stepanka000 stepanka000 komentáře u knih

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Chtělo by se říct, že je to jen takový obyčejný příběh. Na Miloše Urbana až moc jednoduchý. Ale není to tak. Za nejlepší považuji popis vztahu hlavních protagonistů a všech jejich nejistot.

09.04.2017 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Když čtu knížky Petera Maye z Hebrid, pokaždé mám chuť tam odjet. Popisu ostrovů se prostě nedá odolat. Tak aspoň prohlížím fotky na internetu :) Zápletka byla tentokrát možná trošku krkolomná, ale děj měl rozhodně spád. Knížka mě nezklamala.

29.01.2017 4 z 5

Tajemství katakomb Tajemství katakomb Tom Egeland

Hezká kniha vhodná pro starší děti. Mě se také líbila: )

29.01.2017 4 z 5

Silikonové blues Silikonové blues Kathy Lette

Kniha byla odložena kolegyní v práci. Dá se říci, že právem. Hodně dlouho už jsem nic podobného nečetla, takže jsem se rozhodla si rozšířit obzory. Teď můžu říct, že už dlouho nic podobného číst nechci. Jedna hvězdička je za sarkasmus hlavní hrdinky. Ze začátku to vypadalo na klasickou knihu pro ženy. Ale striptýz hrdinky v přímém přenosu TV, aby tak v náhlém pohnutí mysli poukázala na diskriminaci stárnoucích žen a tlak na ně, už byl přes čáru. O prsních implantátech voperovaných unesenému šéfovi modelingové agentury nemluvě. Jediné plus - kniha má jen 19 hodnocení a použiju ji do výzvy :)

01.01.2017 1 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Četla jsem knihu již v roce 2014 a i tenkrát mne dokázala obstojně vyděsit. I když člověk chápe utrpení hlavního hrdiny, z jeho krutosti a chladnokrevnosti mrazí a raději si nepředstavuji, kolik podobných lidí se mezi námi pohybuje (s rozhodně nemusí jít jen o muslimské radikály). Knížka měla opravdu spád, ale od poloviny knihy začal být děj nereálný - hrdina byl prostě superman s neuvěřitelným štěstím.

03.11.2016 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Čekala jsem od knihy mnohem víc, zřejmě díky reklamě. Pár hodně černých vtípků, varování před tím, jak kdekdo může získat slávu a vliv díky mediím (youtubeři, reality show, podivné politické rychlokvašky atd.). Připadalo mi, že se autor snaží prostě jen vytěžit atraktivní téma. To se mu možná podařilo z hlediska prodejnosti, ale ne obsahem knihy. Čekala jsem prostě něco hlubokomyslnějšího.

03.11.2016 2 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Přečetla jsem celou Přemyslovskou epopej docela rychle. Knížky jsou opravdu čtivé a spoustu lidí zaujmou už jen popisem středověkého života. Nedokážu posoudit, jak přesné jsou popisy podávaných jídel, oblékání a běžného života panovníků atd. Krásně je popsána i politika té doby. Spousta lidí si z knihy určitě zapamatuje víc než z (někdy) suchopárného výkladu dějepisu ve škole.

03.11.2016 5 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Nejlepší kniha pro nejhorší dny aneb když se cítíš mizerně, trocha černého humoru nezaškodí. Četla jsem ji od základní školy alespoň 5x.

03.11.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Knížku jsem přečetla za 3 dny, pořádně napínavé čtení a překvapivý závěr: )

03.09.2016 5 z 5