Děti víl přehled

Děti víl
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173903/deti-vil-173903.jpg 4 46 46

Děti víl série

1. díl

Bartoloměj a Hetička nejsou obyčejné lidské děti – jejich otec byl jedním ze Sídhe, národa vznešených elfů. Obyčejný smrtelníkům se moc nepodobají – mají strnulý černý pohled a na hlavách jim místo vlasů raší větvičky. Žijí ve městě Bathu, které se stalo útočištěm nadpřirozených bytostí pronásledovaných lidmi. Když náhle začnou za tajemných okolností umírat vílí děti, musí Bartoloměj spojit síly se zneuznaným mladým politikem Arturem Jelibo a vypátrat vraha dřív, než se součástí hrůzného spiknutí stane nedobrovolně i on sám.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Peculiar , 2011


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děti víl. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (11)

SputnikV
06.07.2021

pěkně se to rozběhlo, ale bohužel další díly nevyšly, není to jediná podobná zejména dětská kniha, která tak dopadla. nepřišlo, mi, že by se děj zpomalil, naopak frčel po celou knihu...

Leyla
22.02.2021 4 z 5

Vždy ma poteší, keď nájdem niečo zaujímavé od mne neznámych autorov a po dlhšej dobe som si zase prečítala nejaké fantasy. Na prvý pohľad zaujme už obálka knihy. Príbeh sa mi páčil od prvej kapitoly a nedočkavo som prevracala stránky, ako to bude celé pokračovať. Miestami mal pre mňa až hororové scénky. Našťastie nie také, po ktorých by som nevedela zaspať. Zadymený Londýn plný nadprirodzených postáv a postavičiek, mechanických pomocníkov a temných uličiek, kde neviete, čo na vás čaká. Spokojnosť, odporúčam prečítať.


Atlantis
02.04.2019 3 z 5

Děti víl mají fenomenální rozjezd. Zvládnou na pár stranách vytvořit zajímavý svět, který tak akorát zrcadlí ten náš a zároveň má v sobě dostatek zvláštností, aby nenudil. Rozjede se několik příběhových linek, které baví i samy o sobě a pak najednou... brzda. Děj se na dlouhou dobu úplně zastaví a všechny postavy se začnou plácat na místě. A tato zpomalovačka bohužel trvá tak dlouho, že rychle ztratíte o zbytek příběhu zájem. Velká škoda.
Děti víl se tak stávají lehce nadprůměrnou záležitostí a než vyjde pokračování, zapomenete vůbec, že tato kniha existuje.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Děti víl v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených72x
ve Čtenářské výzvě11x
v Doporučených5x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit2x

Autorovy knížky

Stefan Bachmann
americká, 1994
2013  78%Děti víl