stolbice stolbice komentáře u knih

Dlouhá válka Dlouhá válka Terry Pratchett

moc se mi to líbilo, čte se to prakticky samo, skvělé pokračování prvního dílu, těším se na další :-)

27.03.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Kniha se mi líbila, i když méně, než první díl. Přišlo mi to už moc vykonstruované a stále z ní mám takový lehce zmatený pocit, snad mi to třetí díl vše osvětlí :-)

27.02.2015 4 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Tak tahle kniha mě nadchla, né proto, že by to bylo excelentně napsané nebo propracované, ale ten příběh....o agentech se toho už napsalo.... ale tohle je něco nového. Ze začátku mi to trochu připomínalo Agenta bez minulosti říznutého Dexterem :-) každopádně to má spád, hezky se to čte a konec je, no skončilo to tak, jak mělo :-) kdyby se "Ben" rozhodl jinak, asi už bych neviděla důvod pro další díly, takhle je to správně načaté a jsem zvědavá, jak s tím autor naloží. Takže za mě rozhodně doporučuji!

04.02.2015 5 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Zajímavá kniha, čekala jsem klasickou detektivku a celkem mile mě překvapilo, že se jedná spíš o příběh dvou zvláštně nadaných sester, které nenechá chladnými smrt jejich spolužačky. Rozuzlení a závěr knihy se mi líbí, hlavně proto, že jsem si celou dobu lámala hlavu s tím, kdo je asi tak vrah :-) takže knihu mohu doporučit, čte se vážně sama. Hvězdičku ubírám za překlad, jak už to tu psali přede mnou, hra se slovy vůbec nedává smysl a ty překlepy.....ale i přes to se těším na další díly, určitě si je přečtu :-)

29.01.2015 4 z 5

Děti víl Děti víl Stefan Bachmann

Moc pěkná oddechová kniha :-) čte se v podstatě sama, styl psaní mi trochu připomínal styl pana Pratchetta. Najdeme tu klasického (vílího) záporáka, který má plán, jak zničit svět lidí a nastolit vládu víl, co na tom, že za to spousta lidí i víl draze zaplatí....a samozřejmě najdeme i někoho, kdo se mu v tom pokusí zabránit, i když původně neměl v úmyslu zachraňovat celý svět :-) Už se těším na další díl.

27.01.2015 5 z 5

Vládce duchů Vládce duchů Derek Meister

Super závěr povedené série. Bála jsem se, že se autor do všeho moc zamotá, ale povedlo se mu udržet vše v rovnováze. Opět nechybí akce, napětí a překvapivé zvraty. Kniha se čte v podstatě sama :-)

11.12.2014 4 z 5

Vymítač duchů Vymítač duchů Derek Meister

Celkem povedený druhý díl, udržuje linku, napětí, akci....konečně je pořádně objasněno, co jsou ty tajemné světelné bytosti a odkud pocházejí. Občas mi jednání hrdinů přišlo nelogické a v rozporu s tím, jak se chovali/reagovali předtím, ale bylo to zřejmě třeba pro příští vývoj. Takže s chutí do třetího dílu :-)

11.12.2014 4 z 5

Lovec duchů Lovec duchů Derek Meister

Velmi zajímavá kniha a těším se na další díly :-) čte se skoro sama, nechybí napětí a akce. Sice jsem asi tak do půlky knihy nechápala, o co jde, ale už jsem si stihla udělat přibližný obrázek...celkem se mi to líbí, že hned člověk neví a musí si představovat, domýšlet....

14.11.2014 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Přebal děsný, vůbec se nehodí k příběhu, korektura děsná, opravdu někdy to dost bije do očí a velmi ruší, několikrát jsem se musela vracet a číst věty znova, aby mi to dávalo smysl, ve třetím díle dokonce zůstali některá jména postav nepřeložena a jednou i zaměněna, dost to ubírá na zážitku....no a o začátku, kdy nastoupíte do rozjetého vlaku a asi první třetinu knihy vám trvá, než se aspoň trochu zorientujete, ani nemluvit.....ale jinak hodnotím kladně, ač příběh nijak originální přesto zajímavý a postupně vás donutí fandit hlavním postavám, které si to právem zaslouží. Příjemná oddechovka na dlouhé zimní večery :-)

23.10.2014 5 z 5

Gene Gene Stel Pavlou

Knihu hodnotím průměrně. Vyloženě mě nenudila, ale ani mě zas tak moc neuchvátila, a tak na ní nemám vyhraněný názor. Celkem zajímavé a čtivé pasáže se střídají s těmi méně čtivými, občas jsem se musela i trochu nutit, i když pro plné pochopení příběhu je té rozvláčnosti asi třeba. Jinak souboj dvou mužů napříč tisíciletím, jenž jeden je hnán pomstou a druhý chtíčem po věčném životě, není vůbec špatný, kdyby to bylo trochu svižnější, ráda bych si to přečetla někdy znovu, ale takhle - jednou stačilo :-)

23.10.2014 3 z 5

Hlubší než hrob Hlubší než hrob Tami Hoag

Zajímavý příběh, dobré postavy, sice jsem od začátku věděla, kdo je vrah, ale neodradilo mě to, kniha se čte sama a závěr přesto překvapí.

02.09.2014 5 z 5

Věčné zatracení Věčné zatracení Clive Barker

Tato kniha mě poněkud zklamala, ačkoliv mám Barkera velmi ráda, tato mi moc nesedla, příběh je celkem zajímavý, postavy také ujdou, ale nějak to nemá ten správný šmrnc, který by vás chytil a vtáhl do děje, prostě mi tam něco chybělo :-(

06.08.2014 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Krásná kniha plná fantazie. Zajímavý je i podnět, proč vlastně cirkus vznikl - aréna pro souboj dvou kouzelníků, jež vycvičí dva dva nesmrtelní rivalové, ovšem nepočítají s tím, že jim to tak trochu přeroste přes hlavu a že kouzelníci mají svá přání a představy, jak by vše mělo skončit. Kniha se velmi dobře čte, i když je složitější, ale není to pohádka pro děti, takže proč ne :-) Mohu ji všem doporučit, krásně se u ní odreagujete, zasníte a fantazie běží na plné obrátky.

29.07.2014 4 z 5