štigina štigina komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Přečteno jedním dechem. Téma i oblast Slezska bylo pro mě dosud neznámé. Zde jsem měla pocit, jako by mi někdo vyprávěl příběh vlastní rodiny.

12.04.2022 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Nesmírně zajímavé a provokativní téma.

19.02.2020 4 z 5

Zamilovaný muž Zamilovaný muž Karl Ove Knausgård

Po prvním dílu jsem sice věděla, co mám očekávat, ale přesto jsem byla uchvácená od začátku do konce. Nemám ráda klišé typu "buďto ji milujete nebo zavrhujete", ale u této série to podle mě platí do puntíku.

04.07.2019 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kvalitní oddechové čtení, ze kterého jsem si odnesla jednu důležitou radu - když je před tebou něco opravdu těžkého, neupínej se na cíl, ale jen na další krok.

11.09.2018 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Knížka mě pohltila natolik, že jsem kvůli ní přejela vlakovou stanici, což Vás zamrzí, když sedíte ve vlaku, který staví následně až za 1,5hod.

31.07.2018 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Pro mě, jakožto milovníka knihy 1984, bylo tohle to pravé ořechové. Katastrofické vize budoucnosti, ve kterých se lidé sami připravují o svou svobodu sdílením celých svých životů, které jim díky tomu už vlastně nepatří...navíc mi myšlenka "když nemáš co skrývat, nemělo by ti sledování vadit" jakožto dítěti z postkomunistické země dost rezonuje pod kůží. Super

26.04.2018 4 z 5

2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány 2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Nejlepší sci-fi, jaké jsem zatím četla(snad kromě D. Adamse)

05.04.2018 4 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Tuto knihu nedokážu připodobnit k ničemu, co jsem doposud četla.

11.03.2018 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Skvěle jsem se u této knížky pobavila a zároveň získala mnoho podnětů k zamyšlení

06.09.2017 4 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Pro mě první seznámení s tímto autorem, velice zajímavá kniha - hlavně svou hlavní myšlenkou. Velice strohé a krátké věty, které mě jakožto dyslektikovi naprosto vyhovují.

24.05.2017 3 z 5