Dáždnik svätého Petra, Posledný hradný pán a iné

Dáždnik svätého Petra, Posledný hradný pán a iné https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160669/bmid_dazdnik-svateho-petra-posledny-hradny-pan-a-ine-160669.jpg 4 3 2

Čtenář dostává poprvé do ruk širší výběr z Mikszátova rozsáhlého díla. Soubor tvoří autorova práce, která má úzkou souvislost se slovenským etnikem.

Denny45
20.11.2018 4 z 5

Kde bolo tam bolo, rozprestieralo sa raz jedno ospalé Slovensko. Žili v ňom ľudia nevzdelaní, hlúpučkí, naivní a veriaci v poslušní život. Ich susedmi boli veľkí a odvážni Maďari, ktorí sa cítili za nich zodpovední a snažili sa ich silou-mocou uchrániť pred nebezpečnými susedmi. Tak, že z nich chceli spraviť ďalších Maďarov. Alebo skorej hotentótov?
Dáždnik svätého Petra
Nie epopeja. Ani elégia. Ale výlet do 19. storočia vo forme antiódy na slovenskú dedinu! Celý dedinský mikrosvet zničí záhadná udalosť a premení pár dní života na frašku na účet nás, Slovákov. Ale nič sa nedeje, na mnohých veciach som sa zasmial aj ja (napr fígeľ starého obchodníka s kotlíkom) a som srdečne rád, že sa toho za tých 100 rokov tak veľa zmenilo.
Posledný hradný pán
Ďalšia fraška tentokrát aj na úkor konzervatívnych maďarských šľachticov. Dáždnik bol omnoho lepší a originálnejší.

syskas
13.12.2017 4 z 5

Milé, príjemné čítanie o tom, ako sa na Slovensku žilo kedysi.

Kniha Dáždnik svätého Petra, Posledný hradný pán a iné je v