Stexer Stexer komentáře u knih

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Kniha je skvela cital som to v eng. Ten cesky preklad je hrozny :( ... arlen sedlak, renna este horsie, a cele to je prejadrncovane. Odporucam urcite ale treba trpezlivost s jadrncovanim.

09.06.2014 5 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Posledna dobra kniha od OSC... Keby tu nebola Jane rak aj tato by nebola dobra.

Enderův stín Enderův stín Orson Scott Card

Druha kniha z enderversu ktora nebola pokazena. Dakujem autorovi, ze dokazal napisat ten isty pribeh z ineho uhla.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Milujem scifi a fantasy svety. Ked som cital knihy Mazer in Prison a First meetings in Enderverse tak ma to zacalo bavit, potom som si precital enderovu hru a pacilo sa mi to uz menej. Ked som zacal citat dalsie tak to nadsenie opadlo. Jedine zaujimava postavy su Ender a Jane. Dej v dalsich dieloch je hrozny (aspon pre mna). Relativisticke efekty kde prejde 3000 rokov a on vo vesmire zostarne len o zopar... Orson scott card je autor, ktory pokazil scifi seriu, ktora mohla mat velku hodnotu.

12.09.2013 4 z 5

Rudá moře pod rudými nebesy Rudá moře pod rudými nebesy Scott Lynch

Cela kniha je o jednej kradezi ale dejovo je casto lepsia ako prvy diel. Osobne sa mi pacila viac ako prva polka jednotky.

Lži Lockeho Lamory Lži Lockeho Lamory Scott Lynch

Knizka ma skvely pribeh, to sa musi nechat. Je to nieco uplne nove do fantasy a mne sa to paci. To neskutocne mnozstvo nadavok ubera hodnotu tejto knihe, nadavky mi nevadia, ale aby nebolo par stran alebo rozhovorov bez nadavok, tak to je neskutocne. Takze hodnotne dielo pribehovo ano ale jazyk je podpriemerny, co sa dnesnej mladezi bude urcite velmi pacit. Dalsia chyba je ten styl pisania ktory nieje vobec cool, nemam problem chapat dej aj z 12tich linii, ktore sa prelinaju s minulostou a vysvetlovanim vramci jednej kapitoly ale je to tak strasne neprehladne az mi je z toho do placu. takze 3* (5 minus 1 za nadavky, minus jedna za hyperdebilne podanie a su to 3)

Živly Calderonu Živly Calderonu Jim Butcher

Velmi vydarena seria. Prvy diel vyzera byt taky detsky, ale ono sa to potom rozbehne :-)

05.06.2013 5 z 5

Vábení Stínu Vábení Stínu Jon Sprunk

Je to lepsie ako jednotka a takisto je to lepsie ako pribeh Kylara Sterna od Weeksa. Pre mna to je celkom dobra kniha, uroven troska horsia ako Sulivanove dobrodruzstva ryiria. Vsetkych troch autorov vrelo odporucam hlavne Sprunka a Sullivana.

04.05.2013 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Musim sa priznat, ze ma tato seria cim dalej viac sklamava. Obrovsky dej je super, ale postupne vyvrazdovanie oblubenych postav je smutne. Necakam sagu typu Tolkie, Jordan alebo Goodkind, ale ak bude 6. Diel horsie akobtento budem vazne smutny. Jon snih podla vsetkeho asi nezomrie co je jeden bonus. Dufam ze pribeh neskonci ako Mass Effect 3.

08.04.2013 3 z 5

První čarodějovo pravidlo První čarodějovo pravidlo Terry Goodkind

Cela seria je pre milovnikov klassic fantasy, pribehov o sile a laske, mnozstvo ponauceni sa da najst v texte ale nie kazde oko ich uvidi. Su to knihy pre tych, co radi snivaju a veria v silu lasky a priatelstva. Spolu zvladneme vsetko a zivot treba milovat. Problrm ktpre knihy obcas maju, je naozaj viac potrebnych opisov a rozhovorov. Pokial ste uz na urovni citatelov knih od lowendovych autorov, resp. schizofrenikov, v ktorych sa ludia zamiluju do zombie alebo zena sa kvoli laske premeni na upira a jej dieta ju potom zozerie zvnutra,tak to urcite nieje pre vas. Pre mna to patri medzi absolutne najlepsich 5 serii, ktore som cital. Vrelo odporucam pre milovnikov klasiky.

07.04.2013 5 z 5

Za stíny Za stíny Brent Weeks

Cela seria je fajn. Treti diel je uz velmi predimenzovany ale este ma asi nikdy nenahneval koniec knihy ako tento. Tento pribeh si zasluzi pokracovanie, ktore by mohlo byt ovela lepsie ako povodna trilogia, tak otvoreny koniec a mnozstvo roznych zaciatkov... Ach!
Prvy diel bol dobry, ale pomaly kde mal byt rychly a rychly kde mal byt pomaly... Druhy bol super a treti bol najlepsi presne do chvile ked Kylar zomrel na kole, potom to uz zacalo chytat az prilis psycho-fantasy. Ale ajtak to hodnotim kladne.

07.04.2013 4 z 5

Královské spiknutí Královské spiknutí Michael J. Sullivan

Prva kniha 6-dielnej serie je trocha slabsia ako ostatne. Dej sa velmi rozbehne. Ak mate radi necakane zvraty, tajomstva nad ktorymi sa da len rozmyslat, velmi dobre opisane boje, obcas aj smutne udalosti alebo tajne motivy, no predovsetkym dvoch obavanych hrdinov, tak urcite nevahajte, oplati sa to precitat. Pre mna tato seria patri medzi TOP pribehy ktore som cital a to uz ich kam za sebou par stoviek :)

07.04.2013 5 z 5