Stanas513

HanaHanaAlena Mornštajnová

Stále jsem se divila, proč je tato kniha mezi nejlépe hodnocenými knihami. Díky Výzvě 2021 jsem si ji vypůjčila a musím říct, že na rozdíl od jiných knih o válce a holokaustu, tato se mi četla skutečně dobře. Nelituji jejího přečtení, i když tento žánr nijak zvlášť nemusím.
A tak jsem si ji zatím umístila do bodu č.14 - pruhovaná obálka.

ÚstavÚstavStephen King

Knihu jsem dostala k Vánocům a stále ji odkládala (odložená odměna je nejlepší). A když už jsem byla řádně natěšená, dá se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. King je prostě Král a můj NEJ autor. Nevím, jak to dělá, ale umí čtenáře udržet ve stálém napětí. Člověk si nedá pokoj, dokud tu knihu nedočte - a pak truchlí, že už je konec... Mám opět hodně o čem přemýšlet.

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Mám ráda literaturu sci-fi a toto je klasická zápletka: Co by bylo, kdyby...

04.09.2018

Hrozny hněvuHrozny hněvuJohn Steinbeck

Krásný román. Doslova nezapomenutelný. Četla jsem ho, to už je dávno, ale vzpomínám si, že jsem se zaboha nemohla prokousat za 40tou stránku. Začínala jsem číst znovu a znovu, snad na popáté jsem se donutila číst dál a už jsem nelitovala. Dnes už si nepamatuji přesný děj, ale pro mě mají velkou hodnotu pocity ze čtené knihy. A tohle byla opravdu jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla, protože husí kůži mám ještě teď...

21.03.2020

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Nesbo se mým oblíbeným autorem asi nestane. Možná to bylo tím, že jsem knihu četla před spaním, takže mi dělalo trochu problém chápat souvislosti, ale fakt je, že příběh se trochu vlekl. Navíc to byla jeho třetí kniha a tím pádem můj třetí pokus o četbu a zdá se, že mě Nesbův styl psaní neoslovil. Uvidím v budoucnu.

12.07.2020

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Knihu jsem četla už dávno, tehdy jsem právě absolvovala operaci žlučníkových kamenů, takže jsem ji měla s sebou v nemocnici. Tenkrát se operace ještě nedělala laparoskopií. Myslím, že díky tomu mám na břiše místo jizvy malé vyhřezlé střevo... :-( Hrozně jsem se nasmála, i když mě všechno bolelo...Úžasná knížka!

04.09.2018

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Poněkud morbidní čtení, ale poutavě napsané. A zase se musím zamyslet nad možností, co kdyby to takhle opravdu někdy na světě dopadlo? Rozhodně se už těším na druhý díl a budu shánět třetí...

Říjnový seznamŘíjnový seznamJeffery Deaver

(+ SPOILER) Docela mě to dostalo. Hned od začátku (nebo od konce) jsem odhadla Daniela jako záporňáka, ale u Gabriely jsem byla docela mile překvapena. Ano, do konce jsem si pořád musela přehrávat v hlavě předchozí kapitoly. Dobře napsáno.

14.09.2020

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Paní Pedias - film taky doporučuji, protože Saturnina hraje Oldřich Vízner a je tam prostě nepřekonatelný! Ale kniha je kniha!

27.10.2018

Pán muchPán muchWilliam Golding

Uf, to byl nářez. Vůbec už se nedivím, že tuto knížku zmiňuje King v Danse Macabre. Ze začátku se téměř nic neděje, ale ke konci knihy se stupňuje napětí až k hororu. Hodně psychologické, opravdu krásné počtení pro milovníky tohoto žánru.

18.03.2019

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Super knížka na pobavení, moc jsem se u toho nasmála.

09.08.2019

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuEvžen Boček

Opět jsem se dobře bavila, smích prodlužuje život! :-)

09.08.2019

RůženkyRůženkyStephen King

Kingovi nezklamali. Stephen spolu s Owenem odvedli pěkný kus práce. Ať si říká kdo chce, co chce, jaký by byl život bez žen? Asi nic moc... Už to je podnět k zamyšlení.

20.08.2019

BankéřiBankéřiArthur Hailey

Román Bankéři jsem si půjčila do Výzvy, protože jsem vždy chtěla pracovat s penězi (a prakticky jsem to vlastně celý život dělala), ale jak jsem knihu otevřela, první slovo bylo zájmeno. A protože se zájmeno v knihách špatně hledá, dávám na toto téma.
Román se mi moc líbil, Haileyho čtu ráda. Přesto, že román byl napsán v sedmdesátých letech, už tehdy se do finančnictví dostával moderní způsob bankovnictví pro běžného uživatele. Dnes ani nemusíme do banky a dokážeme si nakoupit a zaplatit bezhotovostně. A to, co se dělo v bance v této knize, se může stát kdykoli a kdekoli zas.

24.01.2020

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Roberta Bryndzu jsem vůbec neznala, až jsem na jeho jméno narazila v nějaké ne právě lichotivé diskuzi a tak jsem se chtěla na vlastní oči seznámit s jeho stylem psaní. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Jeho stal psaní mi vyhovuje, nejsou tam dlouhé nudné popisy, je tam hodně dialogů, má to spád, prostě příjemné čtení. Určitě mu zůstanu "věrná" a budu nadále vyhledávat jeho knihy.

06.03.2020

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Mám docela živou představivost, úplně jsem viděla scénu a herce na jevišti... Hru jsem četla hlavně do Výzvy, ale docela se mi to líbilo. Zase jsem zkusila něco jiného než thrillery.

Hodina děsuHodina děsuStephen King

Zajímavý úkaz : kdykoliv si Stephen King sedne k textovému editoru (!) , napadne ho úžasný námět na povídku. Kdykoliv si já sednu k jeho knížce, začnou mi vstávat vlasy na hlavě. Vážně, člověk je plný očekávání věcí příštích a protože toto jsou povídky staršího data, ta hrůza z nich přímo sálá.

Liška BystrouškaLiška BystrouškaRudolf Těsnohlídek

Tak jsem knížku přečetla včera na jeden zátah v rámci Výzvy. Moc jsem se u toho pobavila. Už jenom to nářečí v čtenáři vzbuzuje úsměv. Myšlenky lišky, uvažující jako člověk, jsou nádherně zakomponované do celého satirického příběhu. Navíc kresby Stanislava Lolka krásně doplňují scénu děje. Hezké čtení.

Nejsem z leduNejsem z leduA. Frasier (pseudonym)

Hodně emotivní čtení, hlavně mě tam ničila představa obchodu s dětmi, ale bohužel se to asi děje stále. Děti se ztrácejí a nikdo o nich neví. Jude jako detektiv je vynikající. Bude ještě další díl?

Colorado KidColorado KidStephen King

Čtivá, překvapivý konec. Proč by všechny knihy měly končit happyendem nebo mrtvolami?

23.02.2018

Nesnesitelná lehkost bytíNesnesitelná lehkost bytíMilan Kundera

Na mě až moc filozofování. V ději je dost časových přeskakování a vlastně i mezi hlavními postavami. Možná, kdybych to četla tak před dvaceti lety, brala bych to všechno jinak...

22.05.2019

PovzneseníPovzneseníStephen King

Nádherná knížečka, trochu mi připomíná román "Zhubni", ale tady nefiguruje žádná černá magie. Přečetla jsem za jedno odpoledne a moc se mi to líbilo.

07.01.2020

ClonaClonaS. Bjørk (pseudonym)

První kniha od tohoto autora, čte se velmi dobře. Příběh má spád, i když mám opět dojem, že jsem si vzala nějaké pokračování. Musím si to ověřit. Většinou si knihy vybírám podle oka, jak se mi líbí název, autor nebo obálka.
Jo jo, je to tak - třetí kniha ze série. Musím se podívat po těch předcházejících.

08.04.2020

Stephen King - Mistr strachuStephen King - Mistr strachuLisa Rogak

Už jsem četla několik životopisů Stephena Kinga a přesto, že se občas nějaká historka opakuje, kniha je velmi dobře napsána a já jsem ji četla s úsměvem na tváři. Určitě doporučuji k přečtení.

30.05.2020

Ocelový polibekOcelový polibekJeffery Deaver

Jako vždy Lincoln Rhyme nezklamal. Přesto, že to byla opravdu tlustá kniha, četla se mi velmi dobře. Sice bylo od začátku jasné, kdo je ten "zlosyn", ale mě vždycky dost zajímá to PROČ? Určitě doporučuji přečíst.

21.07.2020

Bílá nemocBílá nemocKarel Čapek

Knihu jsem četla už dávno, ale ta silná emoce z četby ve mně zůstává stále.

11.11.2020

ZlobaZlobaChris Carter

Toto je první kniha od tohoto autora, která se mi dostala do ruky a můžu říct, že se mi opravdu dostala pod kůži. Opravdu nemusím nějaké šílené krváky, ale toto je tak čtivě napsané dílo, že jsem u toho vydržela vždycky dlouho do noci. Další oblíbený autor? Uvidíme...

28.11.2020

BroučciBroučciJan Karafiát

Četla jsem hlavně kvůli Výzvě 2021, manžel mě odrazoval, že je to smutné, že tam umře Janinka. Ale tam nakonec umřou VŠICHNI! Nějak už jsem zapomněla, jak to vlastně bylo a i když je to pohádka, slzička mi ukápla...

Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Četba ve mně zanechala hodně smíšené pocity. Určitě ne negativní, ale uvědomuju si, že život není jenom o štěstí a jsou lidé, kteří se na povrchu zdají bezvadní a přitom jsou to pěkní úchylové...Bylo mi líto obětí a držela jsem palce Jude.
Musím si připomenout první díl, neboť jsem ho četla již vloni.

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Taková knížka vyloženě pro chlapy, o tom, co se jim může zrodit v hlavě. Zpočátku to vypadalo na komedii, ale na konci to byla spíš tragédie. Bohužel jsem neviděla film, abych mohla srovnávat, ale asi bych na něj ani nešla. Jak se říká, není to můj šálek čaje. Ale jako oddychovka dobré.