Jar, leto, jeseň, Agáta

Jar, leto, jeseň, Agáta https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243095/mid_jar-leto-jesen-agata-243095.jpg 4 16 8

Karolína a Nikolaj sú dvojičky. Ona učí, on robí všetko možné, len nie to, na čo má výnimočný talent. Prenajali si spoločne byt a zvykli si na bezproblémové spolužitie, ktorému rozumejú snáď len dvojičky. Karolína neverí na lásku a v túžbe po dieťati pragmaticky hľadá muža, respektíve vhodného darcu kvalitnej genetickej informácie. Flegmatického Nikolaja očarí žena, ktorá je originálna a pekná na druhý pohľad, ale ani ona nedokáže Nikolaja prinútiť k tomu, aby uplatnil svoj talent. Obom súrodencom a nielen im, sa zmení život po stretnutí s Agátou, ktorá žije v meste len počas zimy. Začnú sa na lásku, život i smrť dívať inak. Všetci vidia, že oči Agáty sú iné, ale len Nikolaj pochopí, že Agáta má schopnosť, ktorú pred svetom tají...... celý text

MoonR
20.09.2022 5 z 5

Už dávno som nečítala niečo také príjemné od novodobého slovenského autora/rky "s hlavou a pätou", zároveň trochu na zamyslenie, o ne/obyčajných situáciách, bez veľkých drám a s trochou "kúzla".. radosť otvoriť knihu :) Už teraz sa teším na ďalšie diela :)

Sjuzz
03.04.2020 3 z 5

Príjemná oddychovka, pri ktorej netreba rozmýšľať.

syskas
11.02.2019 4 z 5

Príjemná oddychovka prečítaná na jeden šup, v jednu noc, za pár hodín.

petgona
11.12.2018 2 z 5

Tesila som sa na tuto knihu, kedze ma take vysoke hodnotenie, ale bola som len sklamana. Ani neviem co som cakala, ale urcite nie roman pre zeny (podla mna to ani nic ine nebolo), ktory bol len priemerny. Ked uz by som chcela citat nieco romanticke, siahnem po niecom uplne inom.
Popravde, ja si vacsinou utvorim svoj dojem na zaklade postav...ci su mi sympaticke, ci sa viem s nimi aspon trochu ztotoznit, ci by sa mi pacilo s nimi travit cas....tieto postavy som si nedokazala oblubit, ani jednu. Karolina bola otravna a trapna, Nikolaj bol nemastny-neslany, Zuzana sa k nemu hodila dokonale, lebo bola rovnako nezaujimava a Ludvig tam prakticky nedostal priestor. Agata bola z nich vsetkych najzaujimavejsia - co asi aj bolo cielom - ale napriek tomu, jej vyobrazenie mi prislo neuplne, ako keby nebola celkom uchopena.
Takisto ten pribeh o tych dvoch ludoch, co zomreli od hladu a vycerpania....mozno som blba a neviem citat medzi riadkami, mozno by som sa mala vratit k prizemnej, polopatistickej proze, ale pre mna bol tento pribeh neuplny.
Vlastne cela kniha bola pre mna, ako keby neuplna, sice ukoncena, ale akoby s prazdnymi stranami, ktore by mi dotvorili celkovy obraz.

Janye
27.12.2016 4 z 5

Kniha, ktorá vo Vás zanechá niečo. Jednoduchý príbeh, ale s úžasnými postavami, každého z nich by ste chceli poznať a mať takú osôbku vo svojom živote.
Dávam 4 hviezdičky, pretože by som chcela pokračovanie a trošku viac o živote Agáty.

Ivon40
29.01.2016 5 z 5

Na konci knihy autorka ďakuje za to, že sme si knihu prečítali. Bolo mi cťou...

ripo
06.12.2015 5 z 5

Autorka si dala záležať. Zatiaľ najlepšie z jej tvorby, pričom aj jej prvotina i druhá kniha sa dali prečítať na jeden dúšok. Úžasné myšlienky. Je vidieť, že autorka má neskutočný pozorovací talent, ktorý bravúrne prenáša do svojich kníh. Nikdy som si nemyslel, že budem niekedy čítať "ženské" romány. Tento ale nie je typicky ženský, ten z police červenej knižnice. Čitateľov neohurujú svalnatí samci plní testosterónu, práve naopak. Obyčajní muži, ktorých občas stretnete i vy v meste, na ulici. Starší, mladší, prostovlasí, mierne obézni i tí so správnym BMI ... V každej z jej doterajších kníh si nájdete "svoju" postavu. Kým v prvej knihe bol môj TOP favorit starý, nevrlý, uzavretý Guttman, v tejto to bola takisto vedľajšia postava, aj keď jej meno je spomenuté v článku. Žeby to bolo tým, že starší sú aj múdrejší, skúsenejší? Možno aj ... Už teraz sa teším, s čím na nás teta Silvia vyjde vo svojej štvrtej knihe ... Verím, že tak, ako doteraz, nesklame ....

eva7328
01.07.2015 5 z 5

Bol by z toho pekný film. Autorka vystihla zásadné chvíle v živote človeka mimoriadnym spôsobom. Skvelá kniha.

reinkarnace

2013  80%Každý deň má niekto narodeniny