Můj bratr Tom

Můj bratr Tom https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77559/bmid_muj-bratr-tom-rg6-77559.jpg 4 15 3

Román líčí milostný vztah dvou mladých lidí z australského městečka před druhou světovou válkou, do kterého dramatickým způsobem zasahuje rozdílnost sociálního postavení a náboženského vyznání jejich rodin.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Svoboda

My brother Tom , 1966

JanaSoul
12.07.2022 4 z 5

Kniha je krásná, ale film je ještě mnohem lepší. Možná kdo viděl film jako první, už by knihu ani neměl číst. V některých pasážích se kniha a film dost liší.

Yarwen
18.08.2014 4 z 5

Ve Svaté Heleně, malém australském městečku, žijí otcové dvou rodin, věční rivalové. Navzdory tomu se jejich děti - Tom a Peggy - do sebe zamilují a rozehrají tak střet už tak vyhrocených vztahů. Knihu jsem si našel na základě dvoudílného televizního filmu, který jsem kdysi viděl a musím přiznat, že v tomto případě výjimka potvrzuje pravidlo a film knihu předčí. Kniha výborná, film nezapomenutelný.

svitim
07.01.2014 3 z 5

Kdysi hodně, hodně dávno, tak před čtvrt stoletím, jsem viděla stejnojmenný film, který se mi moc líbil. Romeo a Julie v jiné podobě, ta zakázaná láska, které rodiny nepřejí, ta síla jít proti všem a špatný konec, hluboce to na mě zapůsobilo , i když jsem byla vlastně ještě hodně mladá. Film už od té doby nikdy nedávali, ale objevila jsem tuto knihu, která mu byla předlohou.
Bohužel musím přiznat, že jsem čekala víc, byla jsem zklamaná, že hlavní hrdinové o svoji lásku dostatečně nebojovali, i když těžko říct,co si mohli v době v které žili dovolit. Pokud zapomenu na film, tak se mi kniha celkem líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

James Aldridge
australská, 1918 - 2015