)možného, ktoré dej nikam neposúvali. Doslova som niektoré časti preskakovala.

15.08.2017 3 z 5

Moji priatelia, moje lásky Moji priatelia, moje lásky Marc Levy

Príjemné, milé, oddychové čítanie. Ideálne na dovolenku alebo pred spaním.

12.08.2017 4 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

Moja prvá kniha tohto autora. Výborná. Takže určite nebola posledná.

11.08.2017 5 z 5

Šestnásť gordických uzlov Šestnásť gordických uzlov Zbyněk Kožnar

Ozajstné príbehy ozajstných vyšetrovateľov. Ani sa nechce veriť, že sa odohrali pred viac ako 50 rokmi. Dobre napísané, dobre sa čítalo.

09.08.2017 4 z 5

Motorkár Motorkár Peter Moskaľ

Tak toto už bol na mňa trochu veľký úlet. Ale prečítala som :-)

08.08.2017 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Veľmi dobre sa čítala. Napínavý príbeh.
Vadili mi dve veci. To, že občas dokola opakovali tie isté otázky - ako keby si "sedeli na vedení". A to, že znova bola do prípadu zapletená Munchova rodina. Dúfam, že sa z toho nestane pravidlo... Preto len 4 hviezdičky.

06.08.2017 4 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Bavila som sa. Občas až tak, že som sa smiala na verejnosti :-). Ale mať tú svorku doma - asi ich zaškrtím. Pekne jedného po druhom :-). Inak výborná kniha. Len ju nečítajte, ak zrovna očakávate narodenie dieťaťa.

05.08.2017 5 z 5

Pár od susedov Pár od susedov Shari Lapena

Priemerná kniha, čakala som oveľa viac - niečo na úrovni Zmizelá.
Polovicu knihy sa dej nijako neposúval - únosci sa neozvali. Len sa osoby navzájom podozrievali, obviňovali a "mudrovali", kto to urobil. Mala som pocit, že autorka je platená od počtu strán :-).
Asi 50 strán pred koncom som už vedela, kto je za tým a uhádla som aj jeden z jeho motívov. Takže žiadne prekvapko sa nekonalo. Celé mi to pripadalo nejaké na silu, umelé, pritiahnuté za vlasy...

01.08.2017 3 z 5

Nezabíjajte vtáčika Nezabíjajte vtáčika Harper Lee

Nádherná kniha. Práve to, že dej rozpráva malé dievča, ju robí takou krásnou. Úžasný otec, ktorý zvláda výchovu dvoch nie práve "dokonalých" detí. Rasizmus v jeho "plnej kráse". Napriek tomu kniha nepôsobí smutno ani deprimujúco. Naopak, väčšinou dej plynie ako keby príjemne, pokojne.
Toto je ďalšia kniha, ktorú som si prečítala len vďaka čitateľskej výzve.

30.07.2017 5 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Veľmi skoro som vedela, ako kniha skončí. Napriek tomu je krásna. Je tam kopec nádherných, múdrych myšlienok nielen pre násťročných.

25.07.2017 5 z 5

Zač je života loket Zač je života loket Marcela Mlynářová

Ďalšia výborná oddychovka tejto autorky.

24.07.2017 4 z 5

Vražda v kostole, Naposledy mala oblečené Vražda v kostole, Naposledy mala oblečené Colin Dexter

Tento štýl mi vôbec "nesadol". Ledva som obidva príbehy dočítala...

23.07.2017 1 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Ďalšia skvelá kniha autorky. Mám veľmi rada jej humor, vykreslenie charakterov postáv. Bola som zvedavá na záver a ani ten nesklamal.

18.07.2017 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Dokonalá oddychovka pre každého psíčkara =D .
Náš pes vyfasoval svoje meno už keď sme ho viezli domov z útulku - LAPAJ. Nepoznám iného tvora s výstižnejším menom, takže úplne chápem všetko, čo autorka opisuje.

15.07.2017 5 z 5