Dlouhý Mars

Rok 2040. Dlouhá Země se zmítá v chaosu. Drtivý výbuch Yellowstonu uštědřil civilizaci zničující ránu. Celé národy hledají možná bezpečná útočiště na myriádách Vkročných Zemí. Sally Linsayová, Jošua Valien té a Lobsang se plně zapojují do úmorné snahy o očištění Prvozemě po erupci. Jošua navíc čelí další krizi, ještě blíže domovu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408769/big_dlouhy-mars-Smj-408769.jpg 3.929

Dlouhá Země 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Talpress

The Long Mars, 2014

Kniha Dlouhý Mars

petr_
05.01.2020

Třetí díl této trilogie pokládám za nejzdařilejší. Navazuje na předešlé díly a rozvíjí je. Kromě problematiky paralerních Zemí, nastupují paralerní Marsy, škoda že jen okrajově. Výprava vzducholodí na dlouhé Zemi až za 2 miliony, představuje vývoj na Zemi, který se vyvinul k naprosto odlišným ekosystémům (dokonce s atmosférou bez kyslíku). Ani chvíli jsem se nenudil a příběh "Příštích" naráží na problémy, které listvo neustále řeší v různých obměnách. Potěšilo mě, že amrické námořnictvo rádo cituje z filmu Doktor Divnoláska, který mám také rád.

azertaaz
28.10.2019

Tenhle díl byl lepší než ten druhý. Jen doufám, že pokud bude další díl, tak se konečně objeví nějaká mimozemská rasa na dostatečné úrovni aby stála za zmínku.

Affares
28.08.2019

Tak nějak nevím, jsem na pomezí tří a čtyř hvězd, nakonec ale vyhrálo vyšší hodnocení. Rozhodně je to něco naprosto jiného, než předešlé díly, atmosféra knihy se naprosto změnila, zhrubla, stala konkrétnější, vědečtější... Ale na druhou stranu bych tak nějak řekl, a troufám si říct vzhledem k dalším dílů, že děj dospívá. To je něco, co nevyhnutelně čeká všechna díla, která jsou na více knih. Za mne to otevírá zvědavost, co bude dále a nelituji, že jsem knihu četl. Každá kniha ve vás má něco zanechat. První díl byl svět fantazie a nových možností, druhý o tom, jak je využít, třetí jak se s nimi naučit žít.

Alcarmo
08.06.2019

Pro mě osobně je to oproti předchozím dílům kvalitativní sešup. Více dějových linek, které spíš rozmělňují pozornost, a tak dvě třetiny knihy působí jako vyprávění o ničem. To „zajímavé“ se začíná odehrávat až v poslední třetině; problém je, že i v tomto případě nelze mluvit o nějakém napětí, protože závěr je docela předvídatelný.

B4LU
26.05.2019

Přečteno v angličtině.
Kniha se stylisticky drží příkladu svých předchůdců. Páteří díla jsou výpravy napříč Dlouhou Zemí a objevování jejích zvláštností - a v tomto případě navíc i výprava Dlouhým Marsem. Zcela mimochodem, 'fungování' Marsu je docela překvapivé, autoři si velmi elegantním způsobem otevřeli nový rozměr (sic) možností. Mimo tato putování však v knize již tradičně mnoho dalšího děje není.
Dalším překvapivým prvkem je ústřední krize, která se nepochybně potáhne do dalších dílů, a která mi připadá, že tam nějak nepatří.
Celkový dojem je takový rozpačitý.