syskas syskas komentáře u knih

Posolstvo z večnosti Posolstvo z večnosti Marlo Morgan

Prečítala som, ale prvý diel bol oveľa lepší.

03.11.2017 2 z 5

Stratená knižnica Stratená knižnica A. M. Dean

Napínavé, zaujímavé. Len akosi nechápem, prečo musela Emily toto všetko absolvovať, keď do knižnice sa mohla dostať aj bez toho. Nemá to logiku. A záver sa mi nepáčil. Čakala som niečo iné. Ale čo už, nič nie je dokonalé :-))

01.11.2017 3 z 5

Záhada zajakavého papagája Záhada zajakavého papagája Robert Arthur jr.

Skvelá klasika Troch pátračov.

30.10.2017 5 z 5

Kniha o tebe Kniha o tebe Claire Kendal

Prečítaná za 24 hodín. Myslím, že to hovorí za všetko. Jediná výhrada - trošku sklamal nejasný záver. Ale aspoň si ho môžem vymyslieť :-).

29.10.2017 5 z 5

Milenci a hráči Milenci a hráči Lucinda Edmonds

Mne sa kniha páčila. Hoci osudy dievčat neboli ľahké, čítalo sa to dobre. A dúfala som, že aspoň na koniec to nejako dobre dopadne. Rada by som si prečítala niečo ďalšie od tejto autorky, ale v slovenčine som nič nenašla.

28.10.2017 4 z 5

Také pekné dievča Také pekné dievča Winston Groom

Dosť dlho to bola nuda a chaos. Miešanie prítomnosti s minulosťou, jej bývalí milenci, kto čo a kedy mohol a nemohol urobiť... Ale záver sa mi páčil, hoci ku koncu som už tušila, kto je za tým. A nechápem, prečo sa k chlapom takto správala. Žeby pôvod v minulosti? Chýbalo mi nejaké vysvetlenie.

25.10.2017 3 z 5

Smrtící zrada Smrtící zrada J. D. Robb (p)

Čítala som, lebo som potrebovala do "výzvy" knihu, ktorej dej sa odohráva v budúcnosti. Hoci ak by z nej autorka vynechala technické hračky, tak sa pokojne mohla odohrávať v súčasnosti :-)).

Prvých cca 100 strán som sa nudila. Za celý ten čas som sa dozvedela len zopár faktov a akosi sa to celé nechcelo rozbehnúť. Ale potom to už šlo. Čím ďalej som čítala, tým to bolo zaujímavejšie. Takže nakoniec 3 hviezdičky.

22.10.2017 3 z 5

Ročník 22 Ročník 22 August Kühn

Tak trochu švejkovský hrdina, ktorý robí všetko pre to, aby si ho nikto nevšímal a robí sa hlúpejším ako je.

16.10.2017 3 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Fajn oddychovka. Páčili sa mi dve veci. Tá prvá, že Emma pochopila, že život si zbabrala hlavne ona sama. Tým, že dovolila iným, aby za ňu rozhodovali, aby ju ovládali (hlavne jej manžel). A nabrala odvahu konečne začať žiť podľa seba. Druhá, že si uvedomila, že sa tak hnala za "šťastným koncom", až si nevšimla, aká pekná je cesta, ktorá k tomu koncu vedie.

03.10.2017 4 z 5

A vráť sa po slabších A vráť sa po slabších Silvia Bystričanová

Kniha, ktorá pohladí a prinesie pokoj do duše. Veľa pekných myšlienok.

30.09.2017 5 z 5

A predsa sa točí A predsa sa točí Martin Petro

Ach jaj, čistá strata času :-)
Jediná zaujímavá postava je syn Majo - má vlastné názory, záujmy a neznáša klišé a happy endy.

27.09.2017 odpad!

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Skvelý druhý diel mysteriózneho krimi trileru. Prvý bol len predohrou - predstavenie hlavných hrdinov (kladných aj záporných), prostredia...
Teším sa na trojku.

25.09.2017 5 z 5

Nemecké dievča neplače Nemecké dievča neplače Michaela Ella Hajduková

Áno, je to tak trochu "červená knižnica", ale aj vďaka tomu je príbeh zaujímavý. Bola som zvedavá, ako sa prepojí minulosť s prítomnosťou, osudy Viktórie a Massima a trojice dievčat.
V tejto knihe nejde o charakteristiku postáv. Na to nie je priestor, ani čas. Ide len o to ukázať, ako drasticky zasiahla vojna aj do životov ľudí, ktorí v nej priamo nebojovali - do životov žien a detí.
Určite si od autorky prečítam aj ďalšie knihy.

20.09.2017 4 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Veľmi sa mi páčilo, že kniha má 3 roviny - kriminálka (hľadanie vraha), psychologický román (osobný život hlavnej hrdinky a traumy z detstva) a mytológia. Vďaka tomu to nie je iba "obyčajná" kriminálka. Vlastne jediné, čo mi prekážalo bol manžel James. Prototyp dokonalého chlapa, čiže absolútne neuveriteľná postava :-)). Autorka túto postavu dosť "odflákla" - mohla rozpracovať jeho charakter, prácu, minulosť, čokoľvek. A možno by som uvítala trochu menej zemepisu.

19.09.2017 4 z 5

Moje najmilšie strašidlá (21 poviedok) Moje najmilšie strašidlá (21 poviedok) * antologie

Najviac sa mi páčili príbehy Zdesenie, O štvrtej, Ako sa zbaviť Georgea, Súboj. No a krásny bol príbeh O stratených ľuďoch.
Ale celkovo - čakala som kvalitnejšie, zaujímavejšie čítanie.

17.09.2017 3 z 5

Jedy Jedy Denisa Fulmeková

Kniha celkom fajn, len záver taký nijaký.

10.09.2017 3 z 5

O Šutierikovi, kamennom mužíčkovi O Šutierikovi, kamennom mužíčkovi Silvia Havelková

Milé príbehy kamennej rodinky. Splnený ďalší bod čitateľskej výzvy.

07.09.2017 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Pokrytectvo, pretvárka, snobstvo, priživovanie sa na iných - to všetko je v tejto knihe. Napriek tomu sa dobre číta. Núti človek rozmýšľať nad tým, čo je v živote naozaj dôležité. A také knihy mám rada.

06.09.2017 4 z 5

Manželstvá a nevery Manželstvá a nevery Joyce Carol Oates

Zaujímavé, psychologicky prepracované postavy, ktoré majú zamotaný život.

01.09.2017 3 z 5

Ako vidieť svojich anjelov Ako vidieť svojich anjelov Theresa Cheung

Zaujímavé čítanie. Často sa mi stáva, že viem, že sa niektoré veci stanú alebo viem, ako dopadnú. Bez ohľadu na to, či to vedieť chcem. Tak aspoň viem, komu sa za to mám "poďakovať" :-))

30.08.2017 3 z 5