svitim svitim komentáře u knih

Nikolina cesta Nikolina cesta Michaela Fišarová

Knížku původně četl syn na Noc s Andersenem, téma mě zaujalo,tak jsem si ji ,,preventivně,, přečetla taky. Je opravdu velmi dobře napsaná, zajímavé téma, je neskutečné, jak dokáže dospělá žena zblbnout a nastěhovat si domů tyrana. Určitě doporučuji nejen pro dospívající děti, ale i jejich rodiče.

27.03.2014 5 z 5

Hra na lásku Hra na lásku Victoria Alexander

Opravdu ''duchaplná'' kniha. Žádný příběh, pouze dialogy - má mě rád- nemá mě rád. Počáteční sázka o to, kdo se ožení jako poslední nemá v příběhu žádné pokračování, je to o ničem, vše si přečtete na přebalu knihy, žádná zápletka, prostě nic.......

26.03.2014 1 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Krásné, vtipné, pohodové, četla jsem mockrát, film viděla snad 100x, přesto nikdy neomrzí :-)

25.03.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Víc se mi líbí romány ,,historické,,. Nemám ráda nevěru v knihách a rozhodně nevěrníkům nefandím. Přesto mě tato kniha nadchla, dobře se četla, i když jsem se občas ztrácela v časech.

24.03.2014 5 z 5

Zpověď Kateřiny Medicejské Zpověď Kateřiny Medicejské C. W. Gortner

Velmi zajímavá kniha, hodně o politice, ale je psaná na základě historických událostí, tak se není čemu divit:-) Lásku nečekejte, spíš intriky, vraždy a náboženské fanatiky.

12.03.2014 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Bohužel kniha se mi špatně četla, už na začátku se dozvíme, jak to dopadne, spousta omáčky okolo, nesympatická hlavní hrdinka. Víc se mi líbily pasáže z internátu než samotný příběh lásky. Ale na druhou stranu, tím jak jejich láska dopadla autor přesně vyjádřil, že ,,Láska je jen slovo,,.

22.01.2014 2 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Moje nejoblíbenější kniha. :-)

07.01.2014 5 z 5

Můj bratr Tom Můj bratr Tom James Aldridge

Kdysi hodně, hodně dávno, tak před čtvrt stoletím, jsem viděla stejnojmenný film, který se mi moc líbil. Romeo a Julie v jiné podobě, ta zakázaná láska, které rodiny nepřejí, ta síla jít proti všem a špatný konec, hluboce to na mě zapůsobilo , i když jsem byla vlastně ještě hodně mladá. Film už od té doby nikdy nedávali, ale objevila jsem tuto knihu, která mu byla předlohou.
Bohužel musím přiznat, že jsem čekala víc, byla jsem zklamaná, že hlavní hrdinové o svoji lásku dostatečně nebojovali, i když těžko říct,co si mohli v době v které žili dovolit. Pokud zapomenu na film, tak se mi kniha celkem líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

07.01.2014 3 z 5

Srdcem proti rozumu Srdcem proti rozumu Tomáš Kristl

Musím se přiznat, při čtení jsem měla škodolibou radost, že jim vztah nefunguje. Jinak jsem od knihy čekala mnohem, mnohem víc.

06.01.2014 2 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Kniha mě celkem zklamala, obhajoba nevěrného manžela a jeho milenky, popsaná celkem povrchně.V závěru mi přišlo, že obviňují manželky nevěrných mužů, že za nevěru svého muže mohou samy, protože dostatečněně nepečují o sebe ani o něj.

03.01.2014 2 z 5