syskas syskas komentáře u knih

Máriin testament Máriin testament Colm Tóibín

Patrím k tým, ktorým táto kniha nič nepovedala, nič nedala. Nič nové, nič zaujímavé. A naozaj neutším, za čo dostala cenu...

13.02.2019 1 z 5

Jar, leto, jeseň, Agáta Jar, leto, jeseň, Agáta Silvia Bystričanová

Príjemná oddychovka prečítaná na jeden šup, v jednu noc, za pár hodín.

11.02.2019 4 z 5

Město krásných zvrhlíků Město krásných zvrhlíků Jana D. Karlíčková

Oddychové čítanie, pri ktorom som sa dobre bavila. Ale je to metafora. A potom tam človek nájde kopec zaujímavých myšlienok...

10.02.2019 4 z 5

Smrť v meste anjelov Smrť v meste anjelov Michael Connelly

Jedna z najlepších kníh o HB. Výborný príbeh, zápletka a rozuzlenie. Ale zároveň hovorí o všetkých temných stránkach polície a médií - policajná brutalita, vynášanie informácií, manipulovanie s verejnosťou prostredníctvom médií , zametanie pod koberec, policajné "krysy".

03.02.2019 5 z 5

Čierny ľad Čierny ľad Michael Connelly

Tentoraz som s blížiacim sa záverom tušila, ako to celé bolo. Ale aj tak výborná kniha.

28.01.2019 5 z 5

Nočná zmena Nočná zmena Michael Connelly

Bála som sa, že nová hlavná postava bude iba "Harry v sukni" - čiže to isté len "v modrom". Ale nie je. Renée je sama sebou. Iná ako Harry, ale rovnako skvelá. Výborne sa čítala. Dúfam, že Connelly napíše ďalšie jej príbehy.

26.01.2019 5 z 5

Strmá cesta Strmá cesta Jevgenija Ginzburg

Veľmi dobre napísané. Hoci strašné veci, veľmi dobre a ľahko sa čítalo. Občas to bol dokonca smiech cez slzy.
Toto by malo byť povinné čítanie na školách, aby tí, ktorí to na šťastie nezažili, pochopili, aké to bolo strašné. A rovnako povinné čítanie pre tých, ktorí nostalgicky spomínajú, ako nám bolo dobre za komunistov. Možno by sa im konečne otvorili oči...

22.01.2019 5 z 5

Žáby a francouzáky Žáby a francouzáky Sarah Mlynowski

Fajn oddychové čítanie. Len stredná časť bola príliš dlhá a stále o tom isto - Ráchel zachraňovala ples a Miri zachraňovala celý svet :-). Ale záver sa mi páčil - aj pekný aj poučný.

11.01.2019 4 z 5

Dvaadvacet centimetrů něžnosti Dvaadvacet centimetrů něžnosti Johannes Mario Simmel

Krásne, milé, príjemné, optimistické, dobre sa čítali. Uvítala by som aj ďalšie.

04.01.2019 5 z 5

Príbeh stratenej dcéry Príbeh stratenej dcéry Elena Ferrante

Výborné, zaujímavé, hoci záver trochu sklamal.

30.12.2018 4 z 5

Maigretova gangsterská partie / Maigret a bláznivá stařenka Maigretova gangsterská partie / Maigret a bláznivá stařenka Georges Simenon

Prvý príbeh bol zvláštny, nejako mi nesadol. Druhý bol oveľa zaujímavejší. Ja som tipovala, že k starkej chodí niekto z bytu kopať tunel do nejakej banky :-)

14.12.2018 3 z 5

Poslední léto Poslední léto Elin Hilderbrand

Výborne napísaný psychologický príbeh. Každého poznačila a zmenila nehoda. Nič nie je čierne alebo biele.

08.12.2018 5 z 5

Vianočný stromček Vianočný stromček Michel Bataille

Nádherný príbeh napísaný zvláštnym jazykom - skoro báseň.

23.11.2018 5 z 5

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

Simmel výborný - ako vždy.

17.11.2018 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Napísať ten istý príbeh, len z pohľadu inej postavy, to chce odvahu. Ale podarilo sa. Len mi prekážali tie rozvláčne opisy erotických scén, to naozaj nemalo konca - rovnako ako v prvej knihe.

03.11.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherne napísané.

28.10.2018 5 z 5

Čudujem sa, že som taký veselý Čudujem sa, že som taký veselý Johannes Mario Simmel

Simmel je vždy zárukou dobrého čítania. Páčilo sa mi, ako sa postavy vyvíjali, ako ich ovplyvnilo to, čo prežili pred tým, ako zostali spolu zasypaní.

26.10.2018 4 z 5

Nikto nie je ostrov Nikto nie je ostrov Johannes Mario Simmel

Simmel je pre mňa vždy dobrou voľbou.

21.10.2018 5 z 5

Odvrátená tvár lásky Odvrátená tvár lásky Colleen Hoover

Čítala som skôr omylom ako zámerne a veru to bol omyl. Červenú knižnicu nemusím. Nekončené opisy všetkého možného nemali konca. 10x opakovať to isté slovo, napísať jedno slovo do jedného riadku... Naozaj na to nevidím dôvod. Škoda papiera. Keby to autorka skrátila tak na tretinu, možno by to bolo fajn :-).

05.10.2018 2 z 5

Beznádejná Beznádejná Colleen Hoover

Pomalý začiatok, príliš dlhé romantické scény a neskutočne dokonalý Holder. Keby toto autorka zmenila, tak by to bola výborná kniha na 5 hviezdičiek. Rozuzlenie a záver výborné.

01.10.2018 3 z 5