Dlouhá válka

Dlouhá Země je otevřená. Lidstvo se rozlilo bezpočtem světů spojených flotilami vzducholodí, které podporují průzkum, obchod i kulturu. Jenže zatímco si lidstvo pokouší přizpůsobit Dlouhou Zemi, Dlouhá Země si na oplátku přizpůsobuje lidstvo a začíná narůstat řada kritických situací. Více než milion Vkročení od Země se začíná vynořovat nová Amerika – mladý národ, který se odmítá zodpovídat prvozemské vládě. A trollové, ti úžasní humanoidé s kolektivním vědomím, jejichž zpěv kdysi naplňoval celou Dlouhou Zemi, teď najednou tváří v tvář neúprosnému postupu lidstva začínají umlkat a mizet. Jošua Valienté spolu s všudypřítomnou bytostí známou jako Lobsang jako první prozkoumal tyto mnohočetné světy. A je to právě Jošua, k němuž se Dlouhá Země obrátí o pomoc. Najednou se totiž vynoří velmi reálná hrozba války......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/209447/dlouha-valka-209447.jpg 489

Dlouhá Země 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Talpress

The Long War, 2013

Kniha Dlouhá válka

azertaaz

Druhý díl se mi četl hůř než ten první. Nějak mě nechytl a k dočtení jsem se musela nutit. Třetí díl si ale přečtu. Už jen ze zvědavosti, jak asi vypadají jiné verze Marsu.

mia.com
11.03.2018

První díl se mi líbil více, protože byl dobrodružnější a ne tak drsný, ale i tento byl zajímavý. Škoda, že se už nedočkáme dalšího :(

B4LU
12.12.2017

Zatímco v prvním díle se spíš jen tak zvědavě brouzdalo po nových světech, tady se už začínají řešit důsledky, jaké z toho pro lidskou společnost plynou. Celý příběh je tím daleko ucelenější a pro mě lepší; další díl je naprostou nutností.

czpilar
14.03.2017

Kniha je o něco lepší než předchozí díl. Každopádně kolaborace Terrymu Pratchettovi úplně nejdou.

bouncer
24.02.2017

Velmi dobré pokračování a prohloubení myšlenky Dlouhé Země... nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Alix
28.03.2015

Nemohu si pomoct, ale toto není Pratchett! Kniha mne nebavila, nenašla jsem v ní nic, čeho bych se mohla zachytit mimo to, že hrdinové pořád přeskakovali z jednoho světa do druhého. Možná kdybych nečekala typického Pratchetta, hodnotila bych ji líp. Pro mne to bylo trápení ji číst.

stolbice
27.03.2015

moc se mi to líbilo, čte se to prakticky samo, skvělé pokračování prvního dílu, těším se na další :-)

ŽabákDokvákal
12.12.2014

Mě tato kniha dokonale nadchla! Moc se mi líbí svět, který pánové Pratchett a Baxter vytvořili. Ani jednu stránku jsem se nenudil a čtení jsem si vyloženě užil. A k tomu všemu opět fantastický překlad od pana Kantůrka!

Škoda, že není možné jen tak vkročit do nových světů tak, jako v knize... Už se nemůžu dočkat na Dlouhý Mars!

trollové sci-fi

Autoři knihy