sulcv sulcv komentáře u knih

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Povídky z jedné kapsy patří jistě k tomu nejlepšímu co Karel Čapek napsal.

28.02.2016 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Nádherná kniha. geniálně napsané. Velice pěkně se čte.

16.05.2016 5 z 5

Besídka bývalých žáků zvláštní školy Besídka bývalých žáků zvláštní školy Miloslav Šimek

Perfektní povídky ke kterým se rád vracím.

19.03.2016 5 z 5

Černí baroni - Černí baroni I. Černí baroni - Černí baroni I. Miloslav Švandrlík

Knížku jsem už četl několikrát a stále mně baví. Je to ukázka , že i o v podstatě smutných věcech se dá psát humorně. Pokaždé si najdu něco nového.

21.05.2016 5 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Tuhle knížku jsem měl rád už jako dítě a dodnes si ji rád přečtu.

19.03.2016 5 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Knížka která je určena především dětem. Potěší ovšem i starší čtenáře, kteří se na jejích stránkách mohou vrátit do dětství.

28.02.2016 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Je to dost těžká četba, ale za přečtení stojí. Určitě je kniha mnohem lepší než film, ale nejspíš se k ní již nevrátím.

28.02.2016 3 z 5

Lidé z maringotek Lidé z maringotek Eduard Bass (p)

Od Basse jsem čekal mnohem víc. První půlka knížky mě nezaujala. Druhá už se blížila mému očekávání. Celkově dávám tři hvězdičky.

05.05.2016 3 z 5

Slovenská mafie v Praze Slovenská mafie v Praze Gustáv Murín

4ekal jsem od toho víc. Nevím proč de to jmenuje slovenská mafie v Praze, když o Praze se tam skoro nepíše.

29.03.2016 3 z 5

Když se smějí paragrafy Když se smějí paragrafy Ivo Jahelka

Perfektní knížka, kterou napsal sám život.

Očarovaná Havaj Očarovaná Havaj Miloslav Stingl

Knížka psaná jednoduchým stylem, která se čte sama. Autor popisuje Havaj od jejích mytologických počátků až po dnešní uspěchanou dobu. Spousta fotografií krásně doplňuje text.

12.03.2016 5 z 5

Příběh z doby neobyčejného šílenství Příběh z doby neobyčejného šílenství Jan Kilián

Knížku jsem přečetl jedním dechem. Je to zajímavý náhled do obyčejného života v Krupce. Kniha je zajímavá i tím, že je autentická, protože je psaná podle deníků Michaela Stüelera, který v Krupce a žil a jednu dobu byl i radním.

Tekumseh (2. díl) Tekumseh (2. díl) Fritz Steuben

Napínavé a poutavé čtení. Dozvěděl jsem se i mnoho historických zkušeností.

01.03.2016 5 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Zajímavá kniha, která varuje před silou energie, kterou člověk přestane ovládat a naopak ona začne ovládat jeho.

28.02.2016 3 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Prostě další úžasná Zeměplocha. klikaklikaklika.

10.08.2016 5 z 5

Josef Wünsch: cestovatel Josef Wünsch: cestovatel Jana Filák Müldnerová

Kniha je určena především lidem, kteří se o cestovatele Josefa Wünsche blíže zajímají. Pro mě byli dopisy celkem nezajímavý a stačil by jeden, dva na ukázku. Spíše bych ocenil více článků z cest, které vydával.

03.04.2016 2 z 5

Byli jednou dva písaři Byli jednou dva písaři Gustave Flaubert

jeden z mála případů, kdy televizní zpracování je lepší než knižní předloha. Knížka mě nijak nenadchla a nezaujala.

19.03.2016 3 z 5

30 případů majora Zemana 30 případů majora Zemana Miroslav Graclík

Kniha je myšlena celkem dobře. Je zde popis jak vznikal seriál, stručné životopisy hlavních hrdinů a zajímavosti z natáčení. Bohužel některé pasáže se několikrát opakují slovo od slova, což knížku dělá velmi nudnou.

16.03.2016 3 z 5

Objektiv z USA Objektiv z USA Petra Flanderková

Reportáže z USA, které byli odvysílané v objektivu. Hezky se to čte a je to plné fotografií. Jako bonus je přidáno DVD se všemi reportážemi.

Toulavá kamera 14 Toulavá kamera 14 Iveta Toušlová

Klasická Toulavá kamera. Hezké typy na výlet míst známých i neznámých. Kdo se pravidelně kouká na Toulavou kameru v televizi, moc nového zde nenajde, ale po čase určitě získá na hodnotě.

12.03.2016 4 z 5