syskas syskas komentáře u knih

Čas majstrov I. Čas majstrov I. Anton Hykisch

Veľmi pekná historická kniha o živote majstrov na prelome 15. a 16. storočia nielen v Banskej Štiavnici.

01.01.2018 4 z 5

Eurovrahovia Eurovrahovia Julian Rathbone

Nápad aj zápletka fajn, ale spracovanie hrozné. Jeden chaos a k tomu namyslený komisár, ktorý si myslí, že je najmúdrejší na svete a neverí nikomu, hoci zo všetkých strán počúva, že je to inak.

28.12.2017 1 z 5

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Skvelý tretí diel. Kniha má viac ako 500 strán a prečítala som ju za 1,5 dňa.

Desivý je dodatok autorky - inšpiráciou bola správa v tlači o dievčatku, ktoré jej vlastní rodičia odovzdali ako obeť. Prípad je otvorený, vinníci sa nikdy nenašli.

27.12.2017 5 z 5

Případ mladého Nosztyho s Maryškou Tóthovou Případ mladého Nosztyho s Maryškou Tóthovou Kálmán Mikszáth

Milé, oddychové čítanie na dobrú noc o tom, ako sa žilo kedysi.

25.12.2017 4 z 5

Dáždnik svätého Petra, Posledný hradný pán a iné Dáždnik svätého Petra, Posledný hradný pán a iné Kálmán Mikszáth

Milé, príjemné čítanie o tom, ako sa na Slovensku žilo kedysi.

13.12.2017 4 z 5

Šaktolen Šaktolen Kvetoslava Vanerková

Ďaľšia výborná oddychovka od tejto autorky.
Varovanie: nečítať na verejnosti. Hrozia záchvaty smiechu, pre ktoré nebude mať okolie pochopenie :-).

08.12.2017 5 z 5

Dáma měla oranžový klobouk Dáma měla oranžový klobouk William Irish (p)

Trošku pomalší rozbeh, ale potom výborná detektívka s prvkami trileru. A záver bol super.

03.12.2017 4 z 5

Dlhý tieň Dlhý tieň Antonín Jirotka (p)

Fajn kriminálka z minulého režimu.

29.11.2017 4 z 5

Výstřely v poušti Výstřely v poušti Martin Křížek

Nebola to klasická detektívka, ale aj tak to bolo fajn čítanie.

29.11.2017 3 z 5

Impuls Impuls Jonathan Kellerman

Fajn príbeh - psychopat, ktorý si myslí, že pomáha ľuďom.
Len sa mi to zdalo príliš dlhé, rozvláčne, príliš veľa postáv, ktoré sa tam len na chvíľu mihli.

26.11.2017 3 z 5

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

Autorka spojila cestovateľskú príručku s humorným rozprávaním. A ono to akosi nejde do kopy. Škoda, čítala som od nej už aj lepšie....

23.11.2017 2 z 5

Temný úsvit Temný úsvit Rolf Börjlind

Skvelé zakončenie trilógie, prečítané na jeden dych. Obľúbila som si hlavné, ale aj vedľajšie postavičky, ktoré sa tam občas mihnú. Výborne prepracované, premyslené, zaujímavý záver a doriešenie všetkých "starých" záležitostí.
1.12. má vyjsť ďalšia kniha s týmito postavami. Príbehy, ktoré sa odvíjali od prvého dielu, sa už uzavreli, tak som zvedavá, či sa tam objavia nové.

21.11.2017 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Trošku pomalší rozbeh, ale potom super. Už som prečítala aj druhý diel a chystám sa na tretí.

19.11.2017 4 z 5

Moje druhé já Moje druhé já Jonathan Kellerman

Mám rada tohto autora, ale tento príbeh sa mi zdal už dosť prekombinovaný a príliš zamotaný. Napriek tomu sa to dobre čítalo.

17.11.2017 3 z 5

V tomto dome bývala Livi Owenová V tomto dome bývala Livi Owenová Sarah Dooley

Veľmi pekná kniha. Človek si uvedomí, aké to je, mať doma autistu.

14.11.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Nápad dobrý, aj sa to ľahko čítalo. Ale to je všetko.
Posledných cca 100 strán - to boli nekonečné opisy všetkého (ne)možného, napr. ako policajt zatváral okno na aute a nechtiac do neho zasekol nejaký druh motýľa.

SPOILERY:
Jackie a Erik sú asi nesmrteľní. Inak si neviem predstaviť, ako mohli v relatívnom zdraví prežiť všetky tie zranenia.
Neviem si predstaviť, že by nadriadení nechali policajtku v takom štádiu tehotenstva "len tak" viesť takýto prípad, chodiť do terénu... Je zázrak, že to prežila ona a aj jej dieťa.
Takže kopec vecí poriadne prehnaných a pritiahnutých za vlasy.

13.11.2017 2 z 5

Dementi - Správa o stave republiky Dementi - Správa o stave republiky Jozef Banáš

Čítala som od neho už aj lepšie. Ale dá sa aj toto.

11.11.2017 3 z 5

Bisťu! Bisťu! Eva Siegelová

Vtipné, milé, na zamyslenie.

07.11.2017 4 z 5

Tretí hlas Tretí hlas Rolf Börjlind

Výborná detektívka a aj sa veľmi dobre čítala.

05.11.2017 5 z 5

Pes hlídá vraha Pes hlídá vraha Laurien Berenson

Fajn detektívka z prostredia psích súťaží.

03.11.2017 4 z 5