stanislava9718 stanislava9718 komentáře u knih

Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

Tuto knihu jsem přečetla na dovolené, autorka Frýbová popsala jak se žilo za socialismu, jak se měla a chovala třída hospodských a lidí kolem obchodu.

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Další z románů Forsytha s postavou reportéra, který v 60. letech, pátrá po SS příslušnících, kteří se po druhé světové válce rozprchli po celém světě. Díky zdrojům peněz, zlata a cenností, které ukradli židům a dalším obětem 2. světové války si financovali nový život v Jižní Americe.

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Další román spisovatele Forsytha z uvolňování politického napětí, nástupem prezidenta Gorbačova, ale spisovatel umí to uvolňování opět našponovat. Postava vyjednávače a dalších postav příběhu perfektně vykreslena.

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Populární spisovatel Frederick Forsyth se v knize rozepsal do nejmenších podrobností a detailů o způsobu, jak uskutečnit politický převrat a ovládnutí jedné Africe země Zangary v 70. létech. Nyní byl byl způsob modernější, ale autor popsal skutečnosti.

Kavalíři odvahy Kavalíři odvahy Otakar Batlička

Další kniha dobrodružných příběhů, Otakar Batlička uměl vtáhnout do děje svých dobrodružství.

02.06.2023 2 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

Jedna z prvních dobrodružných knih, příběhů, které zažil jako patnáctiletý po útěku do Argentiny

Rájem i peklem Rájem i peklem Otakar Batlička

Další dobrodružné příběhy Otakara Batličky, tentokrát z Jižní Ameriky.

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Obsáhlejší kniha s krásnými, romantickými příběhy a někdy i smutnými z doby renesanční Florencie.

Historie mého života Historie mého života Giacomo Girolamo Casanova

Po způsobu života Casanovy, zajímavé napsané příběhy i kdy trochu přikrášlené, ale takový Casanova byl.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Před mnoha lety jsem byla na divadelním přestavení Král Krysa ve Vinohradském divadle. Kniha je samozřejmě drsnější, než představení. To co prožil autor James Clavell je neuvěřitelné. V knize vycházejí najevo povahy, jednotlivých zajatců, kteří chtěli přežít způsobené peklo od japonských vojáků za 2. světové války.

02.06.2023 4 z 5

Velký cirkus Velký cirkus Pierre Henri Clostermann

Téma letecké bitvy 2. světové války mě zajímá, kniha Pierra Clostermanna v překladu Ladislava Jehlička popisuje zažité příběhy opravdu naživo, jste vtaženi do dějů, leteckých operací, života letců a personálu okolo nich. Podobně zažívali boje i Českoslovenští letci.

02.06.2023 4 z 5

Život a smrt ovčáka Jana Život a smrt ovčáka Jana Roger Boussinot

Příběh nalezence Jana, ovčáka z francouzských hor, který píše o jeho pocitech, instinktech. Na konci knihy trochu rozvláčně, kdy Jan na sklonku života přijde do patologického ústavu, kterému věnoval své tělo vědě.

02.06.2023 3 z 5

Jana Seymourová - Laskavá královna Jana Seymourová - Laskavá královna Alison Weir

Ve třetím díle o šesti ženách krále Jindřicha VIII. - Jana Seymourová, laskavá královna, sepsala Alison Weirová skutečný smutný příběh, krátkého života třetí ženy Jindřicha, která porodila Jindřichovi jediného syna Edwarda a po porodu zemřela. I tragédie se nevyhýbají králům a královnám.

18.05.2023 5 z 5

Anna Boleynová - Králova posedlost Anna Boleynová - Králova posedlost Alison Weir

Kniha o druhé ženě Jindřicha VIII. o Anně Boleynové, autorka vykreslila v obsáhlé knize život této "prohnané" ženy. Pokud se před Jindřichem VIII. Anna "upejpala" snesl jí modré z nebe, také si patřičně zadali Annini příbuzní. No a pak už se neupejpala a dala Jindřichovi dceru. Král se jí krvavě a jejím blízkým odvděčil.

18.05.2023 5 z 5

Princ temnot Princ temnot Jean Plaidy (p)

Čtvrtý díl Dynastie Plantagenetů - Princ temnot je o složité a záludné povaze anglického krále Jana Bezzemka, šlechta i poddaní byli s vládou krále Jana nespokojeni, svými rozhodnutími přišel o území, která dobyli a udrželi předchozí panovníci a zejména jeho otec. Díky těmto skutečnostem byl král Jan nucen podepsat Magna chartu - velkou listinu práv a svobod.

18.05.2023 3 z 5

Válka královen Válka královen Jean Plaidy (p)

Pátá kniha Dynastie Plantagenetů - Válka královen, kniha byla hůře sehnatelná. Autorka popisuje příběh dvou královen - královny anglické a královny francouzské. Trochu se podle mého názoru nepovedl překlad. Musela jsem knihu číst soustředěněji.

18.05.2023 4 z 5

Soudy lásky Soudy lásky Jean Plaidy (p)

Volné pokračování série Dynastie Plantagenetů. Autorka se podrobněji rozepsala o bohatém životě jedné z významných historických postav Eleonory Akvitánské, první ženy francouzského krále Ludvíka VI., se kterým se rozvede a společně s druhým manželem Jindřichem II. Plantagenetem dají historii bohaté potomstvo - Matyldu Anglickou, Richarda I. Lví srdce, Geoffreye II. Bretaňského, Jana Bezzemka.

18.05.2023 3 z 5

Neobyčejný benediktin: Advent bratra Cadfaela Neobyčejný benediktin: Advent bratra Cadfaela Ellis Peters (p)

Závěrečná kniha s příběhy o bratru Cadfaelovi, taková třešnička na dortu od autorky Ellis Petersové. Ke knihám se určitě vrátím.

18.05.2023 3 z 5

Právo azylu Právo azylu Ellis Peters (p)

Sedmý díl - Právo azylu, další z pěkného i když trochu smutného detektivního příběhu bratra Cadfaela, ale na konci to dobře dopadne.

18.05.2023

Panna v ledu Panna v ledu Ellis Peters (p)

Šestý díl - Panna v ledu, autorka lehce navazuje na předchozí díl. Trvá občanská válka Matydly a Štěpána, kvůli které se okolím Shrewsberry, pohybují spousty uprchlíků. Mezi nimi jsou dívka a chlapec ze šlechtické rodiny, doprovázení mladou řádovou sestrou, kteří se ztratí, při pátrání po nich je objevena mrtvá dívka v ledu. Při pátrání bratr Cadfael potká mladého rytíře a zjistí velké překvapení.

17.05.2023