Posolstvo z večnosti

Posolstvo z večnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232978/bmid_posolstvo-z-vecnosti-Zpi-232978.jpg 4 155 155

Domorodé dvojčatá Geoff a Beatrice sú po narodení odobraté svojej matke kresťanskými misionármi. Chlapec spočiatku vyrastá na veľkej ovčej farme. Neskôr si ho adoptuje americký pastor, ktorý ho odvezie do Spojených štátov, ale tam mu ľudia venujú iba málo pozornosti a ešte menej lásky. Dospievajúci Geoff prepadne alkoholu, dá sa na cestu zločinu a skončí vo väzení. Jeho sestra prežije detstvo v strohom a prísnom prostredí sirotinca. Keď dospieva, zatúži dozvedieť sa viac o svojom pôvode a o kultúre svojho ľudu...... celý text

Literatura světová Romány Filozofie
Vydáno: , Práh

Message from Forever , 1998

Radimka
16.08.2023 4 z 5

Je mi jedno, jestli je to pravda nebo ne, četla jsem ji jako beletrii. Spousta zajímavých myšlenek a způsob života australských domorodců, předávání myšlenek, vztah k přírodě. Taková přirozeně motivační kniha.

JulietRocks
28.11.2021 5 z 5

Myslím, že když nebudete čekat pokračování Poselství od protinožců (jako já), nebudete zklamaní. Tato kniha je však o dost drsnější, než první, nicméně (ač jiným způsobem) také výborná.

Krukron
16.05.2021 5 z 5

Druhá kniha této autorky je opravdu jiná. Myslím si, že spousta lidí (včetně mě) čekalo na další "cestopis" po světě domorodců. A ono ejhle, je to prostě a jednoduše román. Ale za mě povedený román, který si trochu obrousil hrany o zamyšlení nad světem, náboženstvím, spiritualitou.. Líbí se mi, že je to román o tom, že hodnoty jakékoliv víry mají pár stěžejních bodů, které jsou vlastně pro všechny společné tak nějak přirozeně. Takže pokud chcete román s trochou filozofie a spirituality, jste na správných stránkách správné knihy.

ladaol
07.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Kromě jiných mouder, kterých je v knize velmi mnoho bych chtěla vyzdvihnout toto:

SPOILER
Hudba a smích jsou lékem pro tělo i duši.
Změň odsouzení na pozorování. Nemusíme hned odpouštět. Musíme jen mít víc pochopení.

Endy17
25.08.2020 2 z 5

Mám pocit, že jsem četl jinou knihu než ostatní komentující. Dočíst knihu pro mě byla zkouška silné vůle - zvládl jsem to, ale radost to pro mě nebyla.

Allla9
27.04.2020 5 z 5

Stejně zajímavé a poučné jako první kniha od této autorky.

Kulhavá
02.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Přečetla jsem od autorky obě a ráda se k nim vrací. Hodně podnětů k zamyšlení.

kakaba4818
29.07.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila bez ohledu na pravdivost příběhu. Kdo v ní chce najít ponaučení, najde ho.

Jana38
07.05.2018 3 z 5

Zajimavy pribeh.nuti k zamysleni

syskas
03.11.2017 2 z 5

Prečítala som, ale prvý diel bol oveľa lepší.

Prilen
18.10.2017 4 z 5

Vcelku mne ani nezajímá, zda je tato kniha (stejně jako první díl) někým označována jako výmysl. Myslím, že mnoha čtenářům nejde ani tak o fakta, jako spíše o příběh a ten je zde poutavý a silný. Kniha se mi líbila, ale první díl mne pohltil více.

DickBach
20.04.2016 4 z 5

Hluboké myšlenky, silný příběh, ale zpracování by asi zasloužilo trošku víc.

Agynek
14.04.2016 3 z 5

Přečetla jsem 1x a více raději ne, byla hodně smutná.

petr0486
27.11.2015 odpad!

Je pro mě neuvěřitelné kolik naivních čtenářů téhle falzifikátorce skočilo na špek.
Už první kniha vydaná v roce 1990 vzbudila u OPRAVDOVÝCH australských aboridžinců vlnu rozhořčení za to, že pí Morganová vydělává peníze za dezinterpretaci jejich kultury pro vlastní reklamu a zisk. Vyjádřili svůj hněv nad tím, že autorčino falešné poselství je naivním euroamerickým trhem přijímáno jako fakt a byli nesmírně znepokojeni tím, jaké dlohodobé následky to pro jejich kulturu bude mít.
V roce 1996 skupina Aboriginských starších, vážně znepokojených důsledkem knihy, dostala grant na cestu do USA a ke konfrontaci autorky, s cílem znemožnit hollywoodizaci jejího díla. Autorka VEŘEJNĚ PŘIZNALA, že její kniha je FALZIFIKÁT, ale tomuto faktu se dostalo v USA jen malé publicity!!
Sečteno podtrženo, autorka si si šest let mastila kapsu lhaním o svých zážitcích z divočiny, samotnými aboridžinci byla donucena přiznat, že její první kniha je výmysl, a přesto měla tu drzost dva roky po tomto odhalení napsat další výmysl, tedy Poselství z věčnosti, protože se to (pro ni) naštěstí nerozkřiklo a mohla vydělávat vesele dál...
*V komentáři cituji pár vět přímo z ang. wikipedie

iva23
30.10.2015

Přečetla jsem první díl, který mě nebavil, až otrávil. Takže druhý díl už číst nebudu.

Kituska
06.08.2015 4 z 5

Nevím čím to bylo, snad špatným překladem? Ale občas jsem to horko těžkou louskala. Naštěstí umím číst mezi řádky a tak mě špatná psaná forma neodradila od dalšího čtení. To poselství je totiž krásné a já doufám, že se naplní :)

Janka7
05.08.2015 4 z 5

Silný příběh stejně jako první část Poselství od protinožců. První dil mě ale zaujal více...

whack
15.03.2015 4 z 5

Na rozdiel od prvého dielu, Poselství z věčnosti polovicu deja venuje priblíženiu cirkevnému a misionárskemu teroru, z ktorého som nedokázal ostať s chladnou hlavou, a určite by som nikdy tieto veci neriešil tak, ako títo aboriginci. Zväčša je čítanie o ich jednoduchom a pritom zložitom živote fascinujúce a inšpiratívne, vyvoláva pocit čistoty a pokoja, presný opak depresie, stresu, zhonu a zloby, čo prináša chaos civilizácie. Paradoxne s niektorými názormi týchto Skutočných Ľudí sa stopercentne nestotožňujem, pripadajú mi ako z najšialenejších odnoží hnutia New Age, napríklad "Miluj toho kto na teba mieri zbraňou, lebo Duch Večnosti zariadil, že ten človek to tak považuje za správne a ty ho musíš milovať a nie ho za to odsudzovať...", proste to neprijmem nikdy, ani sa o to nebudem snažiť. Posolstvo vo mne ale určite niečo zanechalo, prehodnocujem hodnoty a priority, zbavujem sa materiálnych vecí, ktoré nepotrebujem.

jana1739
26.08.2014 5 z 5

Opět výborná kniha stejně jako Poselství od protinožců.

jana.hud
25.07.2014 5 z 5

Příběh dvou domorodých dětí, které jsou hned po narození odebrány matce a dány na převýchovu bílým obyvatelům Austrálie.
Knížka se mi líbila daleko více než první díl, kromě poučení je v ní i silný příběh.